وظایف سئو کار چیست؟

با گسترش کسب و کار و افزایش استفاده ی روز افزون افراد از اینترنت و فضای مجازی بازار طراحی سایت و استفاده ی بسیار زیاد از شبکه های اجتماعی نیز بسیار داغ شده است از آنجایی که هرکسی برای کسب و کار خود اقدام به راه اندازی سایت نموده است شما نیز نباید از رقیبان خود عقب بمانید باید یک طراحی سایت حرفه ای و خوب را برای کار خود داشته باشید.

اما لازم به ذکر است که فقط داشتن یک طراحی سایت کافی نمی باشد بلکه با انجام عملیات خاصی که باید توسط فردی متخصص انجام گیرد یعنی با شعبده بازی های خود سایت شما از نظر موتورهای جستجو و گوگل بالا می آورد و در اولویت گوگل قرار خواهید گرفت امکان پذیر می باشد که به آن فرد سئوکار گفته می شود.

حال اینکه سئو کار حرفه ای دارای چه ویژگی هایی می باشد را ما در این بخش برای شما می گوییم در واقع کسی که کارهای سئو را انجام می دهد تسلط کامل بر روی اصول سئو سایت و بهینه سازی آن دارد و با توجه به استانداردهای گوگل و با استفاده از کلاه سفید باعث افزایش رتبه و امتیاز طراحی سایت می شود.

 

انواع سئو سایت به شرح زیر می باشد:

 

  • سئوکار کلاه سفید

در این روش با تمام اصول و استانداردهای گوگل عملیات لازم را انجام می دهند و سایت را بالا می آورند

  • سئوکار کلاه سیاه

با استفاده از روش های مختلف و غیر استاندارد های گوگل سعی در گمراه کردن گوگل می کنند البته باید بدانید که در این روش موتورهای جستجو و گوگل به سرعت متوجه شده و طراحی سایت را به عنوان اسپم شناسایی می کنند که برای سایت شما بسیار زیان بار خواهد بود و سایت مربوطه جریمه خواهد شد.

 

1068

 

خصوصیات یک سئو کار حرفه ای چه می باشد؟

  • •کنجکاو و اهل مطالعه باشد
  • •صبور و پیگیری بالایی داشته باشد
  • •به زبان انگلیسی مسلط باشد
  • •دارای تخصص در رابطه با سئو مسائل فنی سئو و سئو داخلی
  • •داشتن مهارت برقرار کردن رابطه
  • •داشتن مهارت تحقیق کردن
  • •داشتن مهارت دیجیتال مارکتینگ

 

ویژگی های یک سئو کار خوب عبارتند از:

 

انجام خواسته های گوگل و فعالیت در رابطه با سئو سفید

یک سئوکار حرفه ای بر اساس استانداردهای گوگل به انجام عملیات بپردازد و به هیچ عنوان از روش هایی که بر خلاف گوگل می باشد و باعث پایین آمدن رتبه سایت می باشد استفاده نکنند

انتخاب کلمات کلیدی مناسب

یکی دیگر از ویژگی هایی که یک سئو کار باید داشته باشد نحوه ی انتخاب کلمات کلیدی است که بداند برای چه کاری چه کلماتی مناسب می باشد بسیار حائز اهمیت است یک سئوکار معمولا کلمات کلیدی جدیدی را کشف و استخراج می کند تا بتواند از طریق آن به افزایش فروش طراحی وب سایت و به جذب بازدید کننده کمک کرده باشد.

بر روی تولید محتوای مناسب و مفید تاکید کند

یکی دیگر از ویژگی های سئوکار اهیمت شمردن به محتوای سایت می باشد محتوای سایت علاوه بر این که از نظر موتورهای جستجو دارای اهمیت می باشد از نظر کاربران نیز بسیار مهم و دارای اهمیت ویژه ای می باشد پس یک سئوکار باید دقت ویژه ای بر روی این مسئله کند.

یادگیری و به روز بودن مداوم

یک سئوکار حرفه ای هر روز باید در حال یادگیری باشد و خود را با استانداردهای گوگل به روز کند حتما باید از منابع معتبر برای یادگیری و به روز بودن سئو استفاده کند.از آنجایی که تکنیک های سئو مدام در حال تغییر می باشند باید خود را با اطلاعاتی که تغییر می کند به روز کنید.

انجام عملیات و جمع آوری تجربه

سئوکار تنها با یادگیری به نتیجه ی خاصی نمی رسد بلکه یادگیری های خود را باید پیاده کند و با کسب تجربه ببیند که آیا روش خوب و مناسبی می باشد که سریع به جواب برسد یا نه

تحلیل و بررسی رقبا

یکی دیگر از راه هایی که هر سئوکار باید به آن توجه کند تحلیل کارهایی که رقبای کسب و کار سایت انجام می دهد را مورد بررسی قرار دهد به طور مثال سئو کار باید بداند که رقبا بر روی چه کلمات کلیدی بیش ترین رتبه را دارند.و یا به بررسی بک لینک ها و سایر موارد موجود بپردازند.

داشتن تسلط بر روی تمام نرم افزارهای سئو

بر روی تمام نرم افزارهای مربوط به سئو و کارهایی که باعث جلو افتادن می شود را تسلط کامل داشته باشد زمان گذاشتن بر سایت شما و تمام جزئیات سایت شما را بررسی کند تا نتیجه مطلوبی دهد. سئو کار باید فردی دلسوز باشد و در رابطه با سایت شما دلسوزانه عمل کند و با رعایت تمام قوانین به بررسی بپردازد.

 

1093

 

نتیجه گیری

سئوکار فردی است که باید تمام شرایط و ضوابط سئو را انجام دهد تا رتبه سایت را بر اولویت گوگل بیاورد باید با تجربه و دانش خود کارهایی را که باعث افزایش رتبه سایت از نظر گوگل می شود را انجام دهد.اما باید این را بدانید که بالا آمدن سایت شما زمان بر می باشد نباید توقع داشته باشید در سریع ترین زمان ممکن سایت شما بالا بیاید.

در بخش بلاگ طراحی سایت آیدیا سافت به صورت روزانه مقالات مرتبط با طراحی سایت در اختیار شما کاربران عزیز قرار می گیرد . از این رو با مشاهده ی وب سایت ما به صورت روزانه از اخبار و مسائل روز دنیای طراحی وب سایت با خبر شوید .