نقش سئو در پیشبرد طراحی سایت

امروزه اهمیت و تاثیر فضای مجازی بر ارتقا کسب و کار ها پوشیده نیست به این ترتیب اینترنت بستر مناسبی برای طراحی سایت فراهم کرد و به دنبال آن کار فرمایان برای حفظ بقای خود میان رقبا به طراحی سایت روی آوردند. اما در این میان تمامی طراحی سایت ها به موفقیت نرسیده و بسیاری از آن بی ثمر مانده و به ناچار کارفرما آن ها را رها کرده و به انتهای لیست نتایج گوگل رفته اند خب چاره کار چیست؟ مسلما هیچ کس سایتی طراحی نمی کند که پس از مدتی آن را رها کند بدیهی است که تمامی مدیران سایت ها به دنبال کسب درآمد بیشتر از طراحی سایت خود هستند.

پس می بایست برخی اصول اولیه در طراحی سایت را رعایت کرده و پس از آن با انجام فرآیند سئو بر اساس قوانین و الگوریتم های جدید گوگل به رتبه های برتر گوگل رسید. برخی از مدیران سایت هزینه های مربوط سئو را هزینه اضافی می دانند اما در صورتی که اگر از اهمیت سئو بر پیشبرد طراحی وب سایت آگاه باشند خواهند دانست که این هزینه های به نوعی سرمایه گذاری به حساب می آیند که در آینده نزدیک تاثیر آن را بر کسب و کار خود مشاهده خواهند کرد.

 

 

اهمیت سئو سایت چیست؟

واژه سئو به معنای بهینه سازی طراحی سایت تهران برای موتور های جستجو است که حالا این عبارت به چه معناست و چه تاثیری دارد را در ادامه پاسخ می دهیم. سئو قدرتمند و مفید طراحی سایت موجب می شود صفحات طراحی سایت بهتر نمایش داده شوند که به دنبال آن نرخ ترافیک بیشتری به سمت طراحی سایت هدایت خواهند شد. گوگل نیز با مشاهده و بررسی آمار تعداد بازدید کنندگان و زمان ماندگاری آن در طراحی سایت متوجه محبوبیت وب سایت نزد کاربران می شود که به دنبال آن رتبه طراحی سایت را افزایش می دهد در جستجو های کاربران طراحی سایت را به عنوان نتایج اول جستجو نمایش می دهد.

 

دور زدن الگوریتم های سئو گوگل در طراحی سایت

متاسفانه برخی از مدیران سایت ها که به دنبال نتیجه گیری سریع تر هستند با دور زدن قوانین گوگل به کسب رتبه اقدام می کنند این عمل ممکن است در ابتدا نتیجه بخش باشد اما رتبه ای که ناگهانی به دست آید ناگهانی از دست خواهد رفت و حتی ممکن است شرکت طراحی سایت توسط گوگل جریمه شده و در نهایت پنالتی شود که گوگل نیز برای جلوگیری از این اقدام الگوریتم های خود را به صورت منظم تغییر می دهد.