کش کردن طراحی سایت

همان طور که می دانید امروزه سرعت بارگذاری صفحات طراحی سایت تاثیر به سزایی در بهبود عملکرد سایت و افزایش نرخ ترافیک و در نتیجه کسب رتبه های برتر گوگل دارد از این رو مدیران وب سایت ها در تلاش هستند تا با انجام اقدامات گوناگونی سرعت لود صفحات طراحی سایت خود را افزایش دهند. یکی از عواملی که در افزایش سرعت طراحی سایت تاثیر گذار است حافظه ی کش در صفحات طراحی سایت می باشد. کش کردن تکنولوژی جدیدی به شمار می رود که بدون نیاز به پرداخت هزینه های گزاف سرعت سایت را به طور چشمگیری افزایش می دهد. دلایل کاهش ترافیک طراحی سایت که از بهترین و کاربردی ترین مقالات طراحی وب سایت ایده سافت می باشد را نیز مطالعه نمایید.

 

طراحی سایت

 

کش کردن طراحی سایت به چه معناست؟

حافظه کش یا همان cache memory حافظه ی پنهانی است ککه برخی اطلاعات را در خود ذخیره می کند به این ترتیب با ذخیره اطلاعات باعث می شود که آمار درخواست اطلاعات به وب سایت شما کاهش پیدا کند که سبب کند شدن سرعت طراحی سایت شما می شود. اگر طراحی سایت حافظه کش داشته باشد هنگامی که کاربران موضوعی را سرچ می کنند اطلاعات در قسمت کش باقی می ماند و در صورت تکرار درخواست صفحات با سرعت بالاتری از قسمت حافظه ی کش بارگذاری خواهند شد چرا که نیاز به دریافت اطلاعات از سرور نمی باشد. البته لازم به ذکر است که کش دائمی طراحی سایت تهران موجب کند شدن سرعت لود صفحات طراحی سایت می گردد اما هنگامی که در حال توسعه ی سایت خود هستید فعال بودن کش کمک شایانی به شما خواهد کرد.

 

 

ویژگی کش کردن صفحات طراحی سایت

کش کردن در طراحی سایت به دو دسته ی کش سرور و کش مرورگر تقسیم بندی می شود که کش سرور سیستمی است که موجب صرفه جویی در پهنای باند می شود به این ترتیب که هنگامی که کاربر اطلاعاتی را جستجو می کند پردازش هایی که سرور انجام می دهد ذخیره می شود و در صورتی که کاربری دیگر به شرکت طراحی سایت مراجعه کند با سرعت بالاتری اطلاعات را نمایش می دهد.

کش کردن مرورگر به این صورت می باشد که هنگامی که اطلاعاتی را برای بار اول در وب سایتی مشاهده می کنید به طور خودکار در مرورگرتان کش می شود و در دفعات بعدی که نیاز به مشاهده همان مطالب داسته باشید با سرعت بالاتری مطالب برای شما نمایش داده می شود. کش کردن هاست در صورتی که از سیستم های مدیریت محتوای وردپرس استفاده می کنید زیاد توصیه نمی شود چرا که در بسیاری موارد سیستم های کش کردن درون خود این برنامه ها کد گذاری شده است.