تاثیر رنگ های نامناسب بر طراحی سایت

 

طراحی سایت  طراحی وب سایت  طراحی سایت تهران  شرکت طراحی سایت

با توجه به گستردگی عصر اینترنت و دنیای تجارت وطراحی سایت  شاید این سوال در ذهن شما شکل بگیرد که کاربردی ترین رنگ ها در طراحی سایت کدام است و کدام رنگ ها مشتری هارا به سوی خود جذب می کند و اولین رنگ هایی که تاثیر گذار بر ذهن شما است کدام رنگ ها است در حقیقت آگاهی  نسبت به شناخت رنگ ها در طراحی سایت لازمه یک طراح سایت است که بداند از چه رنگ هایی استفاده کند که بتواند احساسات مردم را در مشاهده سایت برانگیزد.

بنابراین اگر در انتخاب رنگ دقت لازم صورت نگیرد ممکن است به بازدید از سایت لطمه بزند .یا برعکس انتخاب دقیق رنگ ها باعث افزایش تعداد بازدید کنندگان از سایت شود با توجه به توضیحاتی که دادیم کاملا متوجه این موضوع شدید که رنگ ها اثر مستقیم در طراحی سایت دارد. ما در این مقاله به انتخاب رنگ هایی که باعث کاهش تعداد بازدید کنندگان طراحی سایت و کاهش فروش آنلاین شما می شود می پردازیم.

 

 

استفاده از رنگ آبی روی پس زمینه قرمز در طراحی سایت

به دلیل اینکه این دو رنگ هر دو جزء رنگ های قوی محسوب می شوند و هر کدام از این رنگ ها به تنهایی جلب توجه می کنند ، استفاده از این دو رنگ باهم چشم بیننده را خسته می کند و همین امر باعث می شود بازدید کننده سریع وب سایت شما را ترک کند قبل از این که به مشاهده محصولات ونوع خدمات ارائه شده سایت شما بپردازد .

 

استفاده از رنگ زرد در طراحی سایت

رنگ زرد در طراحی سایت به عنوان رنگ پر تحرک محسوب می گرددومی تواند جلب نظر کند اما استفاده از این رنگ به عنوان رنگ پس زمینه در طراحی سایت اصلا مناسب نیست چون معمولا به عنوان رنگ هشدار از آن استفاده می گردد ایجاد تعادل بین رنگ زرد و قرمز در طراحی سایت کار کاملا مشکلی است.

 

 

استفاده از رنگ سفید در طراحی سایت

همانطور که می دانیم رنگ سفید نشانه خلوص و پاکی است ودر طراحی سایت همه سایت ها باید برای ایجاد تعادل از رنگ سفید استفاده کنند البته قابل ذکر است که استفاده بیش از حد از این رنگ حس خالی بودن رابرای چشم به همراه می آورد. بنابراین نباید از این رنگ در طراحی سایت به صورت گسترده استفاده گردد در کنار آن باید از رنگ های قوی استفاده شود.

 

استفاده از رنگ سیاه در طراحی سایت

در طراحی سایت از رنگ سیاه باید حداقل استفاده گرددو به هیچ عنوان نباید از این رنگ به عنوان رنگ پس زمینه استفاده شود استفاده از رنگ سیاه در طراحی سایت به دلیل اینکه رنگ قویه و نوشته ها بروی آن کاملا ناخوانا است. چگونگی گرفتن بک لینک برای طراحی سایت بروزترین مقاله ی وب سایت ایده سافت می باشد که مطالعه ی آن را به کاربران عزیز پیشنهاد می کنیم.

 

 

استفاده از رنگ آبی روشن در طراحی سایت

استفاده از رنگ آبی در طراحی سایت خیلی خوبه ولی استفاده از این رنگ برای پس زمینه اصلا مناسب نیست چرا که نگاه متمادی به این رنگ چشم را آزار می دهد.

 

استفاده از رنگ سبز در طراحی سایت

این رنگ در طراحی سایت به هیچ وجه برای رنگ پس زمینه پیشنهاد نمی گردد. تقریبا جزء رنگ های قوی محسوب می گردد و متن های نگارش شده بروی این رنگ اصلا قابل خواندن نیست.