آشنایی با روند انتخاب رنگ برای طراحی سایت

 

طراحی سایت  طراحی وب سایت  طراحی سایت تهران  شرکت طراحی سایت

ما در این جا در طراحی سایت مسطح این جا در صحبت کردیم. ما در مورد آن سرزنش کرده ایم، نمونه ای بسیار جالبی را نشان دادیم و حتی یک کیت رابط کاربری رایگان برای شما برای دانلود و استفاده برای پروژه های طراحی سایت ایجاد کردیم. اما اگر می خواهید خودتان آن را انجام دهید، چه؟ یکی از مهم ترین بخش های روند رنگ در طراحی سایت است. در طراحی سایت مخلوط می شود هنگامی که به رنگ می آید، طرح های طراحی سایت مسطح اغلب به عنوان پرتو اشباع و روشن، یکپارچه یا یکنواخت به نظر می رسد. این بدان معنا نیست که این تنها گزینه در طراحی سایت است، اما به دلیل روند تکامل یافته، آنها محبوب ترین هستند.

 

 

بازخورد طراحی سایت تخت

طراحی تخت یک تکنیک در طراحی سایت است که با استفاده از اثرات ساده و یا عدم آن برای ایجاد طرح طراحی سایت است که ویژگی های سه بعدی را شامل نمی شود. اثراتی مانند سایه افتادن، خم شدن، منبت کاری و شیب در پروژه های طراحی سایت مسطح استفاده نمی شود. با استفاده از کارت پستال شما می توانید قالب های ایمیل را بدون هیچ گونه مهارت برنامه نویسی در طراحی سایت ایجاد و ویرایش کنید! شامل بیش از جزء برای کمک به ایجاد قالب های ایمیل سفارشی سریعتر از همیشه قبل از. اکنون سعی کنید به صورت رایگان بعضی، طراحی منظم را ساده می بینند، گرچه می توانند کاملا پیچیده باشند. ظاهر خود ساده، مستقیم و کاربر پسند است، و آن را به عنوان گزینه به طور فزاینده ای محبوب برای رابط کاربر تلفن همراه و همچنین طراحی سایت مرسوم، مد روز است. بیشتر در مورد روند طراحی سایت مسطح در یک مقاله قبلی بیشتر بدانید.

 

 

منظور از پالت رنگ در طراحی سایت چیست؟

هنگامی که رنگ می آید، طراحی صاف با رنگ های مختلف در طراحی سایت کار می کند، اما اغلب طراحان آن ها را انتخاب می کنند که جسور و روشن باشند. چیز دیگری که طراحی تخت را از لحاظ رنگ متفاوت می کند؟ طراحان پالت ها را از یک سایه یا دو تا سه، چهار یا بیشتر رنگ پالت در طراحی سایت گسترش می دهند. اکثر این گزینه ها رنگ های روشن و کاملا اشباع هستند که بعضی اوقات با خاکستر یا سیاه پوستان مقابله می کنند. وقتی که به رنگ و طراحی مسطح می آید، بسیاری از قوانین سنتی در مورد جفت شدن و تطبیق رنگ، از پنجره به نفع پالت هایی که رنگین کمان را با تعداد بسیار زیادی از پاپ در می آورند، در طراحی سایت خارج می شوند.

آنچه که ما بیشتر با طراحی مسطح و رنگ می بینیم هرچند تناسب تن و اشباع است. در حالی که طراحان می توانند از چندین سایه استفاده کنند، اغلب یکدیگر را در درک رنگ عمیق آشکار می کنند، چه اینکه یک ترکیب رنگ اولیه یا ثانویه یا بخش دیگری از چرخ رنگ است و اینکه آیا رنگ ها دارای بیشتر سیاه یا سفید هستند 

 

 

 

