بهینه سازی حجم صفحات طراحی سایت

تمام مدیران سایت ها به دنبال طراحی سایتی جذاب برای کاربران هستند تا آن ها را در رسیدن به اهداف خود در راستای بهبود شرایط شغلی و افزایش درآمد و سود دهی یاری کند. به این ترتیب به دنبال طراحی سایت فوق العاده و منحصر به فرد خواهند بود اما گاهی به دلیل نا آگاهی و استفاده از المان های گرافیکی سنگین موجب کند شدن سرعت طراحی سایت خود می شوند. در این مقاله قصد داریم تا شما را با چرا و چگونگی های بهینه سازی حجم صفحات طراحی سایت آشنا کنیم.

 

 

اهمیت بهینه سازی حجم صفحات طراحی سایت

یک مدیر سایت همواره به دنبال کسب رتبه برتر گوگل برای طراحی وب  سایت خود می باشد به طوری که هنگامی که کاربر در موتور های جستجو سرچ کرد به عنوان نتایج اول گوگل نمایش داده شود. یکی از فاکتور های گوگل برای رتبه بندی وب سایت ها سرعت بارگذاری صفحات طراحی سایت است چرا که تکنولوژی و امکانات جدید همه و همه در راستای سرعت بخشیدن به انجام امور روزمره است و کاربران نیز مانند زمان های قدیم از صبر و حوصله زیادی برخوردار نیستند بنابراین حاضر نیستند زمانی زیادی در یک طراحی سایت کند صرف کنند.

به این ترتیب طراحی سایت تهران را ترک خواهند کرد که این ها موجب افت رتبه سایت می شود. طبق آمار طراحی سایتی که بارگذاری صفحاتش بیش از 2 ثانیه طول بکشد سرعت پایینی دارد و نرخ پرش کاربران افزایش می یابد پس اطمینان داشته باشید که سرعت سایت در تمامی دستگاه ها بالا باشد و این سرعت بالا تنها به سیستم های کامپیوتری ختم نشود چرا گوگل اعلام کرده از آن جا که 50 درصد نرخ ترافیک طراحی سایت ها از کاربران موبایلی می باشد وب سایت می بایست  طوری طراحی شود که کاربران موبایلی نیز مشکلی نداشته باشند و نکته دیگر این که حتی صدم ثانیه ها تاثیر گذار هستند.

 

چگونگی بهینه سازی حجم صفحات طراحی سایت عبارتند از:

  • فونت ها در طراحی سایت

گاهی طراح سایت از فونت هایی استفاده می کند که تمامی کاربران از آن فونت روی سیستم و یا گوشی خود استفاده نمی کنند به این ترتیب می توان گفت که این فونت تنها فضایی را بیهوده تصرف کرده و باید ناگزیر حذف شود.

  • تصاویر در طراحی سایت

فرمت و کیفیت تصاویر و عکس ها در شرکت طراحی سایت نباید به قدری بالا باشد که سرعت سایت را به مقدار چشمگیری کاهش دهد بر قراری تعدل در این قسمت بسیار حیاتی است چرا که باید در عین حال که کیفیت تصاویر نیز حفظ شود.