عنوان مناسب برای محتوای سایت

طراحی سایت که یکی از مهمترین موارد برای هر کسب و کاری می باشد توجه به جزئیات آن هم بسیار از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد چرا که برای جذب بیش تر بازدید کننده باید به جزئیات ریز و درشت طراحی سایت دقت کرد.

از آنجایی که محتوا یکی از اصلی ترین موارد جذب بازدید کننده و تبدیل آن ها به مشتری است باید در نوشتن و انتخاب عنوان آن بسیار دقیق و حساس بود هنگامی که بازدید کنندگان در گوگل به جستجوی موردی هستند و زمانی که با سایت های مختلفی رو به رو می شوند هر طراحی سایت که از عنوان جذابی بر خوردار بود بازدید کنندگان به دیدن آن سایت و خواندن مطالب آن سایت می پردازند. شما با انتخاب عنوان مناسب نه تنها بازدید کنندگان زیادی را جذب سایت خود می کنید بلکه در نظر موتور های جستجو نیز صاحب امتیاز بالایی می شوید.

 

964

 

مهم ترین عوامل در انتخاب عنوان مناسب برای محتوا طراحی سایت عبارتند از:

مخاطب خود را بشناسید

اول از همه شما باید مخاطبان خود را بشناسید و بدانید که آن ها بیشتر به دنبال چه چیزی هستند و طبق آن به انتخاب عنوان مورد نظر خود بپردازید.عنوانی که مرتبط با مطلب و سایتتان باشد چرا که اگر جز این بود و عنوان انتخابی شما با مطلبتان هماهنگ نبود بازدید کننده طراحی سایت شما را بسته و به سراغ سایت های دیگری می رود.

لیست عنوان های مختلفی را تهیه کنید

یک کاغذ بردارید و هر عنوانی که به ذهنتان می رسد را در آن بنویسید و لیستی تهیه کنید و چند بار از روی آن بخوانید و حتی از اطرافیان خود مشورت بگیرید و از آن ها بخواهید تا بهترین گزینه را انتخاب کنند با این روش می توانید از بین چندین انتخاب یک گزینه مناسبی را انتخاب کنید.

از کلمه کلیدی در عنوان خود استفاده کنید

استفاده از کلمه کلیدی به سایت و سئوی شما می تواند کمک به سزایی کند و هم در نظر گوگل محبوب شوید و هم در جذب کاربران بی تاثیر نمی باشد.

سعی کنید عنوان خود را سوالی مطرح کنید

تیتر هایی که سوالی هستند و بازدید کننده جواب آن را نمی دانند می تواند حس کنجکاوی را در ذهن مشتری ایجاد کند تا به دنبال پاسخ آن وارد سایت شما شده و به خواندن مقاله و محتوایتان بپردازند.

به بازدید کنندگان ترغیب کنید که خواندن آن مقاله بسیار مفید می باشد

شما باید یک عنوانی را انتخاب کنید تا به بازدید کننده این منظور را برساند که با خواندن آن محتوا می توانند به راحتی به دنبال آن چه که هستند به راحتی دسترسی پیدا کنند.

به رفع مشکلشان بپردازید

از آنجایی که همه ی ما در زندگی از مشکلات زیادی بر خوردار هستیم شما می توانید به کاربران بگویید که طراحی وب سایت شما جایی است که به راحتی می توانید به رفع مشکل آن ها بپردازید.

راستگو باشید

افراد دوست دارند تا از تجربیات دیگران استفاده کنند حتی اگر با شکست مواجه شده باشند صادق بودن می تواند بسیار در جذب بازدید کنندگان تاثیر مثبتی داشته باشد.

عنوان های شوکه کننده بنویسید

تیتر هایی که برای خوانندگان می تواند بسیار هیجان انگیز و شوکه کننده و عجیب است را بنویسید تا کاربر رغبت بیش تری به بازدید از سایت شما و خواندن مطالبتان کنند.

از عنوان هایی مانند بیش تر بدانید در تیتر خود استفاده کنید

از آنجایی که افراد دوست دارند بیش تر و بیش تر یاد بگیرند و اطلاعات خود را به روز کنند شما می توانید با قرار دادن همچین تیترهایی این امکان را به آن ها بدهید تا از مطالب سایتتان نهایت استفاده را کنند.

استفاده از کلمات و صفات مثبت

شما می توانید با استفاده از کلمات و صفت های مثبت به جذب بیش تر کاربران و بازدید کنندگان کمک کنید بعضی از صفات مثبتی که می توانید در انتخاب عنوان خود استفاده کنید عبارت اند از:جالب ترین ، بهترین ، بزرگ ترین ، قوی ترین ، همیشگی ، عالی

از اعداد در عنوان خود استفاده کنید

تحقیقات نشان داده که مغز افراد به اعداد واکنش نشان می دهند و انتخاب اعداد در عنوان یک گزینه بسیار مناسبی می باشد.پس بهتر است در صورت امکان اعداد را در تیتر خود به کار ببرید.تا مشتریان بسیاری را جذب سایت و کسب و کار خود کنید به عنوان مثال : 10 روش برای رفع سر درد و....

 

974

 

نتیجه گیری:

عنوان یکی از گزینه ی بسیار مهمی می باشد که در جذب بازدید کننده در طراحی وب سایت اثر بسیار مثبتی را خواهد گذاشت به شرط آن که عنوان شما جذاب باشد. یعنی اگر شما می خواهید بازدید کننده را با اشتیاق زیادی به سمت سایت خود بکشانید و بخواهید که مطلب طراحی سایت شما را بخوانند و نگاهی به سایتتان بیندارند حتما باید سایت و محتوایتان از عنوان بسیار جذابی بر خوردار باشد. پس بر روی انتخاب عنوانتان بسیار حساس و ریز بینانه عمل کنید تا نتیجه ی مطلوبی را از آن خود کنید.

در بخش بلاگ طراحی سایت آیدیا سافت به صورت روزانه مقالات مرتبط با طراحی سایت در اختیار شما کاربران عزیز قرار می گیرد . از این رو با مشاهده ی وب سایت ما به صورت روزانه از اخبار و مسائل روز دنیای طراحی وب سایت با خبر شوید .