تاثیر استفاده از رنگ های روشن در طراحی سایت

رنگ روشن اغلب ویژگی هایی است که با طراحی سایت مسطح طراحی شده است زیرا باعث ایجاد احساس متمایزی می شود. رنگ های روشن به طور معمول به خوبی در برابر هر دو زمینه نور و تاریک کار می کنند، ایجاد کنتراست در طراحی سایت و کاربران جذاب. این روند محبوب ترین رنگ در طراحی سایت وجود دارد در رابطه با طراحی مسطح نمونه های روشن سعی کنید این ترکیبات رنگی را با هم ترکیب کرده یا در گروه ها مخلوط کنید تا یک پالت بزرگ رنگ صاف در طراحی سایت ایجاد کنید. هر یک از این رنگ ها در برابر یک پس زمینه سفید یا سیاه برای حداکثر در طراحی سایت تاثیر می گذارد. رنگ های محبوب بلوز، سبز و بنفش است. بررسی سایت رقیب که از بهترین مقالات وب سایت ایده سافت می باشد را نیز مطالعه نمایید.

 

 

 

فهرستی از رنگ های رایج در طراحی سایت

فهرستی عالی از برخی از رنگ های رایج در طراحی سایت صاف است. از بلوز و سبز روشن به یخ زده و پرتقال، این رنگ ها چیزی را که از نظر رنگ و روند دیده می شود به تصویر می کشد. طراحی سایت یک نقطه شروع عالی است زیرا شما می توانید یک رنگ را انتخاب کرده و مقادیر رنگ را بدون هزینه دانلود کنید. شخصا، من یک طرفدار از صداهای خاکستری هستم برای چیزی کمی متفاوت است. این طرح روشن طراحی سایت را در یک کیت رایگان که به تازگی منتشر شده است، با همان رنگ های روشن به عنوان چارچوب برای یک کیت رابط کاربری عالی و آسان برای استفاده، در طراحی سایت به کار گرفته است.

آیکون های شیک و صاف طراحی شده در پروژه های طراحی سایت مختلف و با نمونه های رنگی گنجانده شده اند گزینه ای عالی برای رنگ آمیزی جدید یکی از چیزهایی که اغلب با پالت های رنگی تخت رنگی مشاهده نمی شود، استفاده از رنگ های ابتدایی است و رنگ خالص قرمز، آبی و زرد اغلب به نفع غنی تر و رنگ های مخلوط نادیده گرفته می شود. اگر می خواهید رنگ های روشن خود را در یک طرح طراحی صاف جفت کنید، در طراحی سایت سادگی را انتخاب کنید. رنگ هایی را انتخاب کنید که دارای رنگ و اشباع رنگ مشابه هستند. به علاوه ما چند نمونه رنگی با مقادیر برای شروع به شما داده ایم.

 

 

یکپارچه سازی رنگ ها در طراحی سایت

طرح های رنگی یکپارچه نیز هنگام انتخاب طرح های مسطح، در طراحی سایت انتخاب خوبی هستند. این کمتر اشباع شده است، اما رنگ ها بر روی ایده رنگ های روشن، اما با اضافه کردن سفید به آنها را خاموش تر. نگاهی به یک دستمال کاغذی نیست، بلکه به طور واضح قدیمی مدرسه است. طرح های رنگی یکپارچه در طراحی سایت اغلب شامل بسیاری از نارنجی و زرد و گاهی اوقات قرمز یا آبی است. برای دیدن رنگ های اولیه و ثانویه مورد استفاده در طرح های رنگی یکپارچه، هنگام کار با طراحی صاف، به علت رنگ کردن رنگ، در طراحی سایت شایع تر است.  

نمونه هایی از یکپارچه سازی رنگ ها در طراحی سایت رنگ یکپارچه سازی با سیستم عامل بهتر است زمانی که آنها به عنوان یک عنصر رنگ غالب در طراحی سایت با هم کنار بیایند. آنها را با تصاویر و یا رنگ های خاموش برای بهترین نتایج در طراحی سایت ترکیب کنید. رنگ های محبوب: پرتقال، هلو و یا آلو و صدف بلوز

 

 

