تاثیر گیت هاب در طراحی سایت

گیت هاب یک سرویس میزبانی وب برای پروژه های برنامه نویسان است این سرویس هم دارای گزینه ی متن باز و هم گزینه ی پولی برای پروژه های تجاری طراحی سایت می باشد در حقیقت گیت هاب یک سایت اشتراک کد و ارایه ی خدمات مخصوص برنامه نویسان است این طراحی سایت عملکرد هایی شامل فید و دنبال کننده و گراف شبکه را به کاربرانش ارایه می دهد در طراحی سایت گیت هاب یک محیط گرافیکی برای پروژه ی شماست که استفاده از 5 مخزن ان رایگان است منظور از مخزن این است که پروژه های شما خصوصی نیستند و توسط دیگران دیده می شوند اما با کمی هزینه می توانید امکان درج مخزن محرمانه را نیز برای خود فعال کنید.

 

وظایف گیت هاب در طراحی سایت

گیت در حقیقت یک سیستم کنترل ورژن طراحی وب سایت است و ظیف ی آن این است که اطلاعات و تغییرات را روی ورژن خود ذخیره کند تا سایر توسعه دهندگان پروژه های متن بازبتوانند در امر توسعه ی پروژه ها همکاری کنند به کمک این سیستم می توان نسخه های جدید را دانلود و تغییرات خود را ر روی انها اعمال کرد پس از ان دوباره این چرخه تکرار می شود این سرویس دوباره به سایر توسعه دهندگان طراحی سایت کمک می کند تا تغییرات را مشاهده کنند و در انها مشارکت کنند.

هچنین افرادی که در ساخت محصول طراحی سایت مشارکت نداشتند نیز می توانند فایل های اپلود شده را دانلود کنند به طور کلی هاب به دستگاهی گفته می شود که در یک شبکه، تعدادی سیستم را به هم متصل می کند گیت هاب نیز سیستمی را فراهم کرده که تمام برنامه نویسان از سراسر دنیا به یکدیگ متصل می شوند.

 

 

دلایل علاقه ی توسعه دهندگان گیت هاب در طراحی سایت :

 

  • مخزن :

مخزن محل ذخیره ی تمام فایل های یک پروژه طراحی سایت تهران است برای هر پروژه در گیت هاب یک مخزن به وجود می اید که برای افراد قابل دسترس است.

 

  • امکان ویرایش و ایجاد :

در گیت هاب قابلیتی وجود دارد که بر اساس ان شما پروژه ی قدیمی تر طراحی سایت را با اعمال تغییراتی ویرایش کرده و به پروژه جدید تبدیل می کنید برای مثال اگر مایل بودید برای یک پروژه در گیت هاب مشارکت کنید کافی است یک پروژه را دانلود و با اعمال تغییراتی مجددا ان را بارگزاری نمایید.

 

  • نمایش لاگ تغییرات :

اگر افراد زیادی برای ساختن یک پروژه طراحی سایت مشارکت کنند بررسی کلیه این تغییرات دشوار خواهد بود اما گیت هاب این قابلیت را دارد که لاگ کلیه تغییرات را به نمایش در اورد.

 

کلام اخر

لازم به ذکر است که این تنها توسعه دهنگان شرکت طراحی سایت ها نیستند که از گیت هاب استفاده می کنند بلکه هر تیمی که در حال ایجاد تغییرات بر روی یک پروژه طراحی سایت است می تواند از گیت هاب در پیشبرد اهداف خود و کنترل ورژن استفاده کند. نقش طراحی سایت در افزایش فروش که از جمله جدید ترین و بروز ترین مقالات وب سایت ایده سافت می باشد را نیز مطالعه نمایید.