قوانین مالیاتی طراحی سایت فروشگاه های اینترنتی

 

طراحی سایت طراحی وب سایت  طراحی سایت تهران  شرکت طراحی سایت

قوانین مالیاتی فروشگاه های اینترنتی دارای دوگانگی و تبعیض است نسبت به فروشگاه هایی که به صورت سنتی در حال فعالیت هستند. کسب و کار های سنتی بدون هیچ گونه فرصتی و از همان روز اولی که شروع به فعالیت می کنند باید مالیات، عوارض و بیمه پرداخت کنند. در حالی که قوانین مالیاتی فروشگاه های اینترنتی بدون هیچ گونه چهارچوبی بلاتکلیف مانده است. آن طور که از شواهد پیداست که مالیاتی از فروشگاه های اینترنتی دریافت نشده است زیرا اعتراضی نسبت به قوانین مالیاتی فروشگاه های اینترنتی نداشته اند.

 

 

نحوه ی پرداخت مالیات طراحی سایت فروشگاه های اینترنی

بعضی از فروشگاه های اینترنتی نزدیک به هفت سال است که از شروع فعالیت شان می گذرد و در این مدت از حمایت های بی شماری برخوردار بوده اند و به خاطر همین بلاتکلیفی قوانین مالیاتی فروشگاه های اینترنتی در تمام دوران فعالیت خود از پرداخت مالیات، بیمه و عوارض فرار کرده اند. گستردگی و تنوع فعالیت های فروشگاه های اینترنتی هر روز به پیچیدگی قوانین مالیاتی فروشگاه های اینترنتی می افزاید. هزاران سایت، هزاران کانال تلگرامی و هزاران پیج در اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی در حال فعالیت اقتصادی هستند در حالی که قوانین مالیاتی فروشگاه های اینترنتی همچنان نامشخص و بدون چهارچوب خاصی است.

 

 

ایجاد قوانین جدید مالیاتی برای طراحی سایت های فروشگاه اینترنتی

تلاش های مسئولان سازمان امور مالیاتی کشور در جهت روشن کردن تکلیف قوانین مالیاتی فروشگاه های اینترنتی نامشخص و نامعلوم است. بدون هیچ گونه تدبیری و در تصمیمی عجولانه سازمان امور مالیاتی کشور نامه هایی را به منظور دریافت مالیات به فروشگاه های اینترنتی ارسال کرده است و موجب اعتراض انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی شده است. فروشگاه های اینترنتی که دارای نماد اینماد یا اعتماد الکترونیکی هستند در طی این نامه ها موظف به پرداخت قوانین مالیاتی فروشگاه های اینترنتی شده اند و در صورت عدم پرداخت مالیات باید جریمه بپردازند.