طراحی و ساخت ربات تلگرام

طراحی و ساخت ربات تلگرام به یکی از دغدغه های انواع کسب و کار های آنلاین مبدل شده است از این رو قصد داریم شما کاربران عزیز را با مراحل ساخت ربات تلگرام آشنا سازیم . اگر به این مسئله علاقه مند می باشید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید .

ربات تلگرام چیست و دارای چه کاربردی می باشد ؟

ربات تلگرام در واقع یک شخصیت غیر حقیقی در اپلیکیشن تلگرام می باشد که توسط نرم افزار پشتیبانی می گردد و بر اساس پیغام هایی که دریافت می نماید پاسخ های متنوعی در اختیار کاربران قرار می دهد . به عبارت دیگر ربات تلگرام بسان یک حساب کاربری 2 طرفه می باشد که در هر ساعت از شبانه روز می تواند پاسخ گو کاربران باشد . ربات های تلگرام کاربرد های بسیاری دارند و روش استفاده از آن ها به برنامه هایی که برای آن تعریف می کنید بستگی دارد . در ادامه با برخی از کاربرد های آن آشنا خواهیم شد .

 • برقراری ارتباط با طراحی سایت شما : با استفاده از ربات تلگرام می توانید فعالیت های خود را بهینه کنید و امکانات گوناگون موجود در طراحی سایت تان را در بستر تلگرام در اختیار مخاطبین خود قرار دهید .
 • معرفی شرکت شما : با استفاده از ربات تلگرام می توانید کسب و کارتان را به حجم گسترده ای از کاربران معرفی کنید هم چنین می توانید انواع محصولات تان را به صورت جدا یا دسته بندی شده برای کاربران ارسال نمایید و امکان ثبت سفارش را در آن ها قرار دهید .
 • به عنوان ابزاری کاربردی از ربات های تلگرام می توان استفاده نمود . در واقع شما هستید که کاربرد ربات را برنامه ریزی می کنید .

روش ساخت ربات تلگرام :

اگر قصد طراحی یک ربات تلگرام را دارید نیازمند دانش کافی در حوزه ی برنامه نویسی و سروری قدرتمند برای میزبانی از ربات می باشید .

در آخرین ورژن منتشر شده از تلگرام ، برای ساخت ربات ابتدا می بایست از @botfather استفاده نمایید .

 1. برای شروع تنها کافیست start/ را برای BotFather ارسال نمایید .
 2. سپس برای ساخت ربات جدید عبارت newbot/ را ارسال کنید .
 3. برای استفاده از توکن ، token/ و برای منقضی نمودن آن revoke/ را ارسال نمایید .
 4. برای نگارش توضیحات کوتاه که معمولا در آغاز چت نمایان می شوند ، setdescription/ را ارسال نمایید .
 5. برای نگارش توضیحات کوتاه در بخش پروفایل ربات ، setabouttext/ را ارسال نمایید .
 6. برای تغییر تصویر پروفایل setuserpic/ را انتخاب کنید .
 7. برای نگارش دستورات ربات setcommands/ را انتخاب نمایید .
 8. با انتخاب گزینه ی setjoingroups/ اجازه ی add شدن ربات در گروه ها را صادر می کنید .
 9. با انتخاب گزینه setprivacy/ قادر خواهید بود پیام هایی که می خواهید ربات تان نسبت به آن ها حساس باشد را مشخص کنید .
 10. و در آخر با انتخاب cansel/ می توانید عملیات طی شده را متوقف سازید .

در بخش بلاگ طراحی سایت آیدیا سافت به صورت روزانه مقالات مرتبط با طراحی سایت در اختیار شما کاربران عزیز قرار می گیرد . از این رو با مشاهده ی وب سایت ما به صورت روزانه از اخبار و مسائل روز دنیای طراحی وب سایت با خبر شوید .