آشنایی با رابط کاربری در طراحی سایت

 

طراحی سایت  طراحی وب سایت  طراحی سایت تهران  شرکت طراحی سایت

رابط کاربری سبک مترو جدید در طراحی سایت یکی از ویژگی های کلیدی سیستم عامل است. اما نه تنها: در حال حاضر مشخص است که این ترتیب رابط کاربر مایکروسافت در تمام محصولات، از جمله گل سرسبد ویندوز 8 در طراحی سایت استفاده می شود. بنابراین، رابط کاربری مترو برای مدت طولانی وجود دارد، و ارزش آن را آشنا با آن را دقیق تر. در این مقاله، ما بر ویژگی های عینی رابط کاربری در طراحی سایت تمرکز می کنیم: اصول کار، ساختار، ساختار و عناصر اساسی آن دلایل عدم موفقیت طراحی سایت را نیز مطالعه نمایید.

 

منظور از سبک مترو در طراحی سایت چیست؟

مترو یک زبان طراحی سایت جدید مایکروسافت است. یک مفهوم جدید با هدف تغییر منطق ساخت و ساز و کار سیستم عامل و برنامه های کاربردی، و همچنین طرح تعامل بین کاربر و دستگاه الکترونیکی. اصول اساسی ساخت و ساز و ظاهر، عمدتا از سیستم اطلاعات گره های حمل و نقل قرض گرفته شد. کتیبه ها و عناصر گرافیکی در این سیستم ها به شرایط خاصی در طراحی سایت نیاز دارند: قابل خواندن بسیار بالا و قابلیت بصری اطلاعات، عدم رعایت حواس پرتی های غیر ضروری، نظر پاک و روشن از تمام عناصر خارجی. مترو در حالت ایده آل، فرد باید به سرعت و به روشنی درک تمام اطلاعاتی که در طراحی سایت ارائه شده باشد، و علائم روشن و غیرمترقبه اقدامات لازم را بپذیرد. اما نه تنها این: ظاهر باید لذت بخش، شسته و رفته و به نفع خوب به کاربر است.

 

 

اخذ نمایندگی برای طراحی سایت

 برای بیش از یک سال، نمایندگان مایکروسافت به طور فعال درباره مفهوم و ویژگی های رابط جدید در طراحی سایت صحبت کرده اند. با قضاوت در مورد این که مجموعه اسلایدها و متن سخنرانی های متخصصین مختلف بسیار شبیه هستند، اطلاعات دقیقا تهیه شده و توسط ادارات روابط عمومی تأیید شده است. از یک طرف، در دنیای مدرن، کاملا طبیعی است. از طرف دیگر، شنوندگان با طراحان ارتباطات حیاتی و ارتباط عاطفی با نویسندگان را از دست می دهند. آنها یک کپی را می بینند، اما نه اصلی. مردم تلاش می کنند تا با سخنان زنده نویسندگان در طراحی سایت مبارزه کنند. بنابراین، سبک مترو. مایکروسافت آن را "زبان طراحی جدید ما" در طراحی سایت می نامد. با استفاده از کارت پستال شما می توانید قالب های ایمیل را بدون هیچ گونه مهارت برنامه نویسی در طراحی سایت ایجاد و ویرایش کنید! شامل بیش از 100 جزء برای کمک به ایجاد قالب های ایمیل سفارشی سریعتر از همیشه قبل از. اکنون سعی کنید به صورت رایگان!

