کاربرد های طراحی سایت استاتیک

شاید تا کنون با کلماتی مانند استاتیک یا داینامیک برخورد داشته باشید ولی ممکن است تفاوت این دو را درک نکرده باشید اگر تمایل دارید بدانید طراحی سایت به صورت استاتیک چیست و چه مزایا و معایبی دارد پیشنهاد می کنیم این مقاله را مطالعه بفرمایید استاتیک بودن طراحی سایت به چه معناست ؟ سایت های استاتیک تنها شامل یک بخش هستند بخش کاربر و طراحی سایت استاتیک بسیار ساده است در طراحی این نوع سایت ها از هیچ نوع زبان برنامه نویسی استفاده نمی شود و پنل مدیریتی هم ندارند.

دلیل استفاده از سایت های استاتیک نبود احساس نیاز و نبود دانش کافی در این زمینه بود طراحی سایت استاتیک مانند هر تکنولوژی دیگری محاسن و معایبی داشت که با گذر زمان و پیشی گرفتن معایب نسبت به محاسن و نیاز سایت ها به داشتن ارتباط با کاربران به تدریج سایت های استاتیک جای خود را به سایت های داینامیک دادند

 

راه اندازی طراحی سایت های استاتیک

می دانیم که امروزه سایت ها دارای دو بخش سرور و کلاینت هستند ولی طراحی سایت استاتیک به گونه ایست که برای راه اندازی، به طراحی بخش کاربری با استفاده از اچ تی ام ال و سی اس اس نیاز داریم در گذشته این دو نوع بخش بندی سایت وجود نداشت و و نیازی نبود برای طراحی سایت بخش توسعه دهنده ی کاربری و بخش توسعه دهنده ی سرور ایجاد کنیم مزایای تولید محتوا برای طراحی سایت که از جدید ترین و بروز ترین مقالات وب سایت ایده سافت می باشد را نیز مطالعه نمایید.

 

 

مزایای طراحی سایت به صورت استاتیک

هزینه ی کم : هزینه ی طراحی سایت استاتیک کم است و اگر از فردی بخواهید برای شما سایت استاتیک طراحی کند در برابر طراحی سایت داینامیک هزینه ی کمتری پرداخت می کنید.

طراحی اسان : طراحی وب سایت استاتیک بسیار اسان است و طراح تنها نیاز به داشتن مهارت های چ تی ام ال و سی اس اس دارد.

 

معایب طراحی سایت به صورت استاتیک

وقت گیر بودن

طراحی سایت تهران و استاتیک به گونه ای است که اگر بخواهید مثلا 50 خبر را در سایت خود نشر دهید باید 50 صفحه ی جدید ایجاد کنید این کار بسیار وقت گیر است.

عدم تعامل با سایت

طراحی سایت های استاتیک به گونه ای است که کاربر هیچ تعاملی با سایت نخواهد داشت طراحی سایت استاتیک امکان نوشتن کامنت را به مخاطبان نمی دهند حتی امکان پر کردن فرم و ارسال ایمل به سایت شما وجود نخواهد داشت.

 

کلام پایانی

در شرکت طراحی سایت استاتیک از کد های اچ تی ام ال استفاده می شود و برای راه اندازی ان نیازی به برنامه نویسی سمت سرور نیست و همچنین به دلیل عدم وجود پنل مدیریتی تغییرات به صورت دستی اعمال می شود امروزه استفاده از این سایت ها منسوخ شده و طراحی سایت ها به صورت داینامیک صورت می پذیرد.