باید ها و نباید های طراحی سایت فروشگاهی

 

اگر قصد طراحی سایت برای فروشگاه خود را دارید این مقاله  به شما کمک می کند تا اطلاعاتی در این زمینه کسب کنید و با نکاتی که در طراحی سایت فروشگاهی موفق و حرفه ای موثر است بیشتر آشنا شوید برخی نکات که هنگام طراحی سایت فروشگاهی باید به آنها توجه داشته باشید به شرح زیر است. کش کردن طراحی سایت که از بهترین و جدید ترین مقالات وب سایت ایده سافت می باشد را نیز مطالعه نمایید.

 

طراحی سایت

 

نکات مهم در طراحی سایت فروشگاهی به شرح زیر می باشد:

  • طراحی های ساده و به دور از پیچیدگی : تحقیقات نشان داده است  که هرچه قدر سایت طراحی شده ی فروشگاهی از پیچیدگی بیشتری برخوردار باشد احتمال موفقیت آن کاهش می یابد بهترین سایت های فروشگاهی همان هایی هستند که اطلاعات را به صورت واضح و ساده در اختیار کاربر قرار می دهند ولی این موضوع به معنی این نیست که از عکس محصولات بکاهید بلکه توجه داشته باشید که استفاده از عکس ها و ویدئو های زیاد تاثیری جز سردرگم کردن مخاطب و ترک طراحی وب سایت ندارد.
  • اضافه کردن عکس با کیفیت : یکی از راه های موفقیت فروشگاه ها استفاده از عکس های با کیفیت در طراحی سایت فروشگاهی ست معمولا دو نمونه عکس برای ین منظور وجود دارد :

1-عکس های آماده در اینترنت یا عکس های استوک

2-تهیه عکس محصول توسط خود شما

توجه داشته باشید که در صورت داشتن منابع روش دوم در جلب نظر مخاطب بسیار موثر است و مردم معمولا به این گونه طراحی سایت ها اطمینان بیشتری می کنند در این زمینه نیازاست تلاش کنید که عکس ها از کیفیت خوبی برخوردار باشند و از زوایای مختلف محصول را نشان دهند.

  • رنگ بازی را بلد باشید : انتخاب رنگ در طراحی سایت فروشگاهی اهمیت ویژه ی دارد. استفاده از یک رنگ باعث خستگی و استفاده از رنگ های زیاد و متنوع هم باعث سردرگمی کاربرمی شوند در مورد تم های رنگی برای طراحی سایت خود تحقیق کنید و بهترین نمونه ممکن را انتخاب کنید رنگ های دکمه های خرید، اضافه کردن به سبد خرید یا افزودن کالا از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند.
  • اطلاعات مهم را در فضای بالای محصول طراحی سایت تهران قرار دهید فضای بالای صفحه بیشترین توجه را به خود جلب می کند از این قسمت برای بیان قیمت ، تخفیفات، توضیحات مختصر و تصاویر استفاده کنید.
  • به روند خرید و پرداخت توجه کنید : لازم است مخاطب در کوتاه ترین زمان و مسیر ممکن خرید خود را آسوده انجام دهد صفحات مربوط به خرید شرکت طراحی سایت را ساده طراحی کنید و از اضافه کردن المان هایی که باعث سر در گمی کاربر می شود خودداری کنید.