نکاتی موثر در سئوی طراحی سایت

 

طراحی سایت  طراحی وب سایت  طراحی سایت تهران  شرکت طراحی سایت

سئو سایت به فرآیند بهینه سازی در طراحی سایت با توجه به استاندارد های گوگل گفته می شود که برای این فرآیند بهینه سازی طراحی سایت باید دست به اقدام هایی زد که جزو اولویت های موتور های جستجو گر بود. سئو نقش بسیار مهمی در ایجاد شهرت برای هر نوع کسب و کاری است طراحی سایت را باید با توجه به استانداراد های موتور های جستجو بهینه کنید.حالا ما شما را با انواع نکاتی که باعث شود در سئوی سایت شما موثر باشد را خدمتتان عرض می کنیم. رعایت اصول نگارشی در طراحی سایت را نیز مطالعه نمایید.

 

 

انواع نکات موثر در سئوی طراحی سایت عبارتند از :

 

  • عنوان طراحی سایت

از مهمترین عوامل سئو و بهینه سازی سایت در موتور های جستجو عنوان سایت است.در اکثر مواقع 3 تا 5 کلمه اول درآدرس صفحه از اهمیت زیادی برخوردار هستن از نظر سئو از انتخاب عنوان های طولانی پرهیز کنید برای عنوان سایت نام منحصر به فردی را انتخاب کنید که البته مرتبط با زمینه کاری شما باشد و از کلمات کلیدی در آدرس عنوان استفاده کنید. از عنوان های بی معنی و شعاری در طراحی سایتتان استفاده نکنید. یک عنوان ساده ولی با معنی می تواند خیلی روی جذب مشتری موثر باشد.

 

  • مدت زمان سپری شده در طراحی سایت توسط کاربر

یکی دیگر از روش های سئو سپری شدن زمان زیاد در سایت توسط کاربر می باشد هر چه مطالب و محتویات داخل سایت مفیدتر و جذاب تر باشد کاربران وقت زیادی را صرف خواندن مطالب شما می کند در نتیجه باید مطالب مفید را در اختیار کاربر قراردهید و از شلوغی بیش از حد که باعث شود بینده از هدف اصلی خود دور کند را بپرهیزید

 

  • استفاده از ویدیو و صوت در طراحی سایت

استفاده از تصاویر ویدیو و صوت میتواند مخاطب را بیشتر مشتاق به دیدن و شنیدن مطالب کند چرا که کسی عده ای علاقه به خواندن مطالب به خصوص مطالب طولانی را ندارند به همین منظور دیدن تصاویر و ویدیو در طراحی سایت بسیار مناسب است حتی جایی را متوجه نشدند میتواند با عقب جلو کشیدن آن ویدیو قسمت مورد نظر را ببیندو حتی اگر قابلیت ذخیره کردن در گوشی یا کامپیوترشان را داشته باشد بسیار بهتر است چون هرزمان که لازم باشد به آن مراجعه میکنند

 

  • طراحی سایت ریسپانسیو ( واکنش گرا )

تاثیر بسیار مهمی در سئو دارد. یعنیطراحی سایت شما باید به گونه ای باشد که در تمامی نمایشگرها اعم از لپ تاب تبلت گوشی موبایل به طور کامل نمایش داده شود. در نتیجه حتما باید در نمایشگرهای دیگر همچون کامپیوتر دارای چارچوب خاصی باشد و از نظم خاصی بر خوردار باشد تا بازدید کننده از دیدن و یا خواندن مطالب منصرف نکند.

 

  • بروز رسانی طراحی سایت

یکی دیگر از روش های که سئو در آن اهمیت دارد این است که طراحی سایت خود را هر ماه یا سال یا حتی هفته به روز کنند تا جایگاه خوبی در گوگل پیدا میکنند.که هر بار بازدید کننده به سایت شما سر می زند مطالب جدید و مناسب با تغییرات شرایط انجام شده برای خواندن داشته باشد.

 

  • طول عمر دامنه طراحی سایت

منظور از طول عمر دامنه مدت زمان ایندکس و فهرست شدن در گوگل است. گوگل به سن دامنه اهمیت زیادی میدهد اما میزان اهمیت به مقدار کم میباشد برای مثال ممکن است یک دامین از سال پیش خریداری شده باشد اما از یک ماه پیش روی گوگل ایندکس و ثبت شده باشد بنابراین عمر این دامین از نظر گوگل دو ماه است نه یک ماه

 

  • کلمات کلیدی در دامنه طراحی سایت

داشتن کلمه کلیدی در دامنه حائز اهمیت است چرا که موتورهای جستجوگر کلمات کلیدی که در دامنه وجود دارد را به صورت برجسته در طراحی سایت نمایش میدهد کلمات کلیدی که طولانی باشند ، اختصاصی تر میشود و فضای رقابتی کمتری دارند کلمات کلیدی طولانی اگر چه ممکن است کمتر جست و جو شود ولی کسی که کلمات را جست و جو می کند از این طریق به سایت شما هدایت می شود.

 

 

نظر کاربران طراحی سایت

نظرات کاربران  تاثیر بسیار مهمی در موتور های جستجو دارد.هر چه تعداد دیدگاه ها بیشتر باشد تعداد کلمات کلیدی طراحی سایت شما بیشتر مشیود که در سئو شما بسیار خائز اهمیت است. از دیگر مزیت های تعداد بالا دیدگاه ها افزایش تعداد مشتری است که به تبع موجب بالا رفتن میزان فروش میشود. اگر کاربران نظرات پیشنهادات انتقادات خود را بیان کنند برای ارتقا کسب و کارتان از نظرهایشان در طراحی سایتتان و کارتان استفاده کنید.و هم میتوانید با پاسخ به سوالاتشان فضای اعتماد سازی را افزایش دهید. جستجوی صوتی در طراحی سایت امروزه جستجوی صوتی در موتورهای جستجوگر در حال افزایش می باشد آمار ها نشان میدهد که بیش از 40% افراد به صورت صوتی جستجو میکنند لذا باید محتوای خود را برای جستجو های صوتی ارتقا دهیم.این مورد در طراحی سایتتان میتواند خیلی موثر باشد.