سرور مجازی لینوکس

 

اگر سایتی دارید که بر روی آن ترافیک زیادی را پیش بینی می کنید و دنبال راه هستید ما به شما سرور مجازی لینوکس برای میزبانی آن پیشنهاد می کنیم و همچنین اگر می خواهید کنترل بیشتری در موارد نصب شده روی سرور طراحی سایت تهران داشته باشید حتما سراغ سرور های لینوکس بروید. سرور خصوصی لینوکس به معنای سرور خصوصی مجازی است که بر روی سیستم عامل لینوکس اجرا می شود به عبارتی هر سرور برای قابل استفاده شدن نیاز به سیستم عامل دارد که بر روی سرور ها سیستم عامل لینوکس نصب می شود سیستم عامل های لینوکس به دلیل داشتن امنیت بالا برای میزبانی طراحی سایت ها بسیار مناسب هستند.

 

 

برتری سرور لینوکس نسبت به سایر سرورها

سرور لینوکس نسبت به سرور ویندوز در طراحی وب سایت برتری دارد . پایداری و استحکام سیستم های لینوکس خیلی بهتر از ویندوز تعداد زیادی فرایند را در یک لحظه اجرا کند سیستم های لینوکس قابلیت توانایی اجرایی بودن را سال ها بدون توقف و شکست را دارند کاربران لینوکس هیچ وقت خرابی آن را نمی بینند که این ویژگی برای همه کاربران آن خیلی با ارزش هست .

امنیت لینوکس نیز نسبت به ویندوز بسیار با امنیت است لینوکس از ابتدا برای چند سیستم عامل کاربر طراحی شده و نکته قابل اهمیت لینوکس این است که کمتر توسط هکر ها و ویروس ها مورد حمله قرار می گیرد و اشکال آن سریعتر پیدا می شود و به رفع آن اقدام م شود.  لینوکس قابلیت خواندن بیش از 100 نوع از سیستم فایل ها را دارد در حالیکه ویندوز دو یا سه فایل سیستم آن هم از سیستم فایل های خودش را می خواند.

 

آشنایی با سرور مجازی لینوکس

لینوکس در راه اندازی برنامه های حساس یک هواپیما نیز کاربرد دارد .لینوکس را می توان بر روی یک تلفن همراه تا یک ابر کامپیوتر نصب نمود. یک محیط Desktop لینوکس سه بعدی است که کاربران در آن راحت تر می توانند کار کنند. در لینوکس قابلیتی وجود دارد که با یک تصویر نمادین کوچک به شما حجم هر فایل نشان داده می شود تا متوجه بشوید چقدر از فضای شما را اشغال کرده است. عمر مفید یک ویندوز حداکثر چهار پنج ماه است. Bug های لینوکس به مراتب کمتر از ویندوز است و دلیل پایداری آن نیز همین است .

 

 

معایب سرور مجازی لینوکس به شرح زیر می باشد:

  • در سرورهای مبتنی بر لینوکس شما برای مدیریت آسان و کاربردی سرور نیاز به نرم افزار جانبی جهت برقراری ارتباط SSH با سرور دارید.
  • شما برای مدیریت یک سرور لینوکسی می‌بایست حتما دوره‌های ابتدایی مدیریت آن را بگذارنید. سرورهای مبتنی بر لینوکس بر خلاف سرورهای ویندوز قابلیت مدیریت بدون دانش فنی تخصصی را ندارند.
  • در لینوکس امکان استفاده و بهره برداری از محصولات مایکروسافت به خوبی وجود نداشته و در اکثر مواقع استفاده از آنها توجیه فنی نخواهد داشت.
  • در سیستم عامل لینوکس کنترل پنل کامل و قدرتمندی جهت مدیریت سرور از طریق رابط وب نداشته و موارد موجود رایگان نیستند .
  • آشنایی با طراحی سایت تجارت الکترونیک که از جدید ترین و کاربردی ترنی مقالات شرکت طراحی سایت ایده سافت می باشد را نیز مطالعه نمایید.