چند مورد آزاردهنده در طراحی سایت

طراحی سایت مانند یک گالری هنری است و طراحان سایت ها نیز هنرمندانی هستند که انها را می سازند مثل سایرهنرها نیز بعضی طراحان سایت ممکن است اشتباهاتی کنند مثلا کسی که نقاشی می کشد در نظر بگیرید اگر در طرح های خود از رنگ آبی زیاد استفاده کند دیگر نقاشی هایش چشم شما را تحریک نخواهد کرد طراحی سایت نیز به همین گونه است برای طراحی سایت باید اطمینان حاصل کنید که هنر شما برای همه ی کاربران متفاوت است و انها را جذب می کند همچنین باید از اشتباهات رایج در این حوزه نیز تا جای امکان پرهیز کنید. آشنایی با نیازهای تجاری طراحی سایت که از جدید ترین و بروز ترین مقالات وب سایت ایده سافت می باشد را نیز مطالعه نمایید.

 

 

اینجا به 5 مورد از ازاردهنده ترین تکنیک های طراحی سایت اشاره می کنیم :

 

1-استفاده از موسیقی پس زمینه در طراحی سایت

هیچ چیز بدتر از این نیست که شما بخواهید بر روی موضوعی در صفحات سایت تمرکز کنید و همزمان یک موسیقی، ارامش شما را برهم بزند همچنین بدتر از ان این است که طراحی وب سایت به گونه ای باشد که هنگام رفتن به یک صفحه جدید موسیقی متن از اول بخش شود.

 

2-استفاده از رنگ هایی که چشم را ازار می دهند

رنگ های رنگین کمان را به خاطر می اورید بنفش، نیلی، ابی، سبز، زرد ، نارنجی و قرمز خواهرم ان ها را برایم می گفت و من خیره به اسمان می شدم تا رنگین کمان زیبای بعد از باران را تماشا کنم اما شاید بهتر باشد این تنوع رنگ را فقط در پس زمینه ی ابی پاک اسمان بعد از بارش بارا تماشا کنیم نه در طراحی سایت در واقع حتی اگر مشتریان شما برای استفاده از رنگ های زیاد اصرار می کنند این وظیفه ی شماست انها را متقاعد کنید که این کار به ضرر انهاست و طراحی سایت با بیش از سه رنگ  کاری غیر اصولی  به شمار می آید.

 

3-اشتباهات املایی در طراحی سایت

هیچ چیز مثل اشتباهات املایی از اعتبار شما نمی کاهد سعی کنید متن ها را از نظر دستور زبان و املا و حتی نشانه گذاری چک کنید حتی اگر خود مشتری متنی اماده کرده به دقت ان را برسی کنید و بعد درون سایت بارگذاری کنید.

 

4- اندازه ی فونت در طراحی سایت

اندازه های خیلی کوچک و خیلی بزرگ فونت موجب ازار کاربران می شود بهتر است سایز و فونت نرمال را در طراحی سایت تهران خود به کار ببرید تا کاربر احساس راحتی کند و ماندن در سایت شما برایش لذت بخش به نظر برسد.

 

5-استفاده از لینک های چشمک زن

این ایتم ها به گونه ایست که اطلاعات بیهوده را از طریقی که کاربر تصور کند مهم هستند، نشان می دهد در شرکت طراحی سایت از استفاده از لینک های چشمک زن و پاپ آپ ها تا حد امکان خود داری کنید زیرا باعث مزاحمت برای کاربران تان خواهد شد.