اهمیت ایندکس سریع در طراحی سایت

تا به حال به این فکر کرده اید که گوگل چگونه نتایج حاصل از جستجو را  برای شما به نمایش در می اورد عملکرد گوگل این گونه نیست که تمامی طراحی سایت های پیدا شده در مورد یک کلمه ی کلیدی را به عنوان نتایج جستجو نشان دهد بلکه طراحی سایت های نشان داده می شوند مه قبلا توسط خزنده های گوگل کراول و در لیست ایندکس آن ثبت شده باشند.

روش کار گوگل به این صورت است که ابتدا لینک ها و محتوای صفحه ی اول سپس لینک های داخلی و سایر صفحات را مورد بررسی قرار می دهد و در هر بار بررسی چگالی کلمات کلیدی را چک می کند و بعد از آن صفحات با توجه به عوامل مربوط به سئو رتبه بندی می شود در واقع هر صفحه پس از بررسی در پایگاه ایندکس گوگل ذخیره می شود و در هر جستجو س طراحی سایت هایی که در رتبه های اول ایندکس قرار دارند نمایش داده می شوند.

 

دو روش برای قرار گرفتن در لیست ایندکس گوگل

  • از شرکت طراحی سایت های دیگر لینک بگیرید وقتی گوگل ان طراحی وب سایت ها را بررسی می کند خزنده های ان سایت شما را نیز کراول خواهند کرد به این ترتیب شما را به لیست ایندکس خود اضافه خواهد کرد.
  • با استفاده از نقشه ی سایت و معرفی لینک طراحی سایت خود می توانید هنگامی که موتور جستجوگر سایت شما را مورد بررسی قرار داد او را به صفحه های دیگر سایت خود نیز هدایت کنید و به لیست ایندکس گوگل اضافه شوید در حقیقت گوگل با همین نقشه مسیر پیمایش خود را پیدا خواهد کرد و صفحات با سرعت بیشتری ایندکس می شود. تصویر های گرافیکی طراحی سایت که از جمله جدید ترین و بروز ترین مقالات وب سایت ایده سافت می باشد را نیز مطالعه نمایید.

 

 

 روش های ایندکس گوگل که در طراحی سایت باید به ان توجه کرد:

  • ایجاد نقشه ی سایت : نقشه ی طراحی سایت یک فایل روی سرور و متشکل از تمامی صفحات سایت شماست که به موتور های جستجو اعلام می کند که چه زمانی صفحه جدید ایجاد شده و باید طراحی سایت تهران را مورد خزش قرار دهند.
  • نصب گوگل انالیتیک : این نرم افزار اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهد تا پی ببرید چرا طراحی سایت شما ایندکس نشده است این اطلاعات شامل تعداد بازدید تعداد، میزان زمان بازدید، کانال های ورودی و ... می باشد .
  • معرفی نقشه سایت به ابزار وبمستر تولز : برای این کار کافی است یک اکانت گوگل بسازید و پس از ثبت نام در قسمت گوگل وب مستر، این طراحی سایت خود را وارد کنید .
  • ایجاد پروفایل در شبکه های اجتماعی : لینک هایی که از شبکه های اجتماعی وارد سایت شما می شوند از نظر گوگل بسیار با اهمیت است و رتبه ی بالاتری برای انها درنظر می گیرد .
  • اشتراک گذاری مطلب : اشتراگ گذاری مطالب توسط کاربران باعث دریافت لینک ورودی بیشتر می شود و در نتیجه سرعت ایندکس شما افزایش پیدا خواهد کرد .