هارد دیسک سرور طراحی سایت چیست

 

طراحی سایت  طراحی وب سایت  طراحی سایت تهران  شرکت طراحی سایت

در طراحی سایت به حافظه دائمی کامپیوتر هاردیسک گویند و به عبارت دیگر محل ذخیره سازی داده ها محسوب می گردد. به آن دیسک سخت نیز گویند ما در این مقاله نحوه کارکرد با دسک سخت را برای شما بیان خواهیم کرد. عبارت HARD  DRIVE DISKکه مخفف آن HDDاست و به معنای درایو سخت است که با نام های زیر خوانده می شود:

  • دیسک سخت
  • درایو دیسک
  • دیسک فایل ها
  • دیسک ثابت
  • هارد

 

 

دیسک سخت یا هارد دیسک طراحی سایت چیست

می توان گفت در طراحی سایت بزرگترین حافظه جانبی موجود در کامپیوتر است. همه داده ها از جمله سیستم عامل فایل ها و برنامه های بروی حافظه جانبی دیسک سخت قرار می گیرند. اندازه هارد دیسک معمولا به اندازه یک کتابچه 5تا 6 اینچ است. هارد دیسک طراحی سایت چه وظیفه ای دارد در طراحی سایت حفظ دائمی داده ها برعهده دیسک سخت است و هر داده دیجیتالی و اطلاعاتی به هارد دیسک سپرده می شود برای ذخیره سازی تا زمانی که حذف نشوند بروی سکوتورها  در مکان خود باقی می مانند البته در بین رفتن اثر داده ها شرایط محیطی بسیارتاثیر گذار است. راهکار افزایش بازدید کنندگان طراحی سایت را مطالعه نمایید تا با فراگیری ترفند های آن به راحتی بتوانید روزانه تعداد کاربران و بازدید کنندگان بیشتری را به وب سایت جذب نمایید.

 

 

تصویر هارد دیسک طراحی سایت در سال های پیش چگونه بوده است

تصویر هارد دیسک های سخت بسیار بزرگ وسنگین بوده است و برای محافظت از اطلاعات یا داده ها در طراحی سایت، اداره و سازمان های بزرگ استفاده می شده و از آن در محیط های صنعتی به خاطر میزان دقت و اداره های کوچک و خانه به خاطر اندازه و توان بالای ان ها استفاده نمی گردید. اگر شما اکنون با یک  تراشه های کوچک اطلاعات چند صد گیگا بایتی را جابه جا می کنید در گذشته به این صورت نبوده هاردها به اندازه یک اتاق وجود داشتند وقتی این هارد را با درایو و فلش امروزه مقایسه می کنید متوجه ظرافت 4000 برابر آن می شوید.

هار دیسک ها در ابتدا امر در کنار کامپیوتر نگهداری می شدند و به مرور زمان داخل کامپیوتر قرار گرفتند و به مرور زمان کاربرد هارد دیسک از محیط کامپیوتر فراتر رفت وبه طوری که در ضبط صدا و تصویر و پخش صدا و سیستم دوربین دیجیتال مورد استفاده قرار گرفت. امروزه حافظه های جانبی پر کاربرد ترین قسمت های دنیای دیجیتال هستند که در بازار کامپیوتر به صورت درایو ،هارد اکسترنال و فلش موجود است. بهترین وبزرگترین مرکز تولید هارد وحافظه کامپیوتر یکی از برگترین وبهترین تولید کنندگان هارد شرکت وسترن دیجیتال است که بزرگترین کمپانی حافظه های دیجیتالی را داراست .تفاوت عمده آنها در سرعت زیاد خواندن و نوشتن است.