طراحی سایت نماشا

بعد از فیلترینگ برخی سایت های اشتراک گذاری خارجی و تحریم ایران توسط برخی دیگر از این وب سایت ها طراحی سایت های اشتراک گذاری ویدئو ایرانی بیشتر به چشم آمدند و کاربران به سمت این وب سایت ها هدایت شدند از این رو نرخ ترافیک بیشتری  روانه سایت های داخلی شد که به دنبال آن انگیزه ای ایجاد شد تا وب مستران طراحی سایت های اشتراک گذاری ویدئو داخلی به کیفیت کار و تولید محتوای خود بیافزایند و همچنین فضای رقابتی میان این سایت ها تاثیر بیشتری بر افزایش کیفیت داشت.

 به این ترتیب از چندین سایت ایجاد شده تنها تعداد کمی تواتستند مخاطبان را جذب کنند و جایگزین طراحی سایت هایی همچون یوتیوب شوند. طراحی سایت آپارات که هم اکنون در راس طراحی سایت های اشتراک گذاری قرار دارد و نماشا که آپارات را رقیب خود می داند و در تلاش است که هر روزه رتبه خود را بهبود ببخشد و خود را به آپارت نزدیک کند.

بازاریابی محتوا و نقش آن در طراحی سایت

 

 

بررسی طراحی سایت نماشا

اگر بخواهیم میزان پیشرفت نماشا را در طی 3 سال اخیر بررسی کنیم می توانیم به رتبه الکسای این سایت در ایران نگاهی بیاندازیم. طراحی وب سایت نماشا که در سال 93 راه اندازی شد در سال 95 رتبه الکسا 45 ایران را دارا بود اما تا دو سال بعد از آن یعنی سال 97 توانست خود را به رتبه 15 برساند و هم اکنون به رتبه 10 رسیده است این پیشرفت نشان از آن است که طراحی سایت نماشا می تواند جایگزین موفقی برای آپارات باشد. بازدید کنندگان نماشا نه تنها از ایران هستند بلکه از سایر کشور های آلمان و آمریکا نیز طرفدارانی دارد به این ترتیب توانسته رتبه الکسای جهانی 343 را کسب کند. علاوه بر آپارات طراحی سایت های تماشا، میهن ویدئو و دیدستان از رقیبان طراحی سایت نماشا به شمار می روند.

 

نکات مثبت و منفی طراحی سایت نماشا

طراحی سایت تهران نماشا در قیاس با آپارت که رتبه برتری دارد سرعت بارگذاری ویدئو در نماشا بالاتر است و برخلاف آپارات که بسیاری از آپلود کنندگان برای اشتراک گذاری ویدئو های خود دچار مشکل می شوند و یا پس از آپلود با مشکل حذف ویدئو مواجه می شدند نماشا این باگ را رفع کرده و به این ترتیب توانسته مخاطبان ناراضی آپارات به سمت خود سوق دهد. البته از این نکته نمی توان غافل شد که آپارت امکان پخش زنده برنامه ها را دارد اما نماشا فاقد این قابلیت می باشد. به هر حال کاربران زیادی از آپارت ناراضی هستند و بهترین زمان برای سایر شرکت طراحی سایت های اشتراگذاری است تا امکانات خود را به کاربران نمایش دهند و مخاطبان بیشتری جذب کنند.