نحوه محاسبه مالیات فروشگاه اینترنتی

 

طراحی سایت طراحی وب سایت  طراحی سایت تهران  شرکت طراحی سایت

آمارها نشان می دهد که 49 درصد از خرید ها از طریق فروشگاه های اینترنتی انجام می شود که این آمار قابل توجهی است و فقط نمی توان به این آمار در حال حاضر توجه کرد چون مطمئنا این آمار افزایش خواهد یافت. زمانی که فروشگاه های اینترنتی شکل گرفتند و شورع به فعالیت کردند هیچ ساز و کاری درباره ی نحوه ی محاسبه فروشگاه اینترنتی وجود نداشت. تا اینکه صنف جدیدی برای حمایت از کسب و کار اینترنتی شکل گرفت. مرکز توسعه ی تجارت الکترونیک اقدام به دادن نماد الکترونیکی یا اینماد برای اعتبار بخشیدن به فعالیت های این فروشگاه های اینترنتی کرد و باعث شد که رسمیت بیشتری داشته باشند و حداقل اطلاعات صاحبان این سایت ها از یک درگاه مطمئن یک بار بررسی صلاحیت شود.

 

 

نحوه ی پرداخت مالیات فروشگاه های اینترنتی

نحوه ی محاسبه ی مالیات فروشگاه اینترنتی از طریق مسئولان اداره امور دارایی و مالیات کشور اعلام نشده بود و صاحبان فروشگاه های اینترنتی اطلاعی از نحوه ی محاسبه ی مالیات فروشگاه اینترنتی خود نداشتند و حتی نمی دانستند که مشمول پرداخت مالیات به اداره امور دارایی و مالیات کشور می شوند. تا اینکه مسئولان سازمان امور دارایی و مالیات کشور نامه هایی را به صاحبان فروشگاه های اینترنتی که دارای نماد الکترونیکی یا اینماد هستند ارسال می کند و درخواست وجه مالیات از آن ها می شود. نحوه ی محاسبه ی مالیات فروشگاه اینترنتی از زمان دریافت نماد الکترونیکی یا اینماد انجام شده است.

 

 

ایجاد نماد الکترونیکی در فروشگاه اینترنتی

این نوع نحوه محاسبه مالیات فروشگاه اینترنتی برای صاحبان این کسب و کارهای اینترنتی که نوپا هستند و به تازگی اقدام به فروش اینترنتی کرده اند بسیار مشکل و زیان بار است. از همین رو صنف حمایت از فروشگاه های اینترنتی در پی نامه ای از رئیس مرکز توسعه ی تجارت الکترونیک خواسته است که در زمینه ی نحوه ی محاسبه مالیات فروشگاه اینترنتی اقدامات لازم را انجام دهد. زیرا در نهایت بعضی از فروشگاه های اینترنتی که توان پرداخت مالیات را ندارند ناچار خواهند شد که اینماد یا نماد الکترونیکی خود را فسخ کنند و بدون آن و از طریق یک درگاه بانکی واسطه ای فعالیت فروش اینترنتی خود را انجام دهند.