ویژگی منو ها در طراحی سایت

ساختار منو به جا به جایی کاربر در طراحی سایت کمک می کند در واقع ناوبری کاربران در سایت از طریق منو طراحی سایت انجام می شود که سبب انتقال صحیح مخاطب به بخش مورد نظر می شود. به این ترتیب مسیر یابی برای کاربر طراحی سایت و همچنین خزنده های گوگل راحت تر می شود و باعث بهبود رتبه طراحی سایت می شود چرا که کاربران اگر به سرعت به مطلب مورد نظر خود دست پیدا کنند مدت زمان بیشتری در سایت خواهند ماند اما در صورتی که دسترسی به مطالب به سهولت امکان پذیر نباشد مطمئنا کاربر خسته شده و سایت را ترک می کند همین امر ناراضایتی کاربران از طراحی سایت شما را می رساند و از آن جایی برای گوگل رضایت مخاطب اولویت دارد در صورت مشاهده این نارضایتی ها رتبه طراحی سایت را کاهش می دهد.

 

 

چگونگی نمایش منو در طراحی سایت

در ابتدا باید بدانید برای نمایش منو نیازی به خلاقیت ندارید در این مرحله بهتر است از همان روال پیشین پیروی کنید چرا که کاربران برای جستجو در منو نا خود آگاه به قسمت افقی و عمودی طراحی سایت مراجعه می کنند پس کاربر را سر در گم نکنید و در نظر داشته باشید که مخاطب شما ممکن است با هر سطح دانش و از هر گروه سنی باشد پس منو را ساده و واضح طراحی کنید. علاوه بر این نوار منو چسبنده در طراحی سایت تجربه کاربری بهتری را برای مخاطبانتان ایجاد می کند.

چرا که هنگام اسکرول کردن صفحه منو طراحی سایت و آیتم های ضروری حرکت می کند و کاربر هر زمان که به بخش های دیگر نیاز داشته باشد به راحتی از طریق منو به سایر قسمت های طراحی سایت حرکت می کند. فراموش نکنید که نوار منو ساختار و سازمان طراحی وب سایت را مشخص می کند که همین امر در جذب مخاطب تاثیر به سزایی دارد و باعث افزایش نرخ ترافیم و افزایش مدت زمان ماندگاری کاربر در طراحی سایت می شود پس باید با دقت طراحی شود.

 

طراحی سایت با منو ریسپانسیو

ریسپانسیو بودن به این معنا که منو به درستی در سایر دستگاه ها قابل مشاهده و کلیک باشد. در حال حاضر نرخ ترافیک کاربران موبایلی به شدت افزایش یافته و به دنبال آن گوگل در الگوریتم های جدید خود ریسپانسیو بودن طراحی سایت را از ارکان اصلی شروع طراحی سایت تهران معرفی کرد و وب سایت هایی که ریسپانسیو نبوده اند به مراتب رتبه کمتری کسب کردند.