طراحی تجربه ی کاربری در طراحی سایت

 

طراحی سایت  طراحی وب سایت  طراحی سایت تهران  شرکت طراحی سایت

تجربه ی کاربری چیست ؟ مادامی که سایتی را طراحی می نماییم ، رضایت و تجربه ی خوب کاربران از امکانات و خدمات طراحی سایت ما می بایست در اولیت قرار بگیرد تا ضمن مشتری مداری ، فروش و در آمد زایی طراحی سایت نیز افزایش یابد. تجربه ی کاربری اصطلاحی است که در خصوص نحوه ی خدمات رسانی طراحی سایت و میزان رضایت مشتریان به کار گرفته می شود و برای دستیابی به آن می بایست علاوه بر پرداختن به ظاهر طراحی سایت و محصولات آن ، نحوه ی استفاده ی کاربران از طراحی سایت را نیز در نظر بگیریم

تا همه ی آیکون ها در دسترس اعضای طراحی سایت باشد و به سرعت به هر کدام از آنها دستیابی پیدا نمایند و به راحتی از آن استفاده نمایند به عنوان مثال اگر طراحی سایت فروشگاهی داریم و محصولاتی را در آن قرار داده ایم ، هر محصول می بایست به همراه تمامی توضیحات آن قرار گرفته و مشتریان به راحتی وارد بخش خرید شده و با امنیت و رضایت خاطر خرید خود را انجام دهند .

 

 

به چه نکاتی می بایست در طراحی کاربری در طراحی سایت توجه نماییم ؟

  1. تکنیک ها و استانداردهای کلی طراحی کاربری را رعایت نماییم .
  2. به نیازهای فعلی و آینده ی کاربران طراحی سایت خود توجه داشته باشید .
  3. از طرح های پیچیده استفاده ننمایید ، طرح های ساده قابل فهم تر بوده و استفاده از طراحی سایت را آسان تر می نمایند .
  4. از فرم های جذاب و کاربر پسند استفاده نمایید .
  5. کاربران طراحی سایت خود را بشناسید و با آن ها از طریق آیکون ارتباط با ادمین در ارتباط باشید . همچنین بخشی به عنوان نظرات و پیشنهادات داشته باشید و به نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربرانتان توجه نمایید تا هر چند وقت یک بار تغییرات لازم را برای طراحی سایت خود اعمال نمایید .
  6. از تایپوگرافی در طراحی سایت به درستی استفاده نمایید .
  7. از کنتراست و تضاد رنگ ها برای جلب توجه و بهتر دیده شدن محصولات استفاده نمایید .
  8. سرعت لود شدن صفحات و استفاده از امکانات طراحی سایت شما بسیار در رضایت کاربران تأثیر گذار می باشد .
  9. بسیاری از کاربران از طریق گوشی های همراه و یا تبلت خود وارد طراحی سایت شما می شوند لذا ریسپانسیو بودن طراحی سایت شما نیز جز موارد ضروری می باشد و کاربران می بایست طراحی سایت شما را همان گونه که در مانیتور مشاهده می شود در موبایل ببینند .

 

اهمیت طراحی تجربه ی کاربری در سئوی طراحی سایت

یکی از معیار های گوگل برای افزایش اعتبار یک طراحی سایت و ارتقای رتبه ی آن ، رضایت کاربران آن طراحی سایت می باشد و هر طراحی سایتی که کاربر پسند تر باشد ، جایگاه بالاتری در گوگل پیدا خواهد کرد . دلایل فیلترینگ طراحی سایت که از جدید ترین و کاربردی ترین مقالات وب سایت ایده سافت می باشد را نیز مطالعه نمایید.