دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ به کلیه ی استراتژی هایی که در جهت بازاریابی دیجیتال و مدیریت آن با ابزار های دیجیتالی گفته می شود. ابزار های دیجیتالی چیست؟ در واقع تبلیغات اینترنتی و تبلیغات در گوگل و به طور کلی بازاریابی مجازی از طریق ابزارهای دیجیتالی که همان طراحی سایت ها، شبکه های اجتماعی، اپلیکیشن ها، ایمیل ها و انواع پیام رسان ها و... می باشند.

با پیشرفت و گسترش علم و تکنولوژی بازاریابی های سنتی به مراتب جایگاه خود را از دست داده اند و دیجیتال مارکتینگ محبوبیت بیشتری پیدا کرده است چرا که اغلب افراد از گوشی های هوشمند و کامپیوتر و لپ تاپ استفاده می کنند و مسلما با فضای مجازی در ارتباط هستند. حتی اگر به فعالیت های روزانه خود نگاهی بیاندازید می بینید که بسیاری از کارهایی که در گذشته حتما به طور حضوری انجام می داده اید امروزه به طور اینترنتی و آنلاین پیش می برید که نشانگر تاثیر فضای مجازی و اینترنت در زندگی مردم است.

 

رشته دیجیتال مارکتینگ

از آن جایی که اهمیت دیجیتال مارکتینگ برای پیشبرد اهداف کسب و کار ها بر کسی پوشیده نیست بسیاری از افراد به عنوان رشته تحصیلی به این رشته روی آورده اند اما در دانشگاه ها با نام دیجیتال مارکتینگ آموزش داده نمی شود اما دروس مربوطه در شاخه بازگانی و تجارت تدریس می شود. اگر تمایل داشته باشید که تنها مدرک بازار یابی دیجیتال بدون شرکت در دانشگاه ها را داشته باشید می توانید با شرکت در دوره های معتبر و اخذ مدرک فعالیت در این زمینه را آغاز کنید. این رشته هر روزه رو به پیشرفت است و هرچه در خصوص دیجیتال مارکتینگ بدانید باز هم اطلاعات بسیاری وجود دارد که ممکن است شما از آن ها آگاه نباشید بنابراین اگر تمایل دارید به عنوان فردی حرفه ای در این شاخه فعالیت کنید همواره اطلاعات خود را آپدیت کنید.

 

1 3

 

شرکت دیجیتال مارکتینگ

هدف کارفرمایان از ورود به فضای مجازی و طراحی وب سایت ها و طراحی اپلیکیشن ها که شیوه های نوین بازاریابی می باشند برند سازی و فروش بیشتر است که شرکت های دیجیتال مارکتینگ با استفاده از دانش تخصصی افراد حرفه ای در این زمینه به کارفرمایان کمک می کند تا با تبلیغات در گوگل هدفمند محصولات و خدمات خود را تاثیر گذار تر به مشتریان معرفی کنند. شرکت های دیجیتال مارکتینگ سرویس های خود را در قالب پکیج های به کارفرمایان ارائه می دهند با توجه به نیاز خود می توانید از هر بسته استفاده کنید.

 

اهمیت دیجیتال مارکتینگ

اگر تمایل دارید کسب و کارتان رونقی پیدا کند و به سمت ساخت سایت و اپلیکیشن روی آورده اید باید بگویم که قدم اول را به درستی برداشته اید اما این کافی نیست و حالا زمان بازاریابی اصولی فرا می رسد. یکی از مهم ترین خدمات دیجیتال مارکتینگ تولید محتوا است در واقع برای مثال هنگاهی که طراحی سایت فروشگاهی خود را راه اندازی می کنید باید محتوای با کیفیتی ارائه دهید تا کاربر جذب شود و محتوا به گونه ای باشد در پایان خریدار مجاب شود از فروشگاه اینترنتی شما خرید کند که اگر پروسه قبلی را به صورت استاندارد و اصولی انجام داده باشید خرید مشتری در کوتاه ترین زمان اتفاق می افتد.

مثالی دیگر برای بهینه سازی موتور های جستجو که از خدمات دیجیتال مارکتینگ می باشد. تصور کنید به دنبال رستورانی هستید که غذای ایتالیایی با کیفیت داشته باشد هنگامی که عبارت رستوران ایتالیایی را در موتور های جستجوگر سرچ می کنید اولین نتایجی که نمایش داده می شود را به عنوان بهترین رستوران انتخاب می کنید و هیچ گاه برای پیدا کردن بهترین ها به صفحه دوم لیست نتایج نمی روید. در واقع بهینه سازی و سئو سایت باعث می شود که گوگل شما را به عنوان رتبه های برتر نمایش دهد.

 

digital marketing seoskill

 

سوالات رایج در حوزه دیجیتال مارکتینگ به شرح زیر می باشد:

 

  • خدمات شرکت دیجیتال مارکتینگ چیست؟

فعالیت در شبکه ها اجتماعی و تبلیغات در آن ها، بهینه سازی و سئو سایت و طراحی اپلیکیشن برای موتورهای جستجو، تبلیغات کلیکی و تبلیغات بنری، رپورتاژ آگهی، بازاریابی محتوا با جهت گیری از استراتژی محتوا، بازاریابی ایمیلی و ویدئویی، پاسخگویی و مشاوره آنلاین از جمله روش های دیجیتال مارکتینگ می باشند که توسط شرکت طراحی سایت ها ارائه می شوند.

 

  • چرا به دیجیتال مارکتینگ نیاز داریم؟

هیچ کسب و کاری بدون بازاریابی به هدف اصلی که فروش بیشتر است نمی رسد. با حضور در فضای مجازی به عنوان شعبه دوم کسب و کارتان به دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید تا هویت خود را در اینترنت معرفی کنید و برند خود را هر چه بهتری معرفی کنید.

 

  • مزیت های دیجیتال مارکتینگ چیست؟

با گسترش شبکه های اجتماعی و افزایش شمار طراحی سایت ها اغلب افراد برای اعتماد و آگاهی از اعتبار کسب و کار شما از فضای مجازی استفاده می کنند و هر چه جایگاه و رتبه بالاتری داشته باشید این ذهنیت را در ذهن مخاطب ایجاد می کند که اعتبار بالاتری دارید علاوه بر این میزان رضایت مشتریان قبلی تبلیغات خوبی برای کسب مشتریان جدید می شود.