اصول و مراحل طراحی سایت حرفه ای

هر کسب و کاری برای پیشرفت و گسترش کاری خود نیاز به کارهایی دارد صاحبین مشاغل را یاری کنند که به اهداف خود نزدیک تر شوند یکی از آن و البته مهمترین کاری که شما را به عنوان یک صاحب مشاغل یاری می کند تبلیغات می باشد تا افراد را با کار خود آشنا سازند و کارهایی که به جذب آن ها در این راستا می پردازد انجام دهند.

 

طراحی سایت حرفه ای داشته باشید

از آنجایی که تبلیغات های سنتی بسیار هزینه های سنگینی را در بر می گیرند بهتر است گزینه ی دیگری را برای تبلیغات و ارائه کسب و کار خود به افراد استفاده کنیم راه دیگری که وجود دارد تبلیغات از طریق اینترنت و فضای مجازی می باشد چون که دوره دوره ی اینترنت می باشد و قطعا خود شما نیز از اینترنت و فضای مجازی استفاده می کنید پس بهترین گزینه برای تبلیغاتی که جواب بدهد آن هم طراحی سایت می باشد.

شما می توانید با ایجاد طراحی سایت خوب و حرفه ای ، کسب و کار خود را نشان دهید همچنین اگر به فروش محصولی مشغول می باشید می توانید از این طریق به فروش محصولاتتان به صورت آنلاین بپردازید. حالا برای داشتن طراحی سایت حرفه ای که مشتریان را جذب کند موارد بسیاری را باید رعایت کنید در اصل طراحی سایت شما باید ویژگی های زیر را حتما داشته باشد.

 

1099

 

ویژگی های طراحی سایت حرفه ای به شرح زیر می باشد:

 

 • داشتن گرافیک جذاب

گرافیک جذاب یکی از جذابیت بصری یک طراحی سایت می باشد که بازدید کننده با دیدن گرافیک و کارهایی که انجام شده لذت ببرد و حس خوبی را داشته باشد.

 • داشتن سرعت سایت بالا

مورد دیگری که باید به آن دقت کنید داشتن سرعت طراحی وب سایت بالا می باشد چرا که بازدید کننده بخواهد وارد طراحی سایت شما شود به سرعت آن بر می خورد پس سایتتان باید از سرعت بالایی برخوردار باشد.

 • داشتن امنیت بالا

داشتن امنیت نیز در طراحی سایت دارای حائز اهمیت می باشد چرا که اگر دارای سایت فروشگاهی باشید و بخواهید که به فروش محصولات خود بپردازید حتما طراحی سایت شما باید امنیت بالایی را داشته باشد تا مشتریان با خیال راحت اقدام به خرید کنند.

 • درج محتوای مناسب برای طراحی سایت

یکی دیگر از موارد که در جذب بازدید کننده کمک می کند داشتن محتوای خوب است بازدید کننده می خواهد در مورد محصولی که می خواهد بخرد و یا و خدماتی را که نیاز دارد انجام دهد لازم به داشتن اطلاعات کافی در مورد آن ها را دارد پس شما می توانید با ارائه محتوای مناسب بازدید کننده را جذب طراحی سایت خود کنید.

 • هماهنگی طراحی سایت با سایر مرورگرها

هنوز هم هستند افرادی که برای جستجوی خود از اکسپلورر استفاده می کنند و شما باید بدانید که طراحی سایت شما در همه ی مرورگرها بدون هیچ خطایی نمایش می دهد.

 • واکنش گرا بودن طراحی سایت

طراحی سایت شما علاوه بر اینکه باید در کامپیوتر و همه ی مرورگرها نمایش داده شود حتما باید در نمایشگرهای کوچک نیز مانند موبایل و تبلت نیز به خوبی به نمایش دربیاید.

 • درج صفحه تماس با ما در طراحی سایت

قرار دادن اطلاعاتی که بازدید کننده می تواند در صورت نیاز به آن ها دسترسی پیدا کند مانند ایمیل شماره تماس نشانی می تواند به بازدید کننده کمک کند تا اگر می خواهد با برقراری تماس و یا مراجعه حضوری بیاید به راحتی به اطلاعات دست پیدا کنند.

 • سئو سایت مناسب

داشتن سئوی مناسب و خوبی که در اولویت گوگل قرار گیرد و امتیاز بالایی را دریافت کنید خیلی خیلی مهم است وقتی شما در اولویت گوگل بیایید خیالتان راحت باشد که بازدید کنندگان و مشتریان زیادی را جذب طراحی سایت خود خواهید کرد.

 • بروز رسانی طراحی سایت

داشتن سایتی که محتوا و مطالب آن ها به روز باشد می تواند خیلی در جذب مشتریانتان کمک کند وقتی ببیند مطالبی را که ارائه داده اید متناسب با اطلاعات روز می باشد بسیار در نظر بازدید کننده مناسب خواهد بود.

 • ارائه نماد الکرونیک در طراحی سایت

از آنجایی که افراد به دلیل نداشتن وقت کافی لوازم مورد نیاز خود را از سایت ها خرید می کنند و به دلیل زیاد شدن کلاهبرداری و خالی کردن حساب افراد نیز مرد به راحتی نمی توانند از هر سایتی خرید کرده و اعتماد کنند به همین منظور نماد الکترونیک یکی از مهمترین علامت هایی است که برای نشان دادن داشتن امنیت در طراحی سایت می باشد.

 • استفاده از شبکه های اجتماعی

از آنجایی که افراد در شبکه های اجتماعی فعالیت به خصوصی را دارند به همین منظور نباید از شبکه های اجتماعی غافل شوید و مطالبتان را در آن ها به اشتراک گذارید و افراد را از داشتن سایت و کسب و کارتان مطلع سازید.

 • طراحی سایت دو یا چند زبانه

اگر کسب و کار شما طوری می باشد که در خارج از کشور هم می توانند از کار شما استفاده کنند می توانید طراحی وب سایت خود را چند زبانه کنید تا افراد با انتخاب زبان مورد نظر مطالبتان را بخوانند در صورت نیاز اقدام به سفارش کنند.

 • دسته بندی دقیق طراحی سایت

هر چقدر سایت شما مختصر و دسته بندی ها راحت باشند بسیار در دید بازدید کننده اثر مثبتی را می گذارد برای همین تا می توانید به جای اینکه از چندین صفحه به بخش های مختلفی دسترسی پیدا کنند با چند کلیک ساده به آن برسند.

در بخش بلاگ طراحی سایت آیدیا سافت به صورت روزانه مقالات مرتبط با طراحی سایت در اختیار شما کاربران عزیز قرار می گیرد . از این رو با مشاهده ی وب سایت ما به صورت روزانه از اخبار و مسائل روز دنیای طراحی وب سایت با خبر شوید .