بهینه سازی طراحی سایت

 

طراحی سایت  طراحی وب سایت  طراحی سایت تهران  شرکت طراحی سایت

بیشتر بازدید کنندگان سایت برای جستجو کردن مطالب مورد نظر از طریق موتورهای جستجو گر پیدا می کنند معمولا به همان چندتا سایت های اول اکتفا می کنند. چند تا طراحی سایت هایی که در موتور های جستجو گر در اولویت هستن سئو داخلی سایت می گویند. برای بهینه سازی طراحی سایت ( یا همان سئو ) باید دست به اقداماتی زده شود که حتما رتبه بندی آن در موتور های جستجو گر در اولویت باشد حالا ما شما را با این اقدامات موثر آشنا می کنیم. نکاتی موثر در سئوی طراحی سایت که از بروز ترین و کاربردی ترین مقالات وب سایت ایده سافت می باشد را نیز مطالعه نمایید.

 

 

اقدامات موثر در بهینه سازی طراحی سایت عبارتند از :

 

  • از تصاویر زیادی در طراحی سایت استفاده کنید

امروزه صفحاتی که دارای تصاویر و ویدیو و حتی صوت های مفیدی که در طراحی سایت واقع می شود بیش تر مورد رضایت بازدید کنندگان قرار میگیرد تا مطالب طولانی پس اگر میخواهید مخاطب را در طراحی سایت حفظ کنید و مشتاق به بازدید دوباره از طراحی سایتتان کنید حتما برای توضیح مطالبتان در کنار توضیحات مختصر از تصاویر ویدیو استفاده کنید.

 

  • از آدرس های کوتاه و خوانا و با معنی در طراحی سایت استفاده کنید

هر چه آدرس صفحات مختصر و کوتاه تر باشد بازدید کننده راحت تر به آن دسترسی پیدا می کند و بیشتر در حافظه شان می ماند همچنین با این روش شانس اینکه در اولویت موتور های جستجو گر باشید خیلی بیش تر خواهد شد. اگر بازدید کننده نتواند آدرس سایت شما را بخواند یا درکی از آن نداشته باشد از دیدن آن نیز منصرف میشود همچنین شانستان را از بودن در اولویت موتور های جستجو گر را نیز از دست خواهید داد.

 

  • هر چیزی که باعث کند شدن طراحی سایت می شود را حذف کنید

 سرعت بالا آمدن صفحه یکی از مهمترین عوامل در جذب بازدید کننده می باشد. در گذشته افراد مجبور بودند برای بالا آمدن سایت که به کندی و آهسته صورت می گرفت کنار بیایند که امروزه نیز در برخی از سایت ها این کندی به چشم می خورد که اصلا اتفاق خوبی نیست زیرا که بازدید کننده از دیدن و حتی خرید کردن از آن سایت منصرف شده و اعتمادی به سایت نخواهند کرد پس اگر زمان بار گذاری طراحی سایت بیش از سه ثانیه باشد 80% از بازدید کنندگان را از دست خواهید داد و حتی دیگر به آن سایت بر نمی گردند.

 

  • به سایر سایت ها که مرتبط با صنف شما هستند لینک بدهید

لینک دادن به سایر سایت ها که مرتبط با صنف کاری شما هستند بسیار ایده خوبی است چرا که بازدید کنندگان وقتی در آن طراحی سایت ها حضور میابند راغب میشوند تا با دیدن لینک شما سری به سایتتان بزنند و ازمطالبتان استفاده کنند. به قول "رند فیشکین" بنیان گذار طراحی سایت Moz  معتقد است لینک دادن به سایت های معتبر باعث می شود ترافیک زیادی وارد آن سایت کند و باعث کندی آن طراحی سایت می شود که این امر موجب می شود سایت شما با ارزش تر و قابل قیاس تر شود.

 

  • برای صفحه های طراحی سایت توضیحات متای منحصر به فرد و مرتبط و جذاب بنویسید.

یکی دیگر از نکاتی که حتما باید به آن توجه کنید ایجاد توضیحات متای خوب و جذاب برای بخش های مختلف طراحی سایتتان است که نظر بازدیدکننده را جذب کند زمانی که موتور های جستجو گر طراحی سایت شما را در صفحه نتایج به بازدید کننده نشان می دهند متادسکریپشن (توضیحات) اولین بخشی هست که بازدید کننده آن را در طراحی سایت می بیند و تصمیم میگیرد که به آن سر بزند یا سایت های رغیب را انتخاب کند پس این موضوع را جدی بگیرید.