تکنیک های رنگ مونوتون در طراحی سایت

طرح های رنگی یکنواخت همراه با تکنیک های طراحی سایت مسطح، به سرعت در حال افزایش محبوبیت هستند. این پالت های رنگی به یک رنگ تنها با سیاه و سفید تکیه می کنند تا یک پالت روشن، اما متمایز ایجاد کنند. اکثر رنگ های تک رنگ از رنگ پایه و دو یا سه رنگ برای اثر در طراحی سایت استفاده می کنند. محبوب ترین انتخاب رنگ به نظر می رسد آبی است، اما بسیاری از طراحان برای یک طرح رنگی یکنواخت بر اساس سیاه گرمی نیز با پاپ رنگ مانند قرمز برای دکمه ها و یا تماس به عمل انتخاب. گزینه دیگری این است که اثر یکنواخت را با استفاده از واریانس های رنگی در طراحی سایت ایجاد کنید. برای مثال، اگر با رنگ آبی شروع کنید، برای ایجاد طرح رنگ آبی و سبز، بنفش سبز را اضافه کنید.

تکنیک های رنگ مونوتون برای طراحی تلفن همراه و برنامه در طراحی سایت بسیار محبوب هستند نمونه هایی از رنگ های مونتونی در طراحی سایت همانند سایر پالت های رنگی، طرح های یکنواخت نیز نیاز به کنتراست در طراحی سایت دارند. هر رنگ متفاوت را از رنگ والدین متمایز می کند. با رنگ کامل (100 درصد) و رنگ 50 درصد، 20 درصد و 8 درصد شروع کنید. رنگ های محبوب: بلوز، گل و سبز.

 

 

اثرات اختلاف منظر در طراحی سایت

جلوه های پیمانه ای سرد باعث القا شدن بیشتر طراحی سایت ها می شود. محبوب ترین و مرسوم ترین این اثرات پیمایش اختلاف منظر است. این تکنیک که در آن صفحات یا پانل های طراحی سایت به نظر می رسد با استفاده از یک اسکرول سریع تلنگر شده یا اشیاء متحرک یا حرکت می کنند، می توانند یک سطح اضافی از علاقه به یک طراحی سایت اضافه کنند و تعامل کاربر را افزایش دهند. اما شما باید درک درستی از آنچه در آن هستید و نحوه استفاده از مفاهیم اختلاف منظر قبل از اینکه شما در این روند پرش کنید. در حالی که می تواند یک ابزار بصری و کاربر عالی باشد، اثرات اختلاف منظر در طراحی سایت باید با دقت اجرا شود. توجه داشته باشید در مورد نمونه در این مقاله: در حالی که هنوز تصاویر از این طراحی سایت ها ممکن است عالی به نظر برسد، شما باید از هر طراحی سایت بازدید کنید تا درک روشنی از نحوه استفاده از تکنیک های پیمایش اختلاف منظر در هر طراحی سایت شخصی داشته باشید.

 

 

منظور از اختلاف منظر در طراحی سایت چیست؟

اختلاف منظر یک تکنیک در طراحی سایت است که زمانی اتفاق می افتد که چندین لایه اطلاعات ترکیب شده و با سرعت های مختلف حرکت می کنند تا حرکت، عمق یا اثر مانند ایجاد شود. با استفاده از کارت پستال شما می توانید قالب های ایمیل را بدون هیچ گونه مهارت برنامه نویسی در طراحی سایت ایجاد و ویرایش کنید! شامل بیش از جزء برای کمک به ایجاد قالب های ایمیل سفارشی سریعتر از همیشه قبل از. اکنون سعی کنید به صورت رایگان پیمایش اختلاف منظر کنترل استفاده از این اثر را با فعال کردن آن با کلیک یا دقیقتر، حرکت موس در طراحی سایت انجام می دهد. این می تواند تجربه کاربر جالب و روش های مختلفی برای ارائه اطلاعات ایجاد کند. پیمایش اختلاف منظر می تواند عمودی یا افقی باشد. روند در حال حرکت به سوی افکت های افقی است، اگر چه پیمایش عمودی در طراحی سایت شایع است. اثرات اختلاف منظر می تواند سخت باشد و اغلب با تصاویر عالی کار می کند، گرچه نیازی به آن نیست.