سیستم مدیریت محتوا جوملا  در طراحی سایت

 

طراحی سایت  طراحی وب سایت  طراحی سایت تهران  شرکت طراحی سایت

اگر شما در طراحی سایت فعال باشید بی شک با اسم جوملا آشنا هستید. حتی ممکن است از آن در طراحی سایت نیز استفاده کرده باشید جوملا چیست یک سیستم مدیریت محتوا است برای طراحی سایت که با استفاده از جوملا براحتی می توانید طراحی سایت انجام دهید ناگفته نماند که جوملا تنها سیستم مدیریت محتوا برای وب سایت نیست بلکه سیستم مدیریت ورد پرس هم وجود دارد ولی در کل جوملا سیستم مدیریت محتوای محبوب نزد برنامه نویسان و طراحان سایت است. بررسی سایت رقیب که از پربازدید ترین مقالات وب سایت ایده سافت می باشد را نیز مطالعه نمایید.

 

تاریخچه به وجود آمدن سیستم مدیریت محتوا جوملا طراحی سایت

در این مقاله به طور اختصار در مورد تاریخچه به وجود آمدن این سیستم در طراحی سایت توضیح خواهیم داد. در فاصله کوتاهی بعد از به وجود آمدن اینترنت و قدم گذاشتن در دنیای تکنولوژی و وسعت پیدا کردن سایت ها مدیریت ان با مشکل مواجه شد در ابتدای کار صفحه طراحی سایت به صورت جداگانه ساخته می شد و برای تغیرات تک تک صفحات باید تغیر پیدا می کرد در مورد سئو هم با این مشکل مواجه بودیم که باید تک تک صفحات طراحی سایت تغییر می کرد و ویرایش می شد کارشناسان و فعالان اینترنت به فکر ساختن سیستمی بودنند که بتوانند  در آن براحتی تمام صفحات طراحی سایت را مدیریت کنند.

این سیستم طراحی سایت در ابتدا مومبا و بعد از تغیر نام به جوملا معروف شد با استقبال گسترده مردم از سیستم مدیریت جوملا در طراحی سایت و پیشرفته ترشدن آن دیدگاه بسیاری از کارشناسان در مورد ان تغییر کرد و از دید آن ها بهترین سیستم مدیریت محتوا طراحی سایت محسوب گردید . شاید به این دلیل که در این سیستم مدیریت امکانات بسیاری گنجانده شده است و شما را از داشتن سایر سیستم های مدیریت بی نیاز می کند.

 

 

سیستم مدیریت محتوا جوملا طراحی سایت چگونه کار می کند

سیستم مدیریت محتوا جوملا در طراحی سایت مانند یک کتابخانه عمل می کند به این صورت که شما در ابتدا کتاب ها  یا همان اطلاعات را در داخل قفسه ها قرار می دهید و بعد از آن کاربران یا بازدید کنندگان با توجه به منابع در خواستی کتاب یا اطلاعات خود را سرچ می کنند و سیستم جوملا در طراحی سایت این اطلاعات را در اختیار کاربران قرار می دهد. استفاده از سیستم مدیریت محتوا جوملا در طراحی سایت باعث صرفه جویی در زمان است و یکی از دلایل محبوبیت این سیستم مدیریت محتوا است به طوری که بیشترین حجم طراحی سایت ها را این سیستم مدیریت محتوا  در اختیار دارد.