معرفی هاست و کاربرد آن در طراحی سایت

 

هاست به فضایی گفته می شود که اطلاعات سایت روی آن قرار داده می شود هاست را می توان همان فضای میزبانی تعریف کرد که هر فردی برای شروع به کار و قرار دادن اطلاعات خود پس از طراحی سایت به آن نیاز دارد و هرچه هاست قوی تر باشد سرعت بارگزاری سایت بالا می رود نحوه ی عمل هاست اینگونه است که با هر بار ورود کاربر به طراحی وب سایت ، از سمت مرورگر کاربر به هاست درخواستی ارائه می شود و هاست در پاسخ به این درخواست، اطلاعات مورد نظر کاربر را در اختیارش قرار می دهند در واقع مدت زمانی که صبر می کنید تا سایت لود شود مربوط به همان هاست و یا وب سرور است لازم است بدانیم تعریف  فضای هاست با پهنای دامنه ، در طراحی سایت متفاوت است هاست فضای ذخیره سازی است و پهنای باند به میزان تبادل داده در یک دوره زمانی مشخص اشاره می کند.

 

 

معرفی انواع هاست به شرح زیر می باشد:

 

  • میزبانی وب به صورت اشتراکی

در این روش یک فضای میزبانی از سوی چند طراحی سایت تهران به صورت مشترک استفاده می شود و با تقسیم شدن هاست هزینه ها به صورت قابل ملاحظه ای کاهش می یابد.

 

  • اجاره ی هاست خصوصی

معمولا شرکت های بزرگ از این روش استفاده می کنند و در این حالت بدون هیچ محدودیتی بر رایانه میزبان طراحی سایت نظارت می کنند.

 

  • خرید کل فضای میزبانی

در این حالت کل فضای میزبانی را خریداری کرده و مالک آن می شوید فقط لازم به ذکر است که این کار بسیار پر هزینه خواهد بود.

 

  • نمایندگی فروش هاست

این هم یک روش جالب برای در امد زایی ست به این صورت به میزان زیادی هاست و پهنای باند خریداری کرده و آن را به  صورت قسمت های کوچک بین کاربران توزیع می کنید.

 

  • میزبانی وب ابری

به این صورت که رایانه های میزبان در چند جای مختلف جهان وجود دارند و اگر یکی از آنها از کار افتاد دیگری مسئول پردازش داده ها را بر عهده می گیرد و ابن نوعی مزیت محسوب میشود چرا که طراحی سایت هایی که روی هاستینگ ابری نصب می شوند همیشه در دسترس خواهند بود.

 

هاست رایگان مناسب برای طراحی سایت

ممکن است این سوال در ذهن شما ایجاد شود که هاست رایگان با محدودیت به چه دردی می خورد ؟ هاست رایگان این امکان را فراهم می اورد تا انواع کد نویسی ها را به اجرا در آوریم و نتیجه ی کار را ببینیم همچنین کسانی که هیچ سررشته ای از شرکت طراحی سایت و مدیریت ان ندارند می توانند با هاست رایگان شروع کنند و وقتی کمی با محیط سایت آشنا شدند، اقدام به طراحی سایت جدید و حرفه ای خود کنند اما به طور کلی هاست رایگان مناسب کسانی است که نمی خواهند هیچ هزینه ای در طراحی سایت خود بپردازند.