فضاهای سفید در طراحی سایت چه اهمیتی دارند؟

آیا تا به حال به نقش فضاهای سفید در طراحی سایت فکر کرده اید فضاهای سفید همان قسمت هایی هستند که طراحان سایت ها انها را می پرستند ولی صاحبان سایت ها تمایل دارند انها را پر کنند فضای سفید یکی از با اهمیت ترین قسمت های طراحی سایت مدرن و حرفه ای محسوب می شود به شرطی که به صورت بهینه مورد استفاده قرار بگیرد آشنایی با ابزارهای توسعه دهنده طراحی سایت که از بهترین و کاربردی  ترین مقالات وب سایت ایده سافت می باشد را نیز مطالعه نمایید.

 

چرا فضاهای سفید در طراحی سایت مفید هستند ؟

وقتی از فضای سفید در طراحی وب سایت صحبت می کنیم منظورمان بخش های بدون عناصر و ترکیبات است فضای بین بخش های گرافیکی، حاشیه ها و فراز و فرود ها در طراحی سایت اگر از این فضا به صورت صحیح استفاده شود مزایای زیادی به طراحی سایت شما اضافه خواهد کرد همواره باید این نکته را مد نظر قرار داد که طراحی سایت ما نباید به گونه ای باشد که چشم کاربر خسته شود و انها تشویق به ادامه ی خواندن شوند برای مثال فضا های خالی بین سطر ها به نوعی یک امتیاز محسوب می شود زیرا باعث استراحت چشم ها می شود

 

مزایای فضاهای سفید در طراحی سایت

 

  • افزایش اثرگذاری :

تحقیقات نشان می دهد استفاده از فضاهای خالی فهم مطالب را تا بیست درصد بیشتر خواهد کرد این فضا ها باعث می شود توجه کاربربه ان قسمتی که مد نظر شماست جلب شود و و از حواس پرتی کاربران مخصوصا هنگامی که برای خواندن عجله می کنند، جلوگیری کند.

 

  • برجسته کردن درخواست های عمل :

معمولا در گذشته برای اینکه چیزی نظر مخاطب را جلب کند آن را بزرگ تر می کردند امروزه می توان از فضای سفید برای جلب توجه کاربراستفاده نمود.

 

  • خوانا تر شدن محتوا:

باور کنید که فضاهای خالی بین عکس ها و متن ها به درک بهتر مطلب کمک توسط کاربر کمک می کند از این رو در افزایش تجربه ی کاربری سایت تاثیرگذار است استفاده از فضاهای سفید باعث می شود طراحی سایت شما مدرن تر به نظر رسیده و به جلوه ی طراحی سایت تهران افزوده شود.

 

فضاهای سفید در طراحی سایت چه اهمیتی دارند؟

کم بودن فضای خالی باعث ایجاد سردرگمی در کاربر می شود شاید از نظر او طراحی سایت کمی خسته کننده و بی نظم به نظر برسد اما در ایجاد این فضاها تعادل را رعایت کنید استفاده ی زیاد از این فضاها نیز ممکن اسن این حس را در کاربر ایجاد کند که اطلاعات کافی برای راهنمایی او وجود ندارد.

 

سخن آخر

به خاطر داشته باشید هدف از طراحی سایت ایجاد حس رضایت در کاربر است و استفاده از فضاهای خالی با ایجاد یک هارمونی قوی بین مطالب باعث ایجاد تعادل در شرکت طراحی سایت می شود و به جذاب جلوه دادن و مدرن به نظر رسیدن ان کمک خواهد کرد.  

در بخش بلاگ طراحی سایت آیدیا سافت به صورت روزانه مقالات مرتبط با طراحی سایت در اختیار شما کاربران عزیز قرار می گیرد . از این رو با مشاهده ی وب سایت ما به صورت روزانه از اخبار و مسائل روز دنیای طراحی وب سایت با خبر شوید .