آیا طراحی سایت با ورد پرس عاقلانه است

معمولا یکی از سوالات رایجی که در طراحی سایت از افراد پرسیده می شود این است که آیا زبان برنامه نویسی مورد نظرشان را برای طراحی سایت انتخاب کرده اند یا خیروردپرس یکی از زبان های رایج برنامه نویسی است که با استفاده از پی اچ پی نوشته شده و به دلیل داشتن پلاگین های متنوع در بین افراد محبوب شده است. مراحل یادگیری طراحی سایت که از جمله جدید ترین و بروز ترین مقالات وب سایت ایده سافت می باشد را نیز مطالعه نمایید.

 

مزایای طراحی سایت با وردپرس

  1. اپن سورس یا متن باز : متن باز بودن ورد پرس به این معناست که می توان کد هایی به ان اضافه کرد و در اختیار دیگران قرار داد پس برای طراحی سایت با وردپرس نیازی به کد نویسی از پایه نداریم ولی این ویژگی تا حدی امنیت طراحی سایت را به خطر می اندازد استفاده از کد های معیوب ممکن است سبب ایجاد اختلال در عملکرد طراحی وب سایت شود.
  2. سادگی در طراحی و مدیریت : مزیت دیگر طراحی سایت ورد پرسی این است که هر فردی با کم ترین اطلاعات فنی می تواند آن را مدیریت کند و قالب مورد نظر خود را در ان پیاده سازی کند و برای ایجاد ان تنها به یک مرورگر متصل به اینترنت نیاز دارد.
  3. قابلیت توسعه پذیری ساده : وردپرس به طراح کمک می کند تا با صرف حداقل زمان و با نصب افزونه های مختلف طراحی سایت خود را توسعه دهد و عملکرد ان را بهبود بخشد.
  4. انعطاف پذیری : وردپرس پلتفرمی کاملا معطف است و می توان با استفاده از افزونه های متفاوت و تغییر در ویژگی های ظاهری ، یک طراحی سایت تهران کاملا متفاوت ایجاد کرد ضمنا می توان کاربران متفاوتی را به عنوان مدیر معرفی کرد تا با سطوح مختلف دسترسی، تغییرات جنبی را اعمال کنند همچنین برای بحث به روز رسانی و تغییرات افزونه ها نیازی به حضور طراح نیست و اپدیت ها به سادگی انجام می شود.

 

 

معایب طراحی سایت با ورد پرس 

  1. افزونه های زیاد باعث کاهش سرعت طراحی سایت می شود : باید توجه کنید که استفاده زیاد از افزونه ها باعث می شود که سرعت شرکت طراحی سایت هنگام عمکرد کاهش یابد.
  2. بروزرسانی مداوم : ورد پرس معمولا به صورت مداوم بروز رسانی هایی انجام می دهد که موجب تغییرظاهر افزونه ها می شود و شاید برای کنترل وضعیت بعد از هر به روز رسانی نیاز باشد تا از یک طراح کمک بگیرید و نقص و عیب های احتمالی را برطرف کنید.
  3. با نصب افزونه های متعدد ممکن است طراحی سایت نیاز به ارتقای سرویس میزبانی پیدا کند البته این مشکل با در نظر گرفتن یک سرور مناسب تا حد زیادی رفع می شود و می توان معایب ایجاد شده را به کمک یک تیم مجرب برطرف کرد.