هاست لینوکس

هاست (Host) چیست؟ هاست که در زبان انگلیسی به معنای میزبان می باشد و از آنجایی که یک قابلیت تقسیم شدن به چندین بخش را دارا می باشد به هر قسمت آن هاست گفته می شود بخشی از یک سیستم را هاست تشکیل می دهد که باید همیشه در هر زمان روشن و بدون هیچ مشکلی باشد اگر حتی برای لحظه ی کوچکی خاموش و یا دچار مشکلی شودشود کاربران دیگر به سایت دسترسی پیدا نخواهند کرد  بعد از اینکه طراحی وب سایت خود را در محیط اینرنت انجام دادیم باید به دنبال یک هاست مناسبی که به درد کار ما بخورد باشیم.

طراحی سایت شما انواع عکس ها کد ها و متن ها را در بر گرفته است که به یک فضایی نیاز دارد تا این اطلاعات را در خود جای دهد آن فضا هاست می باشد که به منظور قابل رویت بودن آن برای عموم افراد تمامی این اطلاعات درآن ذخیره می شود شما باید توجه کنید که با توجه به اطلاعاتتان و کارایی طراحی سایت باید انتخاب کنید که چه نوع هاستی با چه میزان حجمی اجاره کنید توجه داشته باشید در انتخاب شرکتی که از آن ها هاست را اجاره می کنید حساس باشید.تا از ارائه پشتیبانی خوب و عالی و به موقع برخوردار باشد.

هاست انواع مختلفی دارد مانند همانند که هاست ویندوز یک سیستم میزبانی است هاست لینوکس هم یکی از انواع آن فضای میزبانی می باشد که بر روی سیستم های عامل لینوکس قرار می گیرد حال ما در این قسمت می خواهیم ببینیم که کلا هاست لینوکس چیست؟

 

003 design

 

چرا از هاست لینوکس برای سایت خود استفاده می کنیم؟

ما در پاسخ باید بگوییم که دلایل زیادی برای این که از هاست لینوکس استفاده می کنند وجود دارد که در قسمت بعدی به دلیل آن پی خواهید برد اما یکی از مهمترین عوامل موجود که برای افراد هم خیلی مهم می باشد بحث امنیت آن است برای جلوگیری از ویروسی شدن و هک شدن ، امنیت و پایداری هاست لینوکس نسبت به هاست ویندوز بسیار بالا می باشد و از امنیت و پایداری بالایی برخوردار است همین موضوع یک دلیل بسیار مهم برای انتخاب آن است.

برخی این طور تصور می کنند که برای کارکردن با سیستم عامل لینوکس حتما باید از سیستم های مخصوص لینوکس استفاده کرد و یا کامپیوتر شخصی آن ها لینوکس باشد در صورتی که کاملا اشتباه است شما با هر سیستم عامل موجود می توانید به سرور های لینوکس متصل شوید.

 

تفاوت سیستم عامل لینوکس و ویندوز

در این قسمت بیش تر پی خواهید برد که چرا از هاست لینوکس مورد استفاده قرار می گیرند بین سیستم عامل لینوکس و ویندوز تفاوت هایی وجود دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سیستم عامل لینوکس نسبت به سیستم عامل ویندوز نرم افزارهای بیش تری را پشتیبانی می کند.
 • سیستم عامل های لینوکس نسبت به سیستم عامل ویندوز به صرفه تر است چرا که اگر هر دو را در یک سخت افزار اجرا کنید مشاهده می کنید که سیستم عامل لینوکس دارای منابع آزاد بیش تری می باشد.
 • امنیت و پایداری سیستم هاست لینوکس نسبت به سیستم عامل ویندوز بسیار بالاتر است چرا که سیستم عامل لینوکس به دلیل کد باز بودن آن از امنیت و پایداری بالاتری بهره مند می باشند.
 • برای کارکردن با هر دوی آن ها یک واسطه مدیریتی قرار دارد که به کنترل پنل معروف است کنترل پنل و سی پنل برای هاست لینوکس ، پلسک هم برای هاست ویندوز استفاده می شود در کل کار با کنترل پنل لینوکسی بسیار راحت تر و ساده تر می باشد و همچنین از نظر کارایی نیز مناسب تر است.
 • نسبت به قیمت هم خرید هاست لینوکس نسبت به هاست ویندوز ارزان تر می باشد هزینه نگهداری و خدمات برنامه های مورد استفاده در هاست ویندوز هزینه ها را بالا می برد.

بررسی های هاست لینوکس

لازم است بدانید که شما وقتی در هر کشوری که قرار دارید بهتر است از همان کشور هاست لینوکسی خود را تهیه کنید چرا که وقتی موقعیت مکانی بازدید کنندگان طراحی سایت شما به محل سرور نزدیک تر باشد سرعت بالا آمدن سایت نیز سریع تر خواهد شد.

 

1099

 

چه کسانی باید از هاست لینوکس استفاده کنند؟

افرادی که نیاز به سرعت بالایی دارند و می خواهند از زبان برنامه نویسی HTML استفاده کنند. همچنین کسانی که می خواهند از زبان برنامه نویسی PHP و همچنین کسانی که برای راه اندازی طراحی سایت خود و بانک اطلاعاتی MYSQL استفاده کنند.

 

مهمترین عواملی که باید در انتخاب هاست به آن ها دقت کنید:

 • فضای دیسک
 • پهنای ترافیک و باند
 • بکاپ گیری
 • آپ تایم منظور از آن تایمی است که سرور در هر لحظه روشن باشد
 • امکانات ایمیل
 • دیتابیس/نوع و تعداد پایگاه های داده
 • برگشت پول در صورت رضایت نداشتن و ضمانت آن

 

نتیجه گیری

با استفاده از هاست مناسب می توانید خیالتان را از ذخیره اطلاعاتتان در سیستم عامل مناسب راحت کنید و در صورتی که در هر مرحله ای به مشکل بر خوردید با وجود پشتیبان های 24 ساعته می توانید مشکلتان را مطرح کرده تا آن ها به رفع آن بپردازند.