اندازه و حجم تصاویر برای طراحی سایت

می دانیم که استفاده ی بهینه از تصاویر در طراحی سایت یکی از اصول قواعد مهم در سئو و بهینه سازی محسوب می شود یکی از اصولی ترین آموزش ها در طراحی سایت این است که چگونه تصاویر را در بهترین حالت ممکن قرار دهیم تا علاوه بر ایجاد تجربه ی کاربری مناسب در طراحی سایت برای کاربران عکس ها را برای موتورهای جستجو بهینه کنیم این عمل مخصوصا در طراحی سایت های داینامیک و سایت هایی که به نوعی محتوا محور محسوب می شوند از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که روزانه تصاویر زیاد روی هاست به همراه مطالب قرار داده می شود.

 

1093

 

معرفی قسمت هایی از سایت که در آن از تصاویر استفاده می کنیم

به طور کلی محتوای تصاویر در طراحی سایت را به دوقسمت تقسیم می کنیم تصاویری که ثابت هستند و جزو اصلی و جدانشدنی طراحی سایت محسوب می شوند و تصاویری که بسته به نوع طراحی سایت مثلا طراحی سایت فروشگاهی و یا طراحی سایت شخصی تغییر می کنند به صورت کلی تصاویر ثابت سایت شامل لوگو و آیکون های به کار رفته در آن است این تصاویر به صورت ساده تری نسبت به تصاویری که با توجه به محتوا در سایت بارگذاری می شوند، مدیریت می شوند این تصاویر با اندازه های مورد نیاز و بهینه تهیه می شوند و در طراحی سایت قرار می گیرند معروف ترین روشی که برای نمایش آیکون ها استفاده می شود روش فونت آیکون است که در آن آیکون های معروف و پر استفاده در کنار هم در دسترس کاربر قرار می گیرد استفاده از فونت آیکن ها این مزیت را ایجاد می کند که بتوانید اندازه و رنگ هر آیکون را به دلخواه تغییر دهید.

 

نکاتی که در بهینه سازی تصاویر اهمیت دارد

به صورت کلی بهینه سازی تصاویر در طراحی سایت از اهمیت بالایی برخوردار است و رعایت نکردن هر کدام از قوانین مربوط به آن موجب دردسر خواهد شد در ادامه به تعدادی از این نکات اشاره خواهیم کرد :

  1. ابعاد تصاویر:در بارگذاری تصاویر در طراحی سایت باید به اندازه تصاویر دقت کرد اگر بخواهید تصویری با طول 300 پیکسل را در محلی به اندازه ی 400 پیکسل قرار دهید مسلما تصویر شما بی کیفیت خواهد شد.
  2. حجم بالا : زیاد بودن حجم تصویر شما زمان زیادی برای لود شدن از سرور خواهد گرفت و این مساله باعث تجربه ی کاربری ضعیف خواهد شد.
  3. کیفیت : توجه به کیفیت در طراحی سایت از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که باعث می شود به عنوان یک حرفه ای در طراحی سایت شناخته شوید.

در مورد حجم تصاویر باید گفت بیشترین حجمی که مخاطبانتان می توانند آپلود کنند را به  نمایش در آورید با چک کردن حجم فایل ارسالی می توانید در صورت بالاتر بودن حجم آن از حجم استاندارد پیغام خطا برای کاربر به نمایش در آورید در رابطه با ابعاد تصاویر بهتر است اجازه دهیم تا خود کاربر اندازه ها را انتخاب کند و تصاویر خود را آپلود کند اما در رابطه با کیفیت تصاویر کار چندانی از طراح در طراحی وب سایت بر نمی آید تنها لازم است کاربر را توجه به استفاده از عکس های با کیفیت نمود.

 

1099

 

سه دلیل برای تغییر نام تصاویر آپلود شده توسط کاربر

اول اینکه ممکن است کاربر تصاویررا با نام های غیر اخلاقی ذخیره کرده باشد و طراحی سایت را دچار فیلترینگ کنند دوم اینکه ممکن است دوکاربر عکسی را با یک نام وارد سایت کنند و تصویردوم روی تصویر اول نمایش داده شود و سوم و از همه مهمتر این که نام گذاری مناسب به شدت بر سئو سایت و بهینه سازی اثر گذار است.

 چرا بهینه سازی تصاویر در طراحی سایت از اهمیت بالایی برخوردار است ؟

در طراحی سایت معمولا استفاده از تصاویر بهینه شده تا حد زیادی به افزیش سرعت در طراحی سایت کمک خواهد کرد این عمل تا حد زیادی بر سئو و بهینه سازی نیز اثرگذار است.

تصاویردر طراحی سایت به چند دسته تقسیم می شوند ؟

به صورت کلی تصاویر در طراحی سایت به دو دسته تقسیم می شوند یک دسته تصاویر ثابت مانند لوگو و دسته ی دیگر تصاوری که با توجه به محتوا تغییر می کنند.

سه عامل مهم در بهینه سازی تصاویر برای طراحی سایت کدام است ؟

  • ابعاد تصویر
  • حجم تصاویر
  • کیفیت

در بخش بلاگ طراحی سایت آیدیا سافت به صورت روزانه مقالات مرتبط با طراحی سایت در اختیار شما کاربران عزیز قرار می گیرد . از این رو با مشاهده ی وب سایت ما به صورت روزانه از اخبار و مسائل روز دنیای طراحی وب سایت با خبر شوید .