تفکرات کلیدی قبل از طراحی سایت

اگر اقدام به راه اندازه ی کسب و کار جدیدی کرده اید و هنوز نسبت به طراحی سایت اقدام نکرده اید لازم است سوالات را در این زمینه از خود بپرسید چرا که دادن پاسخ به این سوالات باعث می شود تا درک مناسبی از کسب و کار خود به دست آورید و مخاطبان خود را بهتر شناسایی کنیم و بهتر نسبت به درک و برآورده سازیی نیاز آنها اقدام کنیم علاوه بر این طراحی سایت به گونه ای باشد که برای ورود به بازار کسب و کار آنلاین مناسب باشد.

 

تفکرات اصلی برای طراحی سایت

طراحی سایت تنها ایجاد تعدادی از صفحات برای بالا بردن کلاس کاری نیست طراحی سایت برای هر کسب و کار به معنی ایجاد یک منبع اطلاع رسانی قوی ست که نمودی از کسب و کار شما در فضای مجازی نیز هست طراحی سایت مدرن و کارآمد هزینه هایی در زمینه ی تبلیغات و بازاریابی و ... خواهد داشت که باعث می شود بهتر شناخته شوید اما در مجموع تمامی این هزینه ها نوعی سرمایه گذاری برای آینده محسوب می شود تعدادی از نکاتی که لازم است به آنها توجه کنید به شرح زیر است.

 

955

 

مشخص کردن هدف

مهم ترین کار پیش از طراحی وب سایت این است که هدف خود را از آن مشخص کنید این کار کمک می کند تا افرادی که احتمالا به خدمات و محصول شما علاقه نشان می دهند بهتر شناسایی کنید علاوه بر این پیش از طراحی سایت مزیت رقابتی خود را نسبت به رقبا مشخص کنید برای مثال قیمت کمترو یا هزینه ی ارسال پایین تر می توانید نوعی مزیت رقابتی باشد همچنین با شناسایی نقاط ضعف رقبا می توان یک دلیل عالی به مشریان داد تا شما را انتخاب کنند.

 

مشخص کردن توقعات و خواسته ها

به گزینه ها و ویژگی هایی که دوست دارید در سایت خود بگنجانید فکر کنید به سایت های مختلف سر بزنید به شیوه ی طراحی آنها دقت کنید کدام ویژگی ها را دوست داشتید و از کدام ویژگی ها متنفر بودید می توانید قرار دادن یا ندادن این ویژگی ها را با این روش در طراحی سایت مشخص کنید یا حتی سه ویژگی که بیشترین اهمیت را در برای شما دارد مشخص کنید و حتما در طراحی سایت اعمال کنید.

 

نسبت به دامنه و هاست حساس باشید

هاست یا میزبانی وب فضایی بر روی سرور است که اطلاعات سایت شما روی آن ذخیره می شود در مورد پنل دامنه ی خود حساس باشید و دسترسی کامل به آن ایجاد کنید اگر برای یافتن هاست مناسب به کمک نیاز دارید بسیاری از شرکت های طراحی سایت معتبر وجود دارند که به شما کمک خواهند کرد و مشاوره خواهند داد در مورد نام دامنه و یوآرال خود حساس باشید یوآرال آدرسی ست که نباید توسط سایر شرکت ها به ثبت رسیده باشد در مورد پشتیبانی سایت تصمیم گیری کنید به این فکر کنید که بعد از بالا آمدن سایت چگونه اقدام به بروزرسانی آن خواهید کرد.

 

downlod web

 

نوع و سبک طراحی سایت

طراحی سایت های مختلف با این که در پایه یکی هستند اما به لحاظ ویژگی های کاربردی متفاوت می شوند طراحی سایت های شخصی، طراحی سایت فروشگاهی، طراحی سایت خبری و ... هر یک ویژگی های خاص خود را دارد که لازم است هم از لحاظ ظاهری و هم از لحاظ کاربردی در آن اعمال شود به این فکر کنید که کدام یک از سیستم های مدیریت محتوا در طراحی سایت برای شما مناسب خواهد بود.

 

گرافیک در طراحی سایت

آیا کسب و کار شما رنگ خاصی دارد که به وسیله آن شناخته شوید اگر بله پس بهتراست از این رنگ در طراحی سایت خود استفاده کنید این کار کمک ویژه ای به برندسازی در طراحی سایت خواهد کرد در این زمینه مقالاتی مانند روانشناسی رنگ ها در طراحی سایت کمک زیادی به شما خواهد کرد اگر قبلا اقدام به طراحی سایت کرده اید و اکنون به باز طراحی فکر می کنید مواردی که باعث سرخوردگی و نگرانی شماست بنویسید تا بتوانید آنها را بر طرف کنید.

 

چرا قبل از طراحی سایت لازم است اهداف خود را به خوبی مشخص کنیم ؟

در طراحی سایت لازم است بدانید چه هدفی را دنبال می کنید با مشخص شدن اهداف به راحتی می توانید بهترین حالت طراحی سایت را ایجاد کنید.

طراحی سایت چه فایده ای برای کسب و کارهای امروزی دارد ؟

برخی افراد تصور می کنند که طراحی سایت نوعی تلف کردن هزینه است اما در حقیقت طراحی سایت نوعی سرمایه گذاری بلند مدت است که باعث شناخته تر شدن شما خواهد شد.

برای طراحی سایت در نظر گرفتن چه نکاتی ضروری ست ؟

  • مشخص نمودن هدف
  • شناخت توقعات از طراحی سایت
  • مشخص نمودن دامنه و هاست مناسب
  • نوع و سبک طراحی
  • گرافیک

در بخش بلاگ طراحی سایت آیدیا سافت به صورت روزانه مقالات مرتبط با طراحی سایت در اختیار شما کاربران عزیز قرار می گیرد . از این رو با مشاهده ی وب سایت ما به صورت روزانه از اخبار و مسائل روز دنیای طراحی وب سایت با خبر شوید .