 

نحوه ی استفاده از سبک مترو در طراحی سایت

برای سبک مترو، اصول انحصاری توسعه یافته است، که مایکروسافت برای ایجاد سیستم عامل و برنامه های کاربردی خود در طراحی سایت استفاده می کند. این شرکت طراحان برنامه های شخص ثالث را توصیه می کند که از همان اصول استفاده کنند. اصل اصلی سیستم تمرکز آن بر محتوای کاربر است. پس از همه، هنگام کار با یک دستگاه الکترونیکی، کاربر می خواهد یا برای دسترسی به داده های خود، و یا برخی از وظایف خود را به سرعت در طراحی سایت، به راحتی و به حداقل رسیده توسط چیزهای دیگر. بنابراین، نقش رابط کاربری در طراحی سایت این است که به سرعت و به راحتی کاربر را در آنجا هدایت کند، جایی که او بتواند آنچه را که می خواهد انجام دهد. رابط کاربری ارزش خود را از "چهره" دستگاه را از دست می دهد، فقط به یک اشاره گر به مسیر تابع درخواست شده توسط کاربر تبدیل می شود. به دنبال این منطق، مایکروسافت برای تمیز کردن رابط کاربری، در طراحی سایت تماس می گیرد: همه عناصر تزئینی و پس زمینه را حذف کنید که تنها کاربر را منحرف می کند و تنها مهمترین چیزها را ترک می کند.

این امر باعث می شود که کاربر بتواند اطلاعات را بطور دستی در طراحی سایت درک کند. البته، رابط باید ظاهر دلپذیر داشته باشد و احساس خوبی داشته باشد. با این حال، زیبایی آن نمیتواند به زیان سادگی، سرعت و ظرفیت اطلاعات در طراحی سایت باشد. بنابراین، ابزارهای بصری زیادی برای کار به طراحان داده نشده است. با این حال، مایکروسافت معتقد است که در دسترس بودن به معنای امکان دستیابی به نتایج مورد نظر است. اولا باید توجه خاصی به فونت ها و ویژگی های فونت در طراحی سایت داشته باشیم. اندازه، سبک و مکان کتیبه خود را می توانید در مورد بسیاری از چیزها بگویید. گاهی اوقات تصور بصری از یک کتیبه می تواند حتی قویتر از جزء اطلاعاتی باشد و این باید در طراحی سایت استفاده شود.

 

 

ویژگی های فونت Segoe در طراهی سایت

 برای ویندوز فون 7، مایکروسافت یک فونت مخصوص Segoe را طراحی کرده است. در طول توسعه فونت، توجه خاصی به قابلیت خواندن آن در طراحی سایت صورت گرفته است. در نتیجه، کاربر می تواند کتیبه را حتی در یک نگاه تشخیص دهد، بدون نیاز به درک معنای حروف وجود دارد. علاوه بر این، فونت حتی با کتیبه های بسیار کوچک در طراحی سایت قابل خواندن است. در نهایت، و این به ویژه توسط مایکروسافت تأیید شده، فونت فقط زیبایی بصری است. یکی دیگر از اولویت های مهم: رابط کاربری باید پویا باشد و بر حرکت حرکت کند. این کاملا دشوار است که در کلمات توضیح داده شود، اما ایده این است که خود ساخت و ظاهر رابط باید کاربر را در طراحی سایت تشویق به حرکت به جلو، نشان می دهد که علاوه بر این، حتی بیشتر امکانات و اطلاعات اضافی وجود دارد. به عنوان مثال، شناخته شده (و در زمان ایجاد اختلافات زیادی در آن زمان) ویژگی رابط، زمانی که یک قسمت از عنوان صفحه بعدی در سمت راست صفحه در طراحی سایت نمایش داده می شود.

 

ضرورت پیاده سازی رابط کاربری در طراحی سایت

در مفهوم Metro، نقش بسیار مهم به انیمیشن رابط در طراحی سایت اختصاص داده شده است. این باید کاربر را منحرف و سرگرم کند. رابط کاربری زیبا و متحرک با گذراندن جالب و جلوه های ویژه، تجربه خوبی از کار با آن را تشکیل می دهد. انیمیشن باعث می شود رابط کاربری زنده باشد مایکروسافت قویا تشویق می کند تا این تصور را در طراحی سایت تقویت کند. به عنوان مثال، عناصر و دکمه های فعال هنگامی که فشرده می شوند، باید پاسخ دهند: آنها باید نوسان داشته باشند یا فشار داده شوند. انتقال از یک صفحه به صفحه دیگر باید با یک اثر متحرک انجام شود به هر حال، طراحان نرم افزار، حتی کسانی که با نرم افزار اصلی کار می کنند، اغلب آن را در طراحی سایت نادیده می گیرند.

