اشتباهات رایجی که در طراحی سایت مرتکب می شوید

ایا به این نکته دقت کرده اید که طراحی سایت نامناسب می تواند به طور جدی به کسب و کار شما صدمه بزند ؟ این روزها قالب های متفاوتی برای طراحی سایت وجود دارد شاید به ذهنتان برسد اولین گزینه ای را که می بینید انتخاب کنید ولی باید توجه داشته باشید که تفاوت در طراحی سایت ها بیشتر در جزئیات خود را نشان می دهد سه اشتباه رایج وجود دارد که گرچه مهم به نظر نمی رسد و بسیاری از افراد انها را رعایت نمی کنند و این به قیمت از دست دادن مشتری و از بین رفتن اعتبار تمام می شود در ادامه به بیان این سه نوع اشتباه و توضیح هرکدام می پردازیم. آشنایی با استراتژی های کاربردی طراحی سایت که از جدید ترین و بروز ترین مقالات وب سایت ایده سافت می باشد را نیز مطالعه نمایید.

 

 

مهم ترین اشتباهات رایج در طراحی سایت عبارتند از:

  1. عدم فشرده سازی تصاویر : نکته ی مهم در طراحی وب سایت سرعت بارگذاری مطالب است تاخیر در سرعت بارگیری لطمه های مالی زیادی به شما وارد خواهد کرد لینک های ناقص، ریدایرکت ها و عدم استفاده از کش مرورگرسرعت سایت را کم می کند نکته ی مهم بعدی بهینه سازی تصلویر است خیلی از سایت ها تصاویر خود را فشرده نمی کنند و هرچه حجم تصاویر بیشتر باشد زمان بارگذاری طولانی تر است مشکل ابعاد تصاویر به صورت مستقیم در کد سایت حل می شود به این ترتیب مدت زمان مورد نیاز برای بارگذاری تصویر کم خواهد شد ابزار های مفید دیگری نیز وجود دارند که با انجام تغییراتی مانند پاک کردن دیتا های اضافی و تعیین فرمت مناسب و همچنین حذف رنگ های اضافی اندازه تصویر را کاهش می دهد.
  2. استفاده از لوگو در قالبی غیر از وکتور: اگر زمینه ی طراحی سایت تهران تجربه ای ندارید باید بگوییم که لوگوهای سایت ها فرمت های مختلفی خواهند داشت وبهترین گزینه برای طراحی لوگو، وکتورها هستند زیرا در انها از خطوط منحنی و نازک استفاده شده و به هر خط می توان مقدای رنگ اختصاص داد و همچنین قابلیت تغییر در اندازه به دفعات زیاد ممکن می شود همچنین در وکتورها خبری از پیکسل های منفرد نیست و حجم فایل تولید شده بسیار کم است.
  3. چیدمان نامناسب : در طراحی سایت خود راحتی کاربر را در نظر بگیرید و گزینه های مورد نیاز انها را مخفی نکنید و تا حد امکان شرکت طراحی سایت را ساده بگیرید چیدمان غیر استاندارد باعث می شود که امار بازدید سایت شما کاهش یابد پس کاربر را برای یافتن اطلاعات مورد نیازش مجبور به یافتن یک راه عجیب در طراحی سایت خود نکنید می توانید اطلاعات مورد نیاز را در نوار منو قرار دهید.