روش های انتخاب نام دامنه مناسب برای طراحی سایت

یکی از مراحل اولیه و مهمی که در روند طراحی سایت و وبلاگ باید در نظر گرفت انتخاب نام دامنه مناسب می باشد که یکی از سخت ترین مراحل است چرا که ایده ها و تنوع دامنه های زیاد آدم را سردرگم می کند همانطور که برای انتخاب نام فرزندتان حساسیت به خرج می دهید و به دنبال داشتن معنی خوب و... می کنید برای انتخاب نام دامنه تان نیز باید اینگونه عمل کنید با تحقیق و بررسی لازم به نام مشخصی برسید. اما شما برای انتخاب نام مناسب باید عوامل مهمی را در نظر بگیرید که ما در این بخش شما را با آن عوامل آشنا خواهیم کرد.

طراحی سایت دکوراسیون

 

 مهم ترین عوامل در انتخاب دامنه طراحی سایت عبارتند از:

 

  • سعی کنید نام دامنه تان شامل کلمات کلیدی باشد

انتخاب نام دامنه نسبت به کلمات کلیدی و حتی ترجیحا کلمه کلیدی اصلی باشد چرا که با این کار باعث می شود تا ترافیک کمتری جذب طراحی سایت کنید و هم راحت تر می توانید به افراد توضیح دهید که طراحی وب سایت شما راجع به چه موضوعی می باشد .

 

  • تلفظ آن ساده و راحت باشد

این را به خاطر داشته باشید که ما انسان ها اسم های ساده و راحت را بیشتر در ذهنمان نگه می داریم تا اسم های سخت و حتی بیش تر راجع به آن ها فکر می کنیم پس سعی کنید نام دامنه طراحی سایت تهران خود را یک اسم ساده و در عین حال مناسب انتخاب کنید تا اسم دامنه شما در ذهن مشتریانتان باقی بماند.

 

  • طول نام دامنه کوتاه باشد

دقت کنید که هر چه نام دامنه طراحی سایت شما از حروف کمتری تشکیل شده باشد آسان تر به اشتراک گذاشته می شود و به زبان می آید.

 

  • نام دامنه ساده و بدون غلط املایی باشد

سعی کنید دامنه ای را انتخاب کنید تا نام آن ساده باشد تا کاربر در تایپ آن دچار مشکلی و غلط املایی نداشته باشد.

 

  • مشکلی در تغییر جزئی آن نیست

اگر نام دامنه شما در دسترس نباشد و افراد دیگری از آن ها استفاده کرده باشند می توانید با افزودن پیشوند و یا پسوندی به آن نام برند خود را ایجاد کنید.

 

  • در صورت لزوم منطقه محلی را مشخص کنید

اگر کسب و کار شما و شرکت طراحی سایت شما مربوط به موقعیت مکانی خاصی می باشد می توانید از نام آن در دامنه خود استفاده کنید طوری نام آن محل را در دامنه خود تغییر دهید به طوری که معنی آن واضح باشد که نمایان کننده نام یک شهر باشد تا نظر افرادی که در آن شهر اقامت دارند را به خود جلب کند.