این سیستم انواع بسیاری از انیمیشن ها و گاه بسیار جالب ارائه می دهد. به عنوان مثال، در سرویس گیرنده ایمیل، هنگامی که انتقال از پوشه "صندوق" به یک پیام خاص ساخته شده است، نام فرستنده و موضوع پیام از صفحه نمایش ناپدید می شوند، به نظر می رسد "پرواز" در صفحه جدید هنگامی که روی دکمه "ارسال" کلیک کنید، پیام کاهش می یابد و بیش از حد بالای صفحه در طراحی سایت نمایش می گیرد. به هر حال، انیمیشن با استفاده از سیستم به کار گرفته می شود، یعنی قبل از آن، توسعه دهندگان مجبور بودند که اختراع کنند و تمامی اثرات را به صورت دستی ایجاد کنند، اما اکنون کافی است که سیستم را به چه نوع انیمیشن ای که می خواهید در طراحی سایت ببینید بگویم. این باعث می شود که زندگی توسعه دهندگان چندین بار آسانتر شود، حتی اگر کارهای شخصی را تقریبا غیر ممکن انجام دهد.

 

 

وظایف مربوط به انیمیشن ها در طراحی سایت

انیمیشن نیز دارای وظایف دیگر در طراحی سایت است. انتقال های متحرک زمانی که سیستم نیاز به پردازش دستورات کاربر را پردازش می کند، ماسک می شود. در حالت ایده آل، اگر انیمیشن به خوبی طراحی شده است، کاربر در همه چیز متوجه نمی شود که برنامه "تفکر" است. با تشکر از یک انیمیشن زیبا، او متوجه نمی شود که انتقال از یک صفحه به صفحه دیگر در طراحی سایت طول می کشد. مایکروسافت در برابر کپی کردن اشیاء و اثرات دنیای واقعی در اینترفیس های مجازی توصیه می کند، اما توصیه می کند که استفاده بیشتری از فرصت هایی که توسط فضای مجازی در طراحی سایت ارائه می شود، استفاده شود. بنابراین، انتقال به و برای رابط مترو ارتقا یافته است.

منوهای امروز تقریبا همیشه بر روی آیکون ها ساخته می شوند، یعنی تصاویر ثابت، که نه تنها می توانند، بلکه برنامه را در طراحی سایت اجرا می کنند. البته، "اطلاع رسانی" می تواند بر روی آیکون گیر، اما شما یخچال و فریزر توسط آهنربا نمی شود قضاوت. به طور کلی یک آیکون یک نوع شناسه برنامه است، اما آن استاتیک است. بنابراین، توسعه دهندگان طراحی سایت متعهد به ایجاد آیکون جذاب برای یک برنامه کاربردی هستند، به طور معمول با استفاده از دکمه (شبیه سازی سه بعدی، و غیره). جزء بصری برای آنها ضروری است.

 

رویکرد اینفوگرافیک و نقش آن در طراحی سایت

رویکرد در طراحی سایت این است که عنصر منو باید نه تنها ابتدای برنامه را تضمین کند، بلکه اطلاعات لازم مربوط به این برنامه را نیز ارائه می کند: وضعیت فعلی، اطلاعیه های جدید، اطلاعات دیگر. بنابراین، برای کاربر، منوی اصلی نه تنها یک پرتاب است، بلکه یک هیئت مدیره کامل است، جایی که او می تواند رویدادهای سیستم جدید را در یک نگاه در طراحی سایت از بین ببرد و به سرعت پاسخ دهد. در این توضیحات مختصر از ایدئولوژی رابط مترو، از مشاوره مایکروسافت استفاده کرده ایم، تمام عناصر ثانویه را در طراحی سایت حذف کرده ایم و با توجه به ضرورت های ذکر شده است.