مزایا و محدودیت های AMP در طراحی سایت

در مقاله های گذشته با ای ام پی اشنا شدیم و به اهمیت ان در طراحی سایت اشاره کردیم و دیدم که چگونه می تواند با حذف یا تعدیل عوامل کندی سایت باعث افزایش سرعت باز شدن صفحات بر روی گوشی های همراه شود حال در ادامه می خواهیم به ذکر مزایا و معایب این ابزار مهم گوگل بپردازیم پس لطفا همراه ما بمانید. روش های افزایش اعتبار دامنه طراحی سایت که از جدید ترین و بروز ترین مقالات وب سایت ایده سافت می باشد را نیز مطالعه نمایید.

 

 

استفاده از ای ام پی مزایای زیادی به همراه دارد که  می توان به موارد زیر اشاره کرد :

بهبود سئوی طراحی وب سایت از طریق ای ام پی : در نظر داشته باشید یک علامت مخصوص در صفحاتی که از ای ام پی برای آنها استفاده کرده اید ظاهر می شود که نمایانگر سرعت بالای ان صفحه است این علامت باعث جلب توجه کاربر و نیز افزایش کاربر خواهد شد و این بر روی رتبه و سئوی سایت شما تاثیر مثبت خواهد گذاشت همچنین گوگل ایندکس موبایل محوری را ارایه کرده که در ان برای طراحی سایت هایی که در تلفن همراه نمایش بهتری دارند اولویت بالاتری قرار می دهد.

افزایش نرخ تبدیل : آمارو ارقام نشان می دهد عدم استفاده از این ابزار تا 40 درصد میزان کاربران شما را کاهش خواهد داد و انها را روانه سایت رقبا خواهد کرد و این یعنی با دست خودتان باعث سود و سئوی بیشتر رقبای خود شده اید بازدید کنندگان موبایلی امروزه بخش قابل توجهی از کاربران طراحی سایت تان را تشکیل می دهند پس طراحی سایت خود را برای باز شدن با سرعت بالا در گوشی های موبایل به روز رسانی کنید.

دیده می شوید : تصور کنید کاربری با اینترنتی ضعیف وارد سایت شما می شود و شما از ای ام پی استفاده کرده اید شرکت طراحی سایت شما در کسری از ثانیه باز خواهد شد و علاوه بر سرعت مناسب، ویترین خوش رنگ لعاب شما در طراحی سایت او را مجذوب خودش خواهد کرد پس احتمال این که در مراجعات بعدی به سراغ طراحی سایت شما بیاد و به دیگران توصیه کند بسیار افزایش می یابد.

ارایه ی یک تجربه موفق: تجربه کاری نقش مهمی در طراحی سایت های اینترنتی ایفا می کند یک سایت کند با پنجره های متعدد و محیط کاربری سنگین باعث کلافه شدن افراد می شود در حقیقت ای ام پی مرحله ی جدیدی از بهبود تجربه ی کار با موبایل است که عدم استفاده از آن به معنی عقب ماندن از رقباست.

 

محدودیت های ای ام پی

حال که بیان مزایای این ابزار پرداختیم بد نیست به محدود های ان نیز اشاره کنیم

  • تصاویر درصورتی بارگذاری می شوند که در صفحه جا به جا شوید تا تصویر مربوطه در چهارچوب صفحه طراحی سایت قرار بگیرد.
  • برای اجرای آن به یک نسخه ی ساده از سی اس اس طراحی سایت تهران نیاز دارید.