نکاتی از انیمیشن در طراحی سایت 

امروزه کسب و کار و بازاریابی آنلاین به کمک طراحی سایت امکان پذیر شده است حتی اگر برای یافتن مطلبی موضوعی را در موتور های جستجوگر سرچ کنید با طراحی سایت های زیادی رو به رو می شوید که صد در صد لینک های برتر اولویت شما خواهند بود. اینجا سوالی برای وب مستر ها به وجود می آید که چگونه گوگل برخی از طراحی سایت ها را در نتایج برتر نمایش می دهد و اصول گوگل برای رتبه بندی سایت ها چیست؟

در مقالات گذشته صحبت های زیادی در خصوص کسب رتبه اول گوگل شده است و این هدف با انجام فرآیند سئو و بهینه سازی و همچنین ایجاد تجربه خوب کاربری میسر می شود اما با انجام برخی فاکتور ها و المان ها جذابیت طراحی سایت دوچندان می شود که نتیجه مثبتی در جذب بازدید کننده خواهد داشت یکی از این المان ها استفاده از انیمیشن در طراحی وب سایت است. انیمیشن ها می توانند تصویر و یا متن متحرک باشند علاوه بر این ممکن به صورت داستانی کوتاه حالا چه مرتبط با موضوع سایت و چه صرفا برای ایجاد جذابیت باشد.

طراحی سایت کاغذ و مقوا

 

 

تاثیر انیمیشن ها در طراحی سایت

تصور کنید وارد طراحی سایتی می شوید که تمام مطالب در قالب متن ارائه شدند در واقع همه چی خشک و خسته کننده است خب هر چقدر هم محتوای با کیفیتی داشته باشد از سایت فرار می کنید. برای حل این مشکل انیمیشن ها به کمک آمدند. استفاده از انیمیشن ها که تصاویر متحرک هستند باعث ایجاد تنوع و جذابیت می شوند و از آن جا که حجم زیادی ندارند باعث کند شدن سرعت سایت هم نمی شوند. البته جای گذاری صحیح انیمیشن و اینکه در جای صفحه قرار بگیرد اهمیت زیادی دارد چرا که اگر در قسمتی باشد که موجب به هم زدن تمرکز خواننده شود و یا کاربر را از محتوای اصلی دور کند تاثیر منفی خواهد داشت.

 

افزایش زمان ماندگاری در طراحی سایت

تصور کنید برخی مطالب سایت با سرعت کمتری بار گذاری می شوند در این لحظه اگر انیمیشنی کوتاه در طراحی سایت داشته باشید شانس شما برای حفظ بازدید کننده افزایش می باید و علاوه بر این ماندن کاربر در سایت برای تماشای انیمیشن باعث افزایش زمان ماندگاری کاربر در شرکت طراحی سایت می شود که در رتبه بندی های گوگل نقش به سزایی دارد. انیمیشن ها تجربه کاربری مثبتی در بازدید کننده ایجاد می کنند و باعث بازگشت دوباره آن ها به سایت می شود.