اهمیت سرعت سایت در طراحی سایت

 

طراحی سایت  طراحی وب سایت  طراحی سایت تهران  شرکت طراحی سایت

سرعت سایت یکی از ارکان های اصلی برای بهینه سازی و بالا بردن رتبه طراحی سایت در موتور های جستجو به شمار می رود. در واقع اگر بازدید کنندگانم سایت شما برای لود شدن صفحات طراح سایتتان بیش از حد معطل شوند از وب سایت خارج شده و احتمالا در فرصت های بعدی نیز علاقه به وارد شدن به سایت شما نخواهند داشت. چرا که تحقیقات نیز نشان داده کاربران علاقه ای به بازگشت به سایت هایی که دارای سرعت ضعیفی هستند ندارند. و این امر یعنی نارضایتی کاربران از طراحی سایت موجب بالا رفتن نرخ خروج شده که  افت رتبه سایت را به دنبال خواهد داشت.

همچنین گوگل نیز مشخصی را برای بررسی صفحات طراحی سایت شما برای ربات هایش وضع کرده که اگر این زمان بیشتر به طول بیانجامد به رنکینگ سایت شما در گوگل آسیب وارد می شود. برای بررسی سرعت طراحی سایت ابزار های متعددی وجود دارند که می توانید با استفاده از آن ها نه تنها سرعت سایت خود را بررسی کنید بلکه امکان دریافت راه کارهایی برای بالا بردن سرعت طراحی سایت را نیز خواهید داشت. معروفترین شرکت طراحی سایت تهران که از بهترین و کاربردی ترین مقالات وب سایت ایده ساقت می باشد را نیز مطالعه نمایید.

 

 

المان های تاثیر گذار در سرعت طراحی سایت عبارتند از :

 

  • برنامه ای که سایت به وسیله آن طراحی و تنظیم شده است

هنگام طراحی یک سایت با بهینه سازی کردن تنظیمات سایت امکان افزایش سرعت سایت را خواهید داشت. بهینه سازی تصاویر و ویدئو ها  همچنین مناسب بودن حجم صفحات طراحی شده تاثیر به سزایی در سرعت بارگذاری صفحات طراحی سایت دارد.

  • سرور طراحی سایت

قبل از خرید هاست حتما تحقیقات لازم را انجام دهید چرا که هاستی که خریداری می کنید به طور مستقیم روی سرعت بارگذاری صفحات طراحی سایت شما تاثیر می گذارد.

 

 

راه کار های بالا بردن سرعت سایت شامل موارد زیر می شوند:

 

  • آپدیت منظم طراحی سایت

سیستم مدیریت محتوای طراحی سایت خود را مرتبا چک کنید و اگر نسخه ی جدیدی ارائه داده شده بود سایت خود را به روز رسانی کنید. البته فراموش نکنید که یک بک آپ از طراحی سایتتان داشته باشید.

 

  • استفاده از پلاگین های معروف تر در طراحی سایت

امروز پلاگین های زیادی در دسترس قرار گرفته اند اما از آن جایی که برای اجرا شدن نیازمند منابعی هستند این منابع باعث کاهش سرعت سایت شما می شود.

 

  • عکس ها در طراحی سایت

قبل از این که عکس های طراحی سایت خود را آپلود کنید از نظر اندازه و حجم آن ها مورد بررسی قرار دهید تا زمان زیادی برای بارگذاری نداشته باشد چرا که عکس های سنگین موجب کاهش سرع سایتتان می شوند.  با رعایت نکات ذکر شده و سایر نکات در مقاله های دیگر به بهینه سازی اصولی و استاندارد سایت خود بپردازید تا طراحی سایت شما بهترین نتیجه را به دنبال داشته باشد.

در بخش بلاگ طراحی سایت آیدیا سافت به صورت روزانه مقالات مرتبط با طراحی سایت در اختیار شما کاربران عزیز قرار می گیرد . از این رو با مشاهده ی وب سایت ما به صورت روزانه از اخبار و مسائل روز دنیای طراحی وب سایت با خبر شوید .