چگونه یک طراحی سایت موفق داشته باشیم

 

طراحی سایت  طراحی وب سایت  طراحی سایت تهران  شرکت طراحی سایت

اگر علاقه مند به فراگیری دانش طراحی سایت می باشید ، ابتدا می بایست با مراحل یادگیری طراحی سایت و برنامه ها و نرم افزارهایی که می بایست آموزش ببینید ، آشنا بشوید . در این مقاله سعی بر آن داریم مراحل و نکات لازم برای یادگیری طراحی سایت را بازگو نماییم و اگر می خواهید یک طراح سایت موفق باشید می بایست تمامی برنامه ها و زبان ها و نرم افزارهای طراحی سایت را به صورت حرفه ای و دقیق آموزش دیده و صفر تا صد طراحی سایت را خودتان انجام دهید و از کمک دیگران و قالب ها و نرم افزارهای آماده و بی کیفیت استفاده ننمایید  .

 

برای آن که یک طراح سایت موفق باشید به صورت کلی نیاز به سه تخصص زیر دارید :

 1. گرافیک طراحی سایت
 2. برنامه نویسی سمت کلاینت یا کاربر
 3. برنامه نویسی سمت سرور

 

زبان های برنامه نویسی که برای طراحی سایت می بایست فرا بگیرید شامل موارد زیر می باشند :

 1. اچ تی ام ال

این زبان به دلیل آن که به زبان کاربر نزدیک می باشد ، فراگیری آسانی دارد و در اصل زبان نشانه گذاری می باشد و جستجوگر های اینترنتی می بایست آن را ترجمه نمایند .

 

 1. سی اس اس

این زبان جهت تکمیل و طرح بندی زبان اچ تی ام ال می باشد. اصول انتخاب قالب مناسب برای طراحی سایت که از مقالات کاربردی وب سایت ایده سافت می باشد را نیز مطالعه نمایید.

 

 1. جاوا اسکریپت

زبان جاوا اسکریپت برای پیاده سازی موارد پیچیده تر بر روی صفحات طراحی سایت می باشد ، توسط این زبان برنامه نویسی می توانید رویدادها را بررسی نموده و عناصر حرکتی و نمایشی در طراحی سایت ایجاد نمایید .

 

 1. اچ تی ام ال 5

جدیدترین ورژن اچ تی ام ال می باشد که با قوانین جدیدی که دارد برای طراحان سایت بسیار مفید بوده است .

 

 1. سی اس اس 3

جدیدترین نسخه ی سی اس اس می باشد که با توجه به امکاناتی که دارد ، طراحان سایت نیاز کمتری به زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت دارند  .

 

 1. فتوشاپ

فتوشاپ جز برنامه هایی است که نه در سطح حرفه ای اما در حد ویرایش تصاویر و طراحی های اولیه می بایست آن را فرا گیرید .

 

 1. پی اچ پی

برای طراحی سایت پویا از پی اچ پی یا اِی اِس پی.نت استفاده می نمایند  .پی اچ پی بر روی سرور کدنویسی می شود و خروجی آن به صورت اچ تی ام ال و یا سایر زبان های خوانا برای کاربران می باشد .

 

 1. اِی اِس پی.نت

اِی اِس پی مخفف عبارتی انگلیسی به معنای صفحات فعال سرور می باشد و توسط شرکت مایکروسافت نوشته شده و زبان برنامه نویسی تحت وب می باشد .یادگیری این زبان کمی پیچیده تر از زبان پی اچ پی می باشد و برای طراحی سایت های بزرگ که نیاز به کدنویسی های پیچیده تر دارند استفاده می شود .