اهمیت فتوشاپ در طراحی سایت

شاید برای شما جالب باشد که بدانید نرم افزارهایی مانند فتوشاپ چه کاربرد وسیعی در طراحی سایت دارند می توان گفت بسیاری از طراحی های مربوط به بخش فرونت اند یا سمت کاربر در طراحی سایت به وسیله ی نرم افزار فتوشاپ رنگ و لعاب می گیرد و این باعث می شود سایت ظاهر زیبایی پیدا کند و تجربه ی کاربری در طراحی سایت بهبود یابد.

 

اهمیت استفاده از فتوشاپ در طراحی سایت

از فتوشاپ در طراحی سایت برای انجام کارهایی مانند ادیت عکس ها تا طراحی و ایجاد والپیپرهای زیبا برای طراحی سایت و ایجاد تصاویر پیش زمینه وهمین طور ایجاد آیکون های مختلف در طراحی سایت استفاده می شود تا به ایجاد ظاهر زیبا کمک کند و تجربه ی کاربری در طراحی سایت را بهبود ببخشد فتوشاپ را می توان یکی از گسترده ترین و بهترین نرم افزارها برای طراحی سایت دانست که به کمک آن می توان اقدام به طراحی قالب سایت کنید.

خروجی این نرم افزار را که قابلیت های فراوانی دارد می توان با نام PSD ذخیره کرد و برای به کارگیری در طراحی سایت به فایل HTML تبدیل نمود مزیت بزرگ این نرم افزار این است که پس از ذخیره ی فایل ایجاد شده توسط این نرم افزار با پسوند پی اس دی  می توان مجدد به سراغ آن رفت و با ایجاد لایه های جدید دنباله کار را پی ببرید اما زمانی که اعمال تغییرات به پایان رسید می توانید فایل نهایی را با پسوندهای رایج  مانند JPG یا PNG ذخیره کنید.

 

1004

 

تاریخچه استفاده از فتوشاپ

فتوشاپ یک برنامه ی منحصر به فرد گرافیکی ست که در طراحی سایت کاربرد فراوانی دارد و انتخاب این نام که به معنی گالری عکس در لاتین می باشد کاملا برای این برنامه مناسب به نظر می رسد بزرگترین مزیت فتوشاپ این است که ویرایش عکس ها را به صورت نقطه ای انجام می دهد یعنی با زوم بر روی تصاویر و ایجاد تغییرات با بالاترین دقت مزیت زیادی نسبت به دیگر نرم افزارهای این حوزه دارد زیرا بسیاری از نرم افزارهای این حوزه به صورت برداری عمل ویرایش را انجام می دهند تاریخچه ی استفاده از فتوشاپ به سال 1980 بر می گردد در آن زمان در ابتدا نام این برنامه Image Pro  بود که می توانست تغییراتی در عکس ها مانند ایجاد تغییر در وضوح و نور آنها ایجاد کند بعدها این برنامه با همکاری شرکت ادوبی تغییر کرد و در سال 1990 اولین نسخه ی فتوشاپ به بازار آمد در حال حاضر کاربرد فتوشاپ در طراحی وب سایت بسیار زیاد است به طوری که بسیاری از طراحان بازی های آنلاین و تحت وب نیز به صورت گسترده از آن استفاده می کنند.

 

مزایای استفاده از فتوشاپ به صورت گسترده :

 • در سیستم های ویندوز و اپل و ماکروسافت قابل استفاده است
 • از طرف شرکت ادوبی به صورت گسترده پشتیبانی می شود
 • نصب آسانی دارد
 • در مقایسه با رقبا باگ کمتری دارد
 • با نسخه های مختلف به بیش از 26 زبان زنده ی دنیا نوشته شده است
 • سهولت در یادگیری
 • امکان تبدیل فایل فتوشاپ با پسوند پی اس دی به پسوند اج تی ام ال
 • امکان کار بر روی عکس ها به صورت نقطه به نقطه
 • کمک به طراحان به دلیل کد نویسی کمتر
 • امکان خروجی گرفتن از برنامه و تبدیل عکس ها به فرمت های مختلف برای استفاده ی ساده تر در طراحی سایت
 • به روزرسانی های به موقع و مناسب توسط شرکت ارائه کننده
 • پشتیبانی گسترده از فرمت های مختلف مانند JPG ، PNG ، GIF و ... برای استفاده در طراحی سایت
 • گستردگی محل های مورد استفاده مانند هدر و فوترو سایر بخش های طراحی سایت
 • داشتن فیلترهای مختلف برای عکس

 

1093

 

عمده استفاده ی فتوشاپ در طراحی سایت مربوط به کدام بخش است ؟

استفاده از فتوشاپ در طراحی سایت به بخش فرونت اند یا سمت کاربر مربوط می شود که به وسیله آن ظاهر زیبایی ایجاد می شود و این برای کاربران لذت بخش است.

بزرگترین مزیت فتوشاپ نسبت به رقبای خود چیست ؟

یکی از بزرگ ترین مزیت های فتوشاپ در طراحی وب سایت این است که کار ایجاد تغییرات را به صورت نقطه ای انجام می دهد و این به معنی دقت بالا در جزییات خواهد بود.

تاریخچه ی ظهور فتوشاپ به چه زمانی بر می گردد ؟

تاریخچه ی پیدایش فتوشاپ به سال 1980 بر می گردد در آن زمان نام این برنامه قادر بود عکس ها را به فرمت های مختلف تبدیل کند و تغییراتی درزمینه ی نور و رنگ و وضوح در آنها ایجاد کند.

در بخش بلاگ طراحی سایت آیدیا سافت به صورت روزانه مقالات مرتبط با طراحی سایت در اختیار شما کاربران عزیز قرار می گیرد . از این رو با مشاهده ی وب سایت ما به صورت روزانه از اخبار و مسائل روز دنیای طراحی وب سایت با خبر شوید .