آشنایی با بِرِد کِرامب در طراحی سایت

 

طراحی سایت  طراحی وب سایت  طراحی سایت تهران  شرکت طراحی سایت

بِرِد کِرامب چیست و چه نقشی در طراحی سایت دارد ؟ بِرِد کِرامب ها متن های کوتاه لینک داری هستند که اغلب در بالای صفحات طراحی سایت قرار دارند و موقعیت فعلی کاربران را در طراحی سایت مشخص می نمایند و نقش مسیر یابی برای کاربران در سایت را دارند . با کلیک بر روی بِرِد کِرامب ، کاربر به سمت صفحات اصلی مورد نظر خود در طراحی سایت هدایت می شود . در واقع عبارت بِرِد کرامب به معنای خرده نان می باشد که در داستان هانسل و گرتل ، دو کودک برای گم نشدن در مسیر بازگشت از جنگل از این روش استفاده نمودند . معادل فارسی بِرِد کِرامب ، نشان گر صفحات و یا مسیر راهنمای صفحات می باشد .

 

 

مزایای استفاده از بِرِد کِرامب در طراحی سایت

بِرِد کِرامب :

 1. باعث می شود که کاربران اینترنتی از صفحات بیشتری در طراحی سایت بازدید نمایند .
 2. موجب رضایت بیشتر کاربران طراحی سایت می گردد زیرا در سایت گم نمی شوند و به راحتی به هر قسمت طراحی سایت دسترسی خواهند داشت .
 3. اندازه ای کوچک دارند و به صورت افقی و با فونت های ساده نوشته می شوند و حجم زیادی را از طراحی سایت اشغال نمی نمایند و در نسخه ی موبایل نیز به همان صورت باز می شوند .
 4. نقش بسزایی در سئو و افزایش رتبه ی طراحی سایت دارند . گوگل به طراحی سایت هایی که به صورت تعریف شده و منظم طراحی شده اند و کاربر پسند هستند امتیاز می دهد و همچنین کلمات کلیدی که در بِرِد کِرامب ها استفاده می شوند خود در جستجوگر های گوگل نیز نقش بسزایی دارند و موجب افزایش بازدید از طراحی سایت می گردند .

 

 

انواع بِرِد کِرامب در طراحی سایت

 

 1. بِرِد کِرامب لوکیشن

بِرِد کِرامب لوکیشن ساده ترین و رایج ترین نوع بِرِد کِرامب می باشد که کاربران را در هر نقطه و مرتبه ای که از طراحی سایت باشند به سمت صفحات اصلی و بالاتر هدایت می نماید .

 

 1. بِرِد کِرامب اتری بیوت

بِرِد کِرامب اتری بیوت درواقع فیلترهایی هستند که به کاربران طراحی سایت کمک می کنند همان مطلب و کالایی که به دنبال آن هستند را در کوتاه ترین زمان پیدا نمایند و مشخصه ی هر صفحه ی طراحی سایت را به همراه موضوعات آن به کاربران اینترنتی نمایش می دهد . این نوع بِرِد کِرامب در طراحی سایت های فروشگاهی بسیار کاربرد دارد .

 

 1. بِرِد کِرامب مسیر

بِرِد کِرامب مسیر همانند دکمه ی بَک در طراحی سایت عمل می کند و کاربرد چندانی ندارد .

 

 

نکات لازم برای استفاده از بِرِد کِرامب در طراحی سایت

 • از آیکون های تکراری در بِرِد کِرامب استفاده ننمایید .
 • از علامت هایی همانند < برای جداسازی آیکون های بِرِد کِرامب در طراحی سایت استفاده نمایید که برای کاربران اینترنتی نیز آشنا می باشند .
 • برای انتخاب کلمات بِرِد کِرامب بهترین گزینه کلمات کلیدی طراحی سایت شما می باشد که علاوه بر هدایت کاربران ، در سئوی طراحی سایت شما نیز تأثیر بالایی خواهد داشت .
 • پیاده سازی طراحی سایت های حرفه ای در تهران را نیز مطالعه نمایید.