اشتباهات رایج در طراحی سایت و راه های مقابله با آن

بهینه سازی طراحی سایت مهم ترین عامل برای حضوری قدرتمند در فضای مجازی است بهینه سازی موتور های جستجو یا سئو ساده ترین راه برای ایجاد ترافیک مناسب روی طراحی سایت است با این همه بعضی از افراد مبتدی اشتباهاتی را انجام می دهند که باعث آسیب زدن به سایت می شوند در اینجا به تعدادی از این عوامل اشاره می کنیم.

 

 

عوامل آسیب زا به طراحی سایت عبارتند از:

کپی کردن محتوا: محتوای کپی شده هیچگاه رتبه شما را در رنکینگ بالا نمی برد به خاطر داشته باشید که بعضی ربات ها نیز توانایی شناسایی محتوای غیر اورجینال را از محتوای کپی شده دارند مطالب جدید و آموزنده تهیه کنید و در طراحی وب سایت خود از آنها بهره ببرید. توجه به اعتبار یک شرکت طراحی سایت را که از جدید ترین مقالات وب سایت ایده سافت می باشد مطالعه نمایید.

استفاده پیش از حد ازاسکریپت ها و فلش ها در طراحی سایت : موتور های جست و جو خزنده هایی دارند که در پایین همین مقاله با آنها اشاره می کنیم فلش ها با اینکه طراحی سایت شما را چشم نواز می کنند اما اشکال استفاده زیاد ازآن ها این است که طراحی سایت شما توسط خزنده ها شناسایی نمی شوند برای استفاده از فلش در طراحی سایت تهران می توانید مقداری متن و گرافیک به صفح فلش اضافه کنید.

عدم استفاده از تگ Alt  : معمولا این تگ ها در طراحی سایت برای توضیح تصاویر استفاده شده در صفحه به کار می رود سعی کنید هر بار که از تصاویر استفاده می کنید، این تگ ها را به کار ببرید.

دستور العمل موتوهای جستجو را یاد بگیرید برای مثال به عملکرد گوگل در این زمینه توجه کنید : هنگامی که در کامپیوتر خود مطلبی را جستجو می کنید گوگل در کسری از ثانیه طراحی سایت هایی در همین زمینه برای شما پیدا میکند این فرآیند چگونه انجام می پذیرد ؟

  • خزیدن : گوگل با استفاده از صدها کامپیوتر به صفحات طراحی سایت سرکشی و آنها را واکاوی می کند، صفحات به روز شده را پیدا می کند و به ایندکس خود اضافه می کند این فرایند خزیدن نامیده می شود.
  • ایندکس : ربات های گوگل تمام صفحاتی که در آن خزیده واکاوای می کند و ایندکس عظیمی از کلمات و محل آنها در صفحه به دست می آورد.
  • ارایه نتیجه : هنگامی که مطلبی را جستجو می کنید ماشین گوگل ایندکس را جستجو می کند و مرتبط ترین مطالب را در ارتباط با جست جوی شما در اختیارتان قرار می دهد. رتبه بندی صفحات، میزان اهمیت یک صفحه بر اساس لینک های ورودی از صفحات دیگر می باشداگر رتبه یک شرکت طراحی سایت برای یک کلمه کلیدی خاص خوب است، به دلیل این است که الگوریتم های گوگل تشخیص داده اند که محتوای این طراحی سایت بیشترین رابطه را با درخواست کاربران دارد.