استفاده از سایت ساز قابلیت محور در طراحی سایت

در مقاله های گذشته سایت ساز ها یا همان سی ام اس ها را معرفی کردیم دیدیم که می توان برای طراحی سایت از انها استفاده کرد همچنین بشه معرفی سایت ساز صفحه محور پرداختیم و مزایا و معایب ان را ذکر کردیم در این مقاله می خواهیم به معرفی سایت ساز قابلیت محور بپردازیم از این که همراه ما هستید از شما سپاسگذاریم. نکاتی مهم در طراحی و برنامه نویسی طراحی سایت که از جدید ترین و بروز ترین مقالات وب سایت ایده سافت می باشد را نیز مطالعه نمایید.

 

طراحی سایت با استفاده از سایت ساز قابلیت محور

استفاده از این نوع سایت ساز ها بر پایه نیاز مشتریان در طراحی سایت می باشد می دانیم که بسیاری از وب سایت های اطلاع رسانی و پرتال ها اینترنتی از بخش های مختلفی شامل گالری تصاویر یا البوم عکس ها، مدیریت منو، مدیریت عکس و حتی لینکستان و غیره تشکیل شده است پس در این گونه نرم افزار های مدیریت محتوا، صفحات توسط مدیر سایت اداره نمی شود بلکه با استفاده از قابلیت های ان محتوا را در قالب یک بانک اطلاعاتی نگه داری می کند و و خود سایت ساز اطلاعات را برای طراحی وب سایت در قالب صفحات سازماندهی می کند به این ترتیب مدیر سایت بدون اطلاع از ان چه در پشت پرده اتفاق افتاده اطلاعات را در فرم ها وارد می کند و سیستم پس از ذخیره سازی اطلاعات در بانک اطلاعاتی خود، ان را سازماندهی می کند.

 

 

مزایا و معایب استفاده از سایت ساز قابلیت محور در طراحی سایت

  • برخلاف سایت ساز های صفحه محور که فقط برای سایت های مقیاس کوچک و متوسط در طراحی سایت قابل استفاده است سایت ساز های قابلیت محور را می توان در طراحی سایت با مقیاس بزرگ یعنی از 1000 تا 10000 صفحه نیز استفاده کرد لازم به ذکر ایت که این گونه سایت ساز ها از بانک اطلاعاتی استفاده می کنند و ایجاد صفحات به صورت اتوماتیک است
  • نرم افزار سایت ساز قابلیت محور انعطاف زیادی در طراحی ظاهر گرافیکی ساختار طراحی سایت ندارد و شمای گرافیکی صفحات ثابت است اما طراحی داخلی صفحات می تواند بسیار قوی انجام شود.
  • برای استفاده از سایت ساز قابلیت محور در طراحی سایت تهران لازم نیست از مسائل فنی و اچ تی ام ال سر در بیاورید این عمل به صورت اتوماتیک و در پشت پرده صورت می گیرد.
  • کاربری و کار با نرم افزار قابلیت محور در شرکت طراحی سایت اسان است مثلا برای ایجاد بخش خبر به راحتی وارد بخش مدیریت اخبار می شوید و خبر را ایجاد می کنید.