الکسا چگونه کار میکند

 

طراحی وب سایت  طراحی سایت تهران  شرکت طراحی سایت

در این مقاله سعی برآن داریم تا شما را با طرز کار الکسا آشنا سازیم و برای این منظور ابتدا به تعریف الکسا می پردازیم. الکسا چیست ؟ الکسا وب سایتی اختصاصی برای آنالیز ترافیک وب سایت ها می باشد که در سال 1996 توسط بروس گیلیات و بروستر کهله پایه گذاری شد و در سال 1999 توسط شرکت آمازون خریداری شد. نام الکسا ازکتابخانه ی رویال الکساندریا که بزرگترین کتابخانه مصر باستان می باشد ، برگرفته شده است در ادامه به فرآیند کاری الکسا در طراحی سایت می پردازیم و این که الکسا چگونه کار میکند نقش محتوا در رتبه بندی طراحی سایت را نیز مطالعه نمایید.

 

 

به طور کلی خدمات الکسا در طراحی سایت شامل موارد زیر می باشد :

  • نشان دادن صفحات طراحی سایت معروف اینترنتی و به روز رسانی هر پنج دقیقه یک بار توسط الکسا
  • امکان وارد کردن و یا ویرایش اطلاعات صاحبین طراحی سایت توسط الکسا
  • دارا بودن طیف وسیعی از داده ها در طراحی سایت توسط الکسا
  • نوار ابزار الکسا که خدمات الکسا را به راحتی در اختیار طراحی سایت قرار می دهد

 

حال به این موضوع می پردازیم که الکسا چگونه کار می کند

الکسا تنها بر حسب آمار بازدید کاربرانی که الکسا را در مرورگر خود نصب نموده اند ، به طراحی سایت در اینترنت رتبه می دهد .الکسا از طراحی سایت های اینترنتی لیستی تهیه می نموده که بر حسب ترافیک و تعداد بازدید مرتب شده بودند و هر چه طراحی سایت افراد در ناحیه ی خودشان رتبه ی بالاتری داشته باشد ، باعث بالاتر رفتن ارزش تجاری طراحی سایت آنها نیز می شود  زیرا سایر طراحی سایت ها برای تبلیغات و اشتراک لینک هایشان از طراحی سایت های پر ترافیک و پر بازدید استفاده می نمایند که موجب درآمدزایی برای آنها می شود.

 

 

چگونه می توان رتبه ی الکسا ی طراحی سایت را بالا برد :

  • نصب نمودن toolbar الکسا برای بالا بردن رتبه ی الکسای طراحی سایت
  • قرار دادن ابزار الکسا برای استفاده ی کاربران طراحی سایت و تشویق آنها برای نصب کردن آن برای بالا بردن رتبه ی الکسای طراحی سایت
  • قرار دادن مقالات در باب الکسا در طراحی سایت برای بالا بردن رتبه ی الکسای طراحی سایت