گام های مهم برای موفقیت طراحی سایت

آیا تا به حال به این نکته فکر کرده اید که طراحی سایت در قالب یک چهارچوب منظم و از پیش برنامه ریزی شده چه قدر می تواند به بهبود تجربه ی کاربری در طراحی سایت و افزایش رتبه در موتورهای جستجو کمک کند در این مقاله به ذکر نکاتی می پردازیم که هنگام طراحی سایت لازم است به آن توجه داشته باشید و آنها را رعایت کنید.

 

1099

 

گام های اساسی برای طراحی سایت

 

  • پیاده سازی روی کاغذ قبل از اجرا

ایده های طراحی سایت خود را روی کاغذ بیاورید مشکلات طراحی سایت از طریق پیاده سازی طرح روی کاغذ تا حدود زیادی کم می شود قبل از استفاده از فتوشاپ و به کار گیری گرادیانت در طراحی سایت به نوع محتوا و عملکرد سایت خود فکر کنید.

  • پیاده سازی UI قوی

منظور از یوآی همان رابط کاربری در طراحی سایت است که  ظاهر سایت را شامل می شود یوآی شامل تمامی متن ها و تصاویر و ویدئوها و حتی رنگ هاست به طراحی سایت کاربرپسند فکر کنید تا به تحقق اهداف شما کمک بیشتری کند.

  • انتخاب فن تایپوگرافی

تایپوگرافی به معنای نوع نوشتار در طراحی سایت است بسته به اینکه ماهیت طراحی وب سایت شما چگونه است باید نوع فونت را انتخاب کنید طراحان حرفه ای معمولا بیش از دو نوع فونت را در طراحی سایت پیشنهاد نمی کنند بهتر است فونتی را انتخاب کنید که برای خواندن مناسب باشد و به راحتی قابل دیدن باشد.

  • انتخاب رنگ در طراحی سایت

در این زمینه می توانید مقالات متعدد ما را که در مورد اهمیت رنگ ها در طراحی سایت و روانشناسی رنگ ها در طراحی سایت است مشاهده کنید برای انتخاب رنگ متن و پس زمینه حتما رنگ های خود را محدود کنید.

  • تقسیم بندی طرح

تقسیم بندی طرح یا پروتوتایپ در طراحی سایت  کمک می کند تا صفحات شما در طراحی سایت نظم ویژه ای داشته باشد هر بخش از سایت خود را به ارائه ی یک داستان اختصاص دهید و در برجسته کردن قسمت های مهم کوشا باشید برای هر بخش یک هدف مشخص کنید و به اضافه کردن اجزا در عین حفظ سادگی اقدام کنید.

  • مرتب کردن فایل های پی اس دی

برای افزایش سرعت در روند طراحی وب سایت و همچنین قادر بودن برای به اشتراک گذاری موارد مختلف با دیگ طراحان لازم است فایل های PSD  خود را مرتب و تمیز نگه دارید این یکی از بخش های مهم کار با فتوشاپ است که بعدها نیز می توانید به آن رجوع کنید.

  • توجه به جزییات در طراحی سایت

در طول کار طراحی به تعاملی بودن آن با کاربران توجه کنید گاهی استفاده از یک انیمیشن غیر منتظره می تواند برای آنان جذاب باشد به کار گیری دکمه های نامرئی در طراحی سایت نیز می تواند جذاب باشد فقط دقت کنید که در این کار زیاده روی نکنید.

  • اجزا در طراحی سایت باید به صورت جدا جدا قابل دفاع باشد

شاید مفموم بالا کمی گنگ باشد ولی این موضوع به این معنی ست که هر بخش در طراحی سایت باید به صورت مجزا از دیگر اجرا قابل دفاع باشد و به بهترین صورت خود ارائه شود تنها در این صورت است که تجربه ی کاربری عالی در طراحی سایت ایجاد می شود.

 

970

 

نکته پایانی

اگر طراح سایت هستید به این نکته توجه داشته باشید که با وجود این که تمام طرح های خود را دوست دارید، نباید به آنها دل ببندید باید این قابلیت را در خود ایجاد کنید که در صورت اشتباه به سرعت ایده ی خود را تغییر دهید و آن را اصلاح کنید.

اهمیت تقسیم بندی طرح در زمان طراحی سایت چیست ؟

در زمان طراحی سایت شما ظاهر صفحات را تقسیسم بندی می کنید و هر بخش را به یک داستان ارائه می دهید یک کار به ایجاد نظم بیشتر در طراحی سایت کمک می کند و در نهایت به طرح دلخواه می رسید.

 

برنامه ریزی دقیق پیش از طراحی سایت چه کمکی به آن خواهد کرد ؟

داشتن برنامه ی منظم و دقیق پیش از طراحی سایت به خلق تجربه ی بهتر کاربری کمک می کند و با رسیدن سیگنال  های مثبت به گوگل رتبه در طراحی سایت افزایش می یابد.  

 

منظور از UI در طراحی سایت چیست ؟

منظور از یوآی هر عاملی ست که به ظاهر سایت شما مرتبط است تمامی متن ها و تصاویر و ویدئو ها و حتی رنگ هایی که استفاده می کنید در این گروه قرار می گیرند.