مالیات مشاغل اینترنتی

 

طراحی سایت طراحی وب سایت  طراحی سایت تهران  شرکت طراحی سایت

بعد از شکل گیری نوع جدیدی از تجارت درطراحی سایت و فضای الکترونیکی کشور در جهت خرید و فروش کالاها به صورت راحت تر و مدرن تر، به تازگی سازمان امور مالیاتی کشور این طراحی سایت فروشگاه های اینترنتی را با بررسی بیشتر مورد توجه قرار داده است. در طراحی سایت مرکز تجارت الکترونیکی کشور آمار این گونه نشان داده می شود که بیش از 15 هزار طراحی سایت توسط این مرکز به رسمیت شناخته شده اند.

 

اصول مشاغل اینترنتی

بعضی از مشاغل اینترنتی سرمایه گذاری های بسیار سنگین برای طراحی سایت تجارت الکترونیک خود انجام داده اند و حاصل آن سرمایه گذاری اکنون درآمد های میلیاردی است. به خاطر پدید آمدن همین طراحی سایت فروشگاه اینترنتی است که اداره ی امور مالیاتی کشور صاحبان مشاغل اینترنتی که دارای اینماد یا همان نماد اعتماد الکترونیکی هستند را به منظور پرداخت مالیات ارزش افزوده فرا خوانده اند. سازمان امور دارایی و مالیات کشور ملاک گرفتن مالیات از مشاغل اینترنتی و طراحی سایت فروشگاه اینترنتی را از زمان دریافت نماد اعتماد الکترونیکی می داند و همین قضیه باعث اعتراض و سواستفاده ی بعضی از این طراحی سایت های فروشگاه های اینترنتی شده است.

 

 

توسعه مشاغل اینترنتی از طریق طراحی سایت

سرپرست مرکز توسعه و تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت در این باره معتقد است که مالیات شامل همه ی درآمدهای طراحی سایت فروشگاه اینترنتی می شود و درآمد های مشاغل اینترنتی نیز از این قاعده مستثنی نیستند و اینکه مالیات مشاغل اینترنتی مربوط به شبکه ی بانکی کشور می گردد. یکی دیگر از مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت در این رابطه اظهار کرده است که ما کاری که می توانیم در جهت حمایت مالیات مشاغل اینترنتی و طراحی سایت انجام دهیم این است که اجازه دهیم آن ها از درگاه های بانکی ایمن و مطمئن برای فروش محصولات خود استفاده کنند.