فضای سفید (White Space) در طراحی سایت چیست؟

در دنیای امروزه با پیشرفت تکنولوژی و اینترنت برای پیشرفت کسب و کار طراحی سایت یکی از گزینه های مناسب می باشد که می توان به نحو احسنت آن را انجام داد و به نتیجه های بسیار خوبی دست یافت حال برای داشتن طراحی سایت خوب باید به یک سری عوامل مهم توجه ویژه ای کرد که در این بخش به اهمیت فضای خالی در طراحی سایت می پردازیم .

 یکی از تکنیک های شناخته شده و پر طرفدار در طراحی وب سایت داشتن  فضای سفید می باشد که در این اواخر توجه های زیادی را نسبت به خود جذب کرده است و یکی از عوامل حیاتی آن شمار می آید که وجود آن بسیار هم بر روانشناسی سایت وهم بر مسائل دیگر مهم می باشد. همه طراحی های جذاب در طراحی سایت ها این روزها از شیوه مینیمال مورد استفاده قرار می گیرد و در این شیوه از طراحی از فضای سفید به عنوان فاکتور اصلی بهره مند می شوند.

چگونگی انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت

 

 

آشنایی با فضای سفید در طراحی سایت

به فضای سفید، فضای منفی هم گفته میشه از نظر لغویت قسمت از صفحه از طراحی سایت که در آن چیزی مانند گرافیک متن و هیچ عنصر دیگری در آن مشاهده نمی شود و حتما لزومی بر سفید بودن رنگ زمینه نمی باشد می تواند هر رنگی را در بر بگیرد. این فضاها بسیار ارزشمند می باشد و بر خلاف نظریت عموم هدر نمی رود.

فضای خالی به فاصله بین المان های مختلف یک طراحی سایت گفته می شود که نشانه‌گذاری نشده اند (unmarked distance). وجود این فضا باعث ایجاد تمرکز بیشتر بازدیدکنندگان روی محتوای طراحی سایت می شود و همچنین احتمال این که حواس بازدید کنندگان را پرت کند را کم می کند.

ایجاد فضای خالی درست در طراحی سایت تهران می تواند فواید زیادی داشته باشد در طراحی سایت استفاده از محتوای طولانی و پی در پی بسیار خسته کننده و کسل کننده خواهد بود برای همین استفاده از فضای خالی و سفید بسیار می تواند تاثیر گذار باشد و محتوا را از کسل کنندگی خارج کند و جذابیت خاصی به طراحی سایت بدهد.

کاربرپسند بودن طراحی فضای خالی:استفاده از فضای خالی در طراحی سایت، از اهمیت ویژه ای برخوردار است نه تنها در مسئله زیبایی شناسی دخیل می باشد از لحاظ بهینه سازی شرکت طراحی سایت نیز دارای اهمیت می باشد. فضای خالی (whitespace) می تواند علاوه بر اینکه مطالب قابل فهم تر باشد همچنین می تواند در تاکید بیشتر مطلب خاص و دسته بندی آن ها کمک ویژه ای داشته باشد.