انواع انکر تکست ها در طراحی سایت

همانطور که در بخش های دیگر از انکر تکست ها توضیح دادیم دانستید که وقتی در طراحی سایت محتوایتان ، به عبارتی یا کلمه ای لینک بدهید که آن را به صفحه ی دیگر متصل کند انکرتکست گفته می شود انکر تکست ها انواع مختلفی دارد که اگر از انواع آن در طراحی وب سایت استفاده کنید از سئو و رتبه ی بالایی در گوگل و موتور های جستجو گر برخوردار خواهید بود حال ما در این بخش شما را با انواع انکر تکست ها آشنا می کنیم که با توجه به انواع قرار گیری آن بستگی به این دارد که در کجا از آن ها می خواهید استفاده کنید.

طراحی سایت آپارات

 

 

انواع انکر تکست ها در طراحی سایت به شرح زیر می باشد:

 

انکرتکست تصویر طراحی سایت

ممکن است تصویری را به عنوان لینک به صفحه دیگر لینک بدهید و همینطور ممکن است بیان کنید که در تصویر عبارتی وجود ندارد ولی در ویژگی alt تصویر می توان عبارت انکر تکست را به کار ببرد.قابل ذکر است که تصاویر خود به تنهایی انکر تکست محسوب نمی شوند بلکه ازویژگی Alt Tags تصاویر به عنوان انکر تکست به کار برده می شود.

 

انکر تکست عریان طراحی سایت

در این نوع انکرتکست ها به جای استفاده از کلمات کلیدی از آدرس طراحی سایت که دارای URLمی باشد  به عنوان متن لینک استفاده می شود.

 

انکر تکست برند شده طراحی سایت

اگر معرفی سایت یا شرکت اولویت شما می باشد، می‌توانید در قسمت Anchor Text از اسم شرکت یا برند خود استفاده کنید و بسته به نیاز، کاربر را به صفحه‌ای از طراحی سایت خود هدایت کنید. برای مثال می توانید از نام رستوران خود استفاده کنید (مثل سالاد سزار بارزیل) و در صورت تمایل می توانید متن مورد نظر را به همان صفحه آموزش درست کردن سالاد سزار لینک کنید.

 

انکر تکست نامشخص و عمومی طراحی سایت

انکر تکست نامشخص می‌تواند یک متن خیلی ساده و کلی مانند “اینجا کلیک کنید” باشد. و هیچ ارتباطی به دیگر انکر تکست ها نداشته باشد و همینطور می تواند متن های عمومی دیگری مثل  بیشتر بخوانید ، اطلاعات بیشتر ، اینجا ، درباره نویسنده ، این طراحی سایت باشد.

 

انکر تکست طولانی طراحی سایت

در این نوع انکر تکست می توانیم که از جمله طولانی برای آن استفاده کنیم یعنی گاهی یک جمله را به عنوان انکر تکست به کار ببریم.

 

انکر تکست دقیق طراحی سایت

این همان هدف اصلی انکر تکست است که با استفاده کلمه کلیدی دقیق به آن صفحه طراحی سایت تهران لینک می دهیم.

 

 

ویژگی های یک انکر تکست مناسب برای سئو شرکت طراحی سایت

ویژگی های یک انکر تکست مناسب برای سئو طراحی سایت می توان به مختصر و مفید بودن , عمومی بودن ، مرتبط با لینک صفحه بودن ، و تراکم کلمه کلیدی پایینی داشتن اشاره کرد.