توسعه طراحی رسپانسیو در طراحی سایت

در مقاله های گذشته در مورد اهمیت طراحی سایت ریسپانسو صحبت کردیم و دیدیم که با طراحی سایت خود به صورت موبایل فرندلی می توانید رتبه خود را در موتور های جستجو گر بهبود دهید در طراحی سایت موبایل فرندلی ، طراحی کاملا متفاوت نسبت به طراحی سایت های معمولی ست و طراحان باید جوانب مثبت و منفی آن را در نظر بگیرند  هدف ما ایجاد سایتی است که زمینه های اصلی یک  سایت مانند هدر، بدنه اصلی ، فوتر و سایدبار را دارد. البته همه چیز حتی تصاویر و متن ها  را به صورت ریسپانسیو ایجاد می کنیم. اگر در حال توسعه و طراحی سایت خود برای کسب و کارتان هستید یا تا کنون برای ریسپانسیو بودن طراحی سایت خود اقدامی نکرده اید پیشنهاد می کنیم در این مقاله ی کوتاه با ما همراه شوید.

 

طراحی سایت

 

ریسپانسیو بودن طراحی سایت

رسپانسیو بودن سایت باعت می شود تا اندازه مرور گر به انداره صفحه نمایش کاربر تغییر کند حال بیاید ببینیم برای توسعه طراحی ریسپانسیو چه باید کرد طراحی وب سایت موبایل دوستانه با رعایت سه اصل صورت می پذیرد در زیر به بیان این سه اصل و توضیح هر یک می پردازیم.

اول : ایجاد شبکه های روان

دوم: کوئری های رسانه ایی ( کاملا برایتان توضیح می دهیم که چیست پس نگران نباشید )

سوم : تصاویر و رسانه های انعطاف پذیر

شبکه های روان در واقع شبکه های منعطف بر پایه ی طراحی سایت ریسپانسیو است این رویکرد این امکان را فراهم می کند  تا با انتخاب اندازه های نسبی، طراحی سایت شما به گونه باشد که بر روی تمام وسایل ارتباطی هوشمند قابل مشاهده باشد.

 

طراحی سایت

 

آشنایی با دستگاه های متصل به طراحی سایت

جی کوئری های رسانه ای،  دستگاهی که به سایت شما متصل شده است را تشخیص می دهد و با توجه به آن اندازه مرورگر را تنظیم می کند. برای دیدن چگونگی این عمل، پنجره مرورگر خود را در ابعاد مختلف بکشید می بینید  که صفحه تنظیم خواهد شد. از ویژگی های آن می توان برای کنترل عرض ، ارتفاع، حداکثر عرض، حداکثر ارتفاع، ارتفاع دستگاه، جهت، نسبت ابعاد و غیره استفاده کرد.

تصاویر و رسانه های انعطاف پذیر به شما این امکان را می دهد تا تصاویر را متناسب با ویژگی های سی اس اس متناسب کنید تصاویر در طراحی سایت موبایلی به صورت هوشمند به متن هستند. این تکینک خاص در واقع به هدف طراحی سایت تهران پاسخگو کمک می کند زیرا تصاویر در اندازه های مختلف می تواند خود را با این روش شرکت طراحی سایت مطابقت دهند. مشاوره برای طراحی سایت از جمله کاربردی ترین مقالات وب سایت ایده سافت می باشد را نیز مطالعه نمایید.