طراحی سایت با رتبه های بالا چه ویژگی هایی دارند؟

طراحی سایت یکی از مهمترین عوامل گسترش و پیشرفت یک کگسب و کار می باشد که ترفند های مهمی که بر روی آن انجام می شود بسیار در گرفتن رتبه سایت  توسط گوگل تاثیرگذار می باشد و اگر کارهایتان متناسب با نظر گوگل باشد شما را در اولویت خود قرار می دهد.

برای داشتن طراحی سایتی که در نظر گوگل بسیار مورد توجه قرار گیرد و آن را دراولویت خود قرار دهد فاکتورهایی می باشد که باید آن ها رعایت کنید البته بدانید که اصلی ترین کاری که برای موتورهای جستجو مهم می باشد رضایت افراد از سایت مورد نظر می باشد اگر شما صاحب مشاغلی هستید و اقدام به طراحی سایت کرده اید باید در تک تک جزئیات سایتتان خود را جای بازدید کنندگان و مشتریان بگذارید و هر چه باعث رضایت آن ها می شوند را انجام دهید

 

964

 

مهم ترین فاکتورهای موفقیت یک طراحی سایت به شرح زیر می باشد:

 

 • داشتن سرعت بالا

سرعت بارگذاری سایت بسیار مهم می باشد چرا که اولین موردی که بازدید کننده با آن مواجه می شود سرعت طراحی سایت شما می باشد اگر سرعت سایتتان پایین باشد بازدید کننده آن را بسته و به سراغ سایت های دیگری می رود چون حوصله افراد به منتظر ماندن نمی کشد به همین دلیل سراغ سایتی که سرعت آن بالا باشد می روند تا به راحتی به قسمت هایی که می خواهد دسترسی داشته باشد.

 • داشتن محتوای مناسب

داشتن محتوای خوب و عالی که به تمام پرسش های ذهن افراد پاسخ دهند و راهنمای خوبی برای افراد باشند بسیار مناسب است افراد با استفاده از خواندن محتوای شما جذب کسب و کار شما می شود پس در محتوایی که ایجاد می کنید به راحتی از آن نگذرید و در نوشتن جزئیات آن دقت به عمل آورید محتوا خود دنیای کاملا جدایی است که باید به همه ی جزئیات آن توجه کنید یکی از مهمترین مواردی که باید رعایت کنید محتوای شما به هیچ عنوان نباید تکراری باشد چون هم برای بازدید کننده جالب نخواهد بود و هم به سرعت از نظر گوگل رتبه ی پایینی را دریافت خواهید کرد.

 • به روز کردن محتوا

محتوایتان را زود زود به روز کنید و مطالبتان را متناسب با تغییرات ایجااد شده به روز کنید.

 • استفاده از کلمات کلیدی در محتوا

در محتوای خود از کلمات کلیدی به اندازه استفاده کنید و اگر می خواهید یک کلمه را در یک صفحه بهینه کنید باید از آن کلمه چندین بار در نوشته ی خود استفاده کنید.

 • ایجاد تصاویر در محتوایتان

برای اینکه هم بیش تر نوشته ی خود را جذاب تر کنید و هم افراد زیادی را جذب نوشته ی خود کنید باید از تصاویر مناسب با محتوایتان استفاده کنید

 • نقشه سایت

وقتی شما نقشه طراحی سایت خود را بسازید باعث می شود تا گوگل سریع تر و راحت تر سایت شما را بخوانند و ایندکس کنند.

 • در URL خود از کلمه کلیدی استفاده کنید

گوگل اواخر اعلام کرده که برای افزایش رتبه ی سایت خود از کلمات کلیدی در URL استفاده کنید.

 • پست مهمان

اگر در طراحی سایت ها به عنوان مهمان اقدام به گذاشتن کامنت کنید و به طراحی وب سایت خودتان لینک دهید بسیار می توانید در جذب بازدید کنندگان موفق و همچنین در نظر گوگل رتبه ی بالایی را بگیرید

 • بخش تماس با ما

طراحی سایت هایی را که در منوی خود بخش تماس با ما را قرار داده اند و اطلاعات تماس را در آن قرار داده اند در رتبه بندی گوگل بسیار دارای اهمیت می باشد.

 • واکنشگرا بودن طراحی سایت

یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه کنید طراحی سایتتان متناسب با نمایشگرهای کوچک مانند موبایل و تبلت هم باشد و به خوبی سایتتان را در آن ها نمایش دهد چرا که افراد بیش تر جستجوی خود را از طریق موبایل و تبلت انجام می دهند و اگر در مواجه با سایت شما به مشکلی بربخورند سایت شما را بسیته و به سراغ سایت های دیگری می روند پس مطمئن باشید که اکثرا افراد با گوشی و تبلت خود به جستجوی مطالب خود می پردازند.

 

 • فهرست مطالب در سایت

در سایت خود نوشته هایی که قرار داده اید اول با ایجاد یک فهرست در اختیار افراد بگذارید تا آن ها با دیدن فهرست به راحتی مطلب مورد نظر خود را پیدا کرده و به خواندن آن بپردازند.

 • داشتن شبکه های اجتماعی در سایت

فعالیت در شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک ، توییتر ، لینکدین و قرار دادن لینک آن ها در طراحی وب سایت باعث می شود تا افراد بتوانند به آن ها دسترسی پیدا کنند و به خواندن مطالب و اشتراک گذاری آن ها بپردازند تا افراد دیگری را هم با ساییتان آشنا خواهند کرد و در نتیجه بازدید و ترافیک سایت شما افزایش می یابد و در نظر گوگل رتبه ی بالایی را دریافت می کنید.

در بخش بلاگ طراحی سایت آیدیا سافت به صورت روزانه مقالات مرتبط با طراحی سایت در اختیار شما کاربران عزیز قرار می گیرد . از این رو با مشاهده ی وب سایت ما به صورت روزانه از اخبار و مسائل روز دنیای طراحی وب سایت با خبر شوید .