طراحی سایت خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان

امروزه کاربران قصد دارند در کمترین زمان و به سرعت از جدید ترین اخبار و اتفاقات با خبر شوند از این رو رسانه ها و شبکه های اجتماعی دست به کار شدند تا اخبار داغ را به دست مردم برسانند. به این ترتیب طراحی سایت های خبری زیادی راه اندازی شدند که بستر مناسبی برای خبرنگاران فراهم آورد تا جدید ترین اخبار را منتشر کنند و کاربران اینترنت نیز از این فضا استقبال خوبی کردند. یکی از محبوب ترین طراحی سایت های خبری طراحی سایت باشگاه خبرنگاران جوان است که با نام yjc  نیز شناخته می شود.

 

 

بررسی طراحی سایت باشگاه خبرنگاران جوان

باشگاه خبرنگاران جوان از سال 78 فعالیت خود را آغاز کرده است و درحال حاضر 20 سال است که در این عرضه فعالیت پر رنگی دارد. طراحی سایت باشگاه خبرنگاران جوان با نام yjc.ir در دسترس قرار گرفته است که به سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی در دسترس است. مالک این سایت صدا و سیما جمهوری اسلامی است به این ترتیب در تمامی شهر ها فعالیت پر رنگ دارند. طراحی وب سایت باشگاه خبرنگاران جوان به واسطه معرفی که در تلویزیون نیز صورت گرفته به خوبی شناخته شده و بازدید کنندگان زیادی دارد و رتبه الکسای این سایت در ایران 25 و رتبه جهانی آن 950 می باشد.

البته طی دو سال اخبر رتبه الکسای سایت yjc در ایران افت 6 پله ای داشته و در عوض رتبه جهانی پیشرفت خوبی داشته است. 88 درصد بازدید کنندگان طراحی سایت باشگاه خبرنگاران جوان از ایران هستند و مابقی از آلمان و آمریکا می باشند. متوسط زمان مانگاری روزانه کاربران در وب سایت yjc 4.5 است. علاوه بر این نرخ پرش طراحی سایت سایت yjc  حدود 58 درصد است که برای یک وب سایت خبری آمار مطلوبی نیست. طراحی سایت های بیتوته، نمناک، ایسنا و عصر ایران از رقیبان سرسخت طراحی سایت تهران yjc به شمار می روند.

 

تحلیل طراحی سایت باشگاه خبرنگاران جوان

صفحه اصلی باشگاه خبرنگاران جوان از 4 ستون تشکیل شده است که بخش زیادی از این ستون ها به تبلیغات متحرک و چشمک زن اختصاص یافته است. اخبار شرکت طراحی سایت yjc درزمینه ها اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، بین المللی، پزشکی، فرهنگی و هنری دسته بندی شده اند علاوه بر این بخشی تحت عنوان شهروند خبرنگار نیز ارائه شده است که هر شهروند امکان دارد خبرنگار شهر خود باشد و خبر ها را برای باشگاه خبرنگاران جوان ارسال کند تا به نمایش تمام مردم